Při debutu padl, brzy však přišly krásné góly. Jágr je sázel v NHL i proti Americe

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
Aktualizováno 13. 9. 2023 10:12
Přesně před 35 lety debutoval Jaromír Jágr v československé lize. V kabině zasedl místo Milanu Novému, na ledě byl pak u porážky Kladna s Plzní 3:6. První gól vstřelil o tři týdny později Dominiku Haškovi. Ani letos jednapadesátiletý útočník nechybí na soupisce kladenských Rytířů. Projděte si deset nejslavnějších branek české hokejové legendy.
Jaromír Jágr a Mario Lemieux (1997)
Gól Jaromíra Jágra za Pittsburgh proti Chicagu (1992). | Video: Youtube.com

1992 - Pittsburgh

Přehled začínáme chronologicky, ale zároveň patrně nejkrásnější trefou Jágrovy kariéry. "Byl to zřejmě nejskvělejší gól, který jsem kdy viděl," vyprávěl Čechův hvězdný spoluhráč z Pittsburghu Mario Lemieux.

Jágr necelých pět minut před koncem prvního finále Stanley Cupu 1992 proti Chicagu po parádní akci vyrovnal na 4:4. Při své jízdě od mantinelu doslova vykoupal obranu Blackhawks i s krajanem Františkem Kučerou a bekhendem prostřelil Eda Belfoura.

Penguins vyhráli v prodloužení, nezaváhali ani v dalších třech zápasech a obhájili Stanley Cup. Dvacetiletý Jágr jen stvrdil raketový nástup do NHL.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy