Je deprimující sledovat ohňostroj a vědět, že jste právě prohráli, povzdechl si Janus

ČTK ČTK
5. 1. 2020 7:17
Hokejistům Litvínova zkazila zážitek z hokejové show v Drážďanech porážka 2:3 se Spartou.
Jaroslav Janus při tréninku
Jaroslav Janus při tréninku | Foto: ČTK

"Bylo to určitě výjimečné. Utkání jako takové i atmosféra, která byla super. Škoda jen té prohry, to se nám nepovedlo," litoval střelec druhé litvínovské branky Richard Jarůšek. "Ale raději se k tomu nebudu vyjadřovat nějak více, protože bych dostal pokutu," dodal Jarůšek, s nímž i chvíli po skončení utkání cloumaly emoce.

Bývalý sparťanský útočník mohl skórovat už ve druhé třetině, jenže sólový únik nedotáhl do konce, puk po blafáku do forhendu skončil pouze na tyčce a k dorážce už se osmadvacetiletý Jarůšek nedostal, neboť následoval atak jednoho ze sparťanů.

"Asi jsem tam narazil na horní tyč podle názoru rozhodčích sám… Dal jsem to při nájezdu do tyčky, připravoval jsem se na dorážku, ale najednou přišla hrazda a skončil jsem na tyčce já sám. Myslím si, že měl následovat minimálně menší trest, ale rozhodčí mlčel, nechápu to," řekl nazlobený Jarůšek.

Při pátečním tréninku nebyli hráči příliš spokojeni s kvalitou ledové plochy, při utkání už ale bylo v tomto směru vše v pořádku. "Led byl dnes určitě lepší než včera na tréninku. Báli jsme se, jak bude vypadat po tom dešti, ale bylo to dobré. Hlavní je, že nám nepršelo, modlili jsme se, aby to přestalo, než začne naše utkání," dodal Jarůšek.

Brankář Jaroslav Janus si i přes prohru utkání pod širým nebem náležitě užil. A snažil se najít pozitivní věci na hře svého týmu. "Mám z toho celkově dobrý pocit. Je to zážitek, bojovali jsme až do konce. Diváci viděli dobrou show, jen jsme mohli utkání dotáhnout do lepšího konce," mrzelo Januse.

"Je deprimující tam po zápase stát, koukat na ohňostroj a přitom vědět, že jsme nezískali body. Nemůžeme to brát ale katastrofálně, odehráli jsme dobrý zápas," řekl Janus po utkání, v němž zlikvidoval několik vyložených šancí.

I přes nestandardní podmínky na hrací ploše si vedl skvěle. "Těch změn je oproti hale mnoho. Je to jinak osvětlené, počasí může být všelijaké, led nebyl úplně dobrý, mantinely jsou průhledné a měkčí, ale je to pro oba týmy stejné. Takže se nelze vůbec na nic vymlouvat," zdůraznil Janus.

"Největší problém jsem měl při výběru místa, několikrát se mi stalo, že jsem se špatně odrazil od tyčky a špatně se orientoval. Na ledě nebylo úplně dobře vidět, ale byla to pro všechny nová zkušenost," dodal Janus.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy