Hrubec zákroky necukruje, zato s chutí zkoukl modřiny spoluhráčů. Nula je jejich zásluha, prohlásil

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
24. 1. 2018 15:35
Třinecký brankář Šimon Hrubec zaznamenal v úterním utkání proti Spartě (1:0) třetí čisté konto v sezoně hokejové extraligy, ale děkoval především spoluhráčům, kteří soupeře nepustili k mnoha šancím. Hrubce překonal pouze Jan Buchtele, jehož gól z konce druhé třetiny však rozhodčí po dlouhé konzultaci neuznal kvůli kopnutí.
Šimon Hrubec pochytal v zápase se Spartou všech 22 střel soupeře.
Šimon Hrubec pochytal v zápase se Spartou všech 22 střel soupeře. | Foto: Lukáš Filipec

Ulevilo se vám, že gól neplatil?

Samozřejmě jsem si hodně oddechl. Tam už byla moje chyba, že jsem puk vyrazil a že vůbec došlo na nějakou konfrontaci s videorozhodčím. Viděl jsem, že do toho (Buchtele) brzdil, ale žádný opakovaný záznam jsem neviděl. Dopadlo to dobře, měl jsem radost, že to neuznali, protože by se ten zápas mohl odvíjet úplně jinak. Takhle jsme měli šanci jít do vedení my.

Trvalo neobvykle dlouho, než se rozhodčí domluvili. Souhlasíte?

To jo, pak mi už začala být trochu zima. (úsměv) A jak říkám, viděl jsem, že to šlo do brusle, ale nevím, jestli do toho kopl, nebo ne. Záznam jsem neviděl, na kostku se během zápasu nekoukám. Kluci v šatně ale říkali, že tam evidentní pohyb byl.

Ke třetí nule v sezoně vám výrazně pomohli spoluhráči, že?

Byla to radost, byla to hokejová bašta, co se týče obětavosti, týmového výkonu. Opravdu to bylo skvělé, ta nula patří klukům.

Poznal jste už po první třetině, že to bude utkání o jednom gólu?

Ne, to nejde poznat. Kolikrát máte dvě třetiny 0:0 a nakonec to končí 5:4 v poslední třetině. Hokej je nevyzpytatelný, ale myslím, že to byl takový play off hokej. Opatrný, s nahazováním, hrálo se fyzicky. Nebylo tolik přečíslení, šancí. Strašně se mi to líbilo a myslím, že i diváci budou mít pusu špinavou od hokeje. (úsměv).

Spartě jste dovolili jedinou přesilovku. Byl právě v disciplíně klíč k úspěchu?

Bylo hrozně důležité, že jsme hráli slušně a nebyli jsme vylučovaní. V posledních minutách tam bylo vyloučení, které ještě mohlo s celým zápasem něco udělat, ale popravdě jsem ten faul ani neviděl. Bylo to za bránou. Ale pak kluci stejně skoro všechny střely zastavili, létalo to do chráničů a těl. Kluci mi ukazovali modřiny - to je to, co dělá tým týmem.

Chodili za vámi, ať se podíváte?

Ne, ale vím, kteří hráči blokovali a už byli svlečení. Co se týče hokeje, mám výbornou paměť, takže vím, kdo to kam schytal. Šel jsem si to prohlédnout. Tom Marcinko dostal poslední střelu asi do zadku. (smích)

Zdálo se, že vy jste si speciálně jeden zákrok užil, když jste ve třetí třetině chytil Říčkovu střelu do lapačky…

Já nejsem gólman, který nějak cukruje zákroky. Když mi to letí na lapačku, snažím se to chytit do lapačky a nedělat s tím žádné šaškárny. Vůbec se mi to nelíbí a myslím, že to není můj styl.

Zalovte v paměti. Vzpomenete si na zápas na Spartě před rokem?

Zas tak dobrou paměť nemám. Slon nejsem.

Prohráli jste tam 3:12.

Jo, to byl tenhle zápas. Na ten jsem zapomněl, vůbec nevím, o čem mluvíte. (smích) Ne, to byl takový zápas, na který by byl potřeba vymazávač paměti, jako měli Muži v černém.