Čaj se slivovicí jsem vyměnil za jiný nakopávač, smál se Svačina. Proti Vítkovicím oslavil první bod

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
28. 10. 2017 7:22
Třinecký útočník Vladimír Svačina přispěl v hokejové extralize k páteční výhře Ocelářů na ledě Vítkovic 2:1 asistencí u vítězné trefy. Byl to vůbec jeho první bod proti ostravskému týmu, kde strávil řadu úspěšných sezon.
Vladimír Svačina bodoval proti svému bývalému týmu z Vítkovic vůbec poprvé v kariéře. U vítězného gólu Daniela Rákose si připsal asistenci.
Vladimír Svačina bodoval proti svému bývalému týmu z Vítkovic vůbec poprvé v kariéře. U vítězného gólu Daniela Rákose si připsal asistenci. | Foto: ČTK

Ostrava - Oceláři si v druhém derby proti Vítkovicím během čtyř dnů poradili i bez Polanského s Petružálkem a s náhradním brankářem Strmeněm. Svou troškou do mlýna přispěl také útočník Vladimír Svačina, který proti klubu, v němž strávil podstatnou část kariéry, bodoval vůbec poprvé.

Svačina byl u zrodu vítězné třinecké akce na konci první třetiny. Ve středním pásmu provedl rychlou předávku kotouče s Rákosem a pak už jen sledoval povedené zakončení svého parťáka. Po zápase cítil rodák ze Studénky velkou satisfakci za úterý, kdy Oceláři na vlastním ledě Vítkovicím podlehli.

Před vítězným gólem jste zadovkou poslal Rákose do samostatného úniku. To spolu hrajete takto naslepo?

Máme nacvičené věci z tréninku, chceme je hrát i v zápasech. Byla to akce trochu podle šablony. Cítil jsem na zádech Vyplyho (Jan Výtisk), chtěl jsem si podržet puk a čekal jsem, kdy dostanu neskutečnou ránu. (smích) Naštěstí nic nepřišlo a prohodil jsem puk lehce na Bambuse (Daniel Rákos), který byl rozjetý z druhé vlny a trefil se krásně bekhendem.

Proti Vítkovicím jste bodoval za Třinec vůbec poprvé. Vnímal jste toto dlouhé čekání proti svému bývalému týmu?

Celkově to byl můj první bod proti Vítkovicím, nepovedlo se mi to totiž ani v Liberci. A že těch možností bylo. Moc jsem to nevnímal, já se na tyhle zápasy vždycky těším. Spíš se soustředím na osobní projev na ledě, než abych se honil za body. V dnešní době ani nejde takhle hrát.

Ale kanadské body sebevědomí útočníka podpoří, že?

Je to tak. Určitě to každého potěší, ale je to opravdu jedno. Tabulka je tak našlapaná, že je osobní bodování úplně na vedlejší koleji. Když se vyhraje, tak osobní body potěší. Když se prohraje, neznamenají ve finále vůbec nic.

Jak se vám líbil výkon obránců a brankáře Strmeně? Defenziva měla s vítkovickými výpady spoustu práce…

Od toho ho tam máme, aby něco chytil. Zastoupil Šimona Hrubce opravdu parádně a ve Vítkovicích mu to sedlo. Škoda toho gólu, který dostal při naší přesilovce. To jsme Vítkovicím trochu darovali. Strmi (Jan Strmeň) nás podržel, ale pro celou obranu to bylo hodně těžké. Snažili jsme se jim pomoct a co nejvíce se z útoku vracet dozadu.

V týdnu se hrála dvě derby, poprvé vyhrály Vítkovice, druhé utkání jste zvládli vy. Jste s touto bilancí spokojeni?

Jsem strašně rád, že jsme jim to vrátili. Zase se ukázalo, že při derby jde momentální postavení v tabulce stranou. Obě utkání rozhodovaly naprosté maličkosti. Zápas ve Vítkovicích mohl dopadnout úplně jinak, ale také my jsme doma mohli vyhrát.

Při angažmá ve Vítkovicích jste se na derby s Třincem připravoval i za pomoci čaje se slivovicí. Máte podobný rituál i teď?

Dávám si takový nakopávač, po kterém usínám tak ve tři ráno (smích). Čaj se slivovicí by byl příjemnější, ale už jsem ho neměl, ani nepamatuju. Teď si dávám něco takového s kofeinem, kterého je tam ale asi třikrát více než v kávě. Působí to dlouho do noci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Šéf banky Credit Suisse rezignoval, opakovaně porušil opatření proti koronaviru

Předseda správní rady švýcarské bankovní skupiny Credit Suisse António Horta-Osório kvůli porušení pravidel karantény v době pandemie nemoci covid-19 s okamžitou platností rezignoval. Ve funkci byl devět měsíců. Banka v prohlášení uvedla, že Horta-Osório odešel na základě interního vyšetřování a ve funkci ho nahradí Axel Lehmann.

Credit Suisse minulý měsíc při předběžném vyšetřování zjistila, že Horta-Osório porušil koronavirová pravidla. V červenci se zúčastnil finále tenisového turnaje ve Wimbledonu v době, kdy podle britských nařízení měl být v karanténě. V listopadu pak podle agentury Reuters porušil švýcarská pravidla, když přiletěl do země 28. listopadu a odletěl 1. prosince, ale po příletu měl být deset dní v karanténě.

"Horta-Osório byl sice zodpovědný za novou strategii, jeho krátké působní ale znamená, že reorganizace je pravděpodobně teprve v rané fázi. Ironií je, že Horta byl najat, aby napravil poškozenou pověst Credit Suisse a reorganizoval kulturu riskování v bance," uvedl analytik investiční firmy United First Partners Justin Tang. Dodal, že Credit Suisse se už delší dobu nachází v sekci "poškozené zboží".

Zdroj: ČTK
Další zprávy