Mimořádná zpráva

Koreis: Open Air je zážitek, ale někteří hráči z toho šílí. Komentář Jandače nechápe

Jakub Koreis
8. 1. 2020 21:30
Hokejový expert O2 TV a bývalý extraligový útočník Jakub Koreis popisuje specifika zápasů pod širým nebem a na základě vlastní zkušenosti se vrací k sobotnímu utkání Litvínova proti Spartě.
Sobotní zápasy druhé německé ligy a české extraligy vidělo v Drážďanech na stadionu přes 32 tisíc diváků.
Sobotní zápasy druhé německé ligy a české extraligy vidělo v Drážďanech na stadionu přes 32 tisíc diváků. | Foto: ČTK

Když v roce 2015 v Brně oznámili, že v lednu příštího roku odehrajeme s Kometou dva zápasy pod širým nebem proti Spartě a Plzni, všichni jsme byli nadšení. Jak se zápas blížil, pamatuju si mírnou nervozitu v šatně.

Sezona se pro nás nevyvíjela vůbec dobře, neustále se spekulovalo o výměnách a nikdo o ty dva velké zápasy nechtěl přijít. Nakonec to potkalo Tomáše Svobodu, který byl výměnou do Plzně ochuzen o nevšední zážitek.

Samotný zápas Open Air, jak se mu u nás říká, je pro hokejisty hodně náročný. Nekvalitní led, jiné rozměry hřiště, místy opravdu tuhá zima. Připočtěte k tomu ještě vytržení z předzápasové rutiny, což některé hráče přivádí doslova k šílenství.

Ve výsledku ale všechna tato negativa přebije nadšení z toho, že můžete být součástí tak výjimečné události. Poznal jsem to na vlastní kůži.

A co fanoušci? V první řadě před nimi smekám klobouk dolů. Zaplatit tisíc korun, zmoknout a pak zmrznout na kost během sedmi hodin na tribuně, to vážně oddělí zrna od plev.

Neslyšel jsem ani jednoho si stěžovat. Ano, hřiště bylo daleko, atmosféra nebyla kvůli rozlehlosti stadionu nijak bouřlivá, pivo o dost dražší. Ale i tak byli všichni rádi, že jsou na místě.

Připadá mi vtipné, jak všichni rozebírají překonaný rekord v návštěvnosti. Jestli platí, nebo ne. Není to nakonec úplně jedno? Že na stadionu zůstali fanoušci, kteří primárně nepřišli na extraligu, ale na druhou německou ligu, je přece úplná banalita.

Brňáci, buďte v klidu. Vždyť máte dva tituly. Není to to nejdůležitější? A i kdyby letos extraligu vyhrála Sparta, vám už je nikdo nevezme.

Bylo zajímavé vidět Open Air i ze strany médií. Celá hokejová redakce O2 TV Sport se pod vedením Honzy Homolky připravovala skoro půl roku. A na výsledku to bylo vidět.

Všichni dohromady vytvořili perfektně naolejovaný stroj, který si hravě poradil i s drobnými zádrhely. Přece jenom sedm hodin živého přenosu v kuse těžko naplánujete do posledního detailu.

Jediný, kdo nám přenos mírně pokazil, byl někdejší trenér Sparty a národního týmu Josef Jandač. Ten před zápasem v našem studiu řekl, že nechápe, proč lidi na tyhle zápasy chodí, že on by se ani podívat nešel.

No nic, pane Jandači, děkujeme za negativní vlnu a teď nám prosím řekněte, co jste tedy v Drážďanech dělal, když na hokej jste jít nechtěl.

 

Právě se děje

Další zprávy