Po pěti letech bylo potřeba zjednat respekt. Kindl se v prvním utkání za Plzeň cítil dobře

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
21. 10. 2017 7:20
Obránce Jakub Kindl se vrátil do extraligy po pěti letech, kdy během výluky působil v Pardubicích. Jeho novým týmem se stala rozjetá Plzeň, kde se poprvé v kariéře setkává s mladším bratrem Denisem. Při obnovené premiéře v české soutěži byl někdejší hráč Detroitu a Floridy na ledě od počátku vidět.
Pokud nepočítáme výluku v roce 2012, strávil Jakub Kindl posledních třináct sezon v zámoří. Ostřílený americkými zkušenostmi se nyní uchází o místo v kádru Plzně.
Pokud nepočítáme výluku v roce 2012, strávil Jakub Kindl posledních třináct sezon v zámoří. Ostřílený americkými zkušenostmi se nyní uchází o místo v kádru Plzně. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec - Třicetiletý obránce Jakub Kindl strávil loňskou sezonu na Floridě po boku Jaromíra Jágra. Na jaře se marně ucházel o místo v reprezentačním týmu pro mistrovství světa a po skončení soutěžního ročníku se trochu ztratil z očí. Angažmá na jihu Států skončilo a Kindl trpělivě čekal na novou výzvu.

Laso přišlo až v rozběhnuté sezoně z Plzně, která po Kindlovi sáhla i kvůli zranění matadora Petra Kadlece. Majitel 331 startů v NHL se okolo mužstva Indiánů pohyboval a chodil sledovat mladšího bratra Denise. Ve středu se s Plzní dohodl na měsíční zkoušce, a po pěti letech se tedy vrátil do extraligy. Dosud měl na kontě 28 zápasů za Pardubice.

Na zápasové zatížení po dlouhé době se velmi těšil a v Třinci naskočil po boku o devět let mladšího Skleničky. Hned ve třetím střídání se po odpískání pošťuchoval s domácím Marcinkem, o chvíli později poslal na led čistým způsobem Ondřeje Kovařčíka. Plzeň sice nakonec prohrála, avšak s vlastním výkonem byl Kindl docela spokojen.

Strávil na ledě 19 minut a 42 sekund, zaznamenal tři hity a ve statistice účasti na ledě zůstal na nule. Naskočil i do prodloužení.

Po dlouhé době jste v Evropě, v novém mužstvu. Jak náročné pro vás bylo utkání v Třinci?

Abych řekl pravdu, cítil jsem se sám dobře. Myslím, že mám natrénováno opravdu hodně, ale čekal jsem, že to v prvním zápase bude horší. Bylo to slušné.

Hned zpočátku zápasu vám rozhodčí domlouval. Pošťuchovali jste se s Marcinkem, vy jste ho po odpískání sekl. O co šlo?

Trochu jsem si zjednal respekt. On do mě šťouchl a nenechal jsem si to líbit, nenechám se odstrčit. Bylo to v zápalu boje, celkově to byl takový play-off hokej, obě mužstva věděla, že se hraje o hodně. Stane se to.

Neříkal vám rozhodčí, že tady nejste v NHL?

Vyříkali jsme si to, já tohle respektuju. Já jsem do něj (Marcinka) sekl, ale prohodil jsem, že do mě taky nemusel po odpískání najet. Zkrátka jsme si to vyříkali a jelo se dál.

Byl jste po návratu ze zámoří zvědavý na extraligu. Co vám ukázal první zápas?

Byl to pro mě výborný test, ale nejen pro mě, pro celý tým. Třinec je kousek za námi, byl to opravdu takový play-off zápas. Bylo to velice příjemné.

Hned na úvod jste se projel přes celou republiku. Zapadl jste během cesty v autobuse více do týmu?

Samozřejmě jsem si tu cestu s klukama užil. Dlouho jsem takhle v autobuse nejel, takže srandičky byly, ale je škoda, že to na ledě nedopadlo jinak.

Je něco, co vás v prvním zápase překvapilo?

S ohledem na to, že tady hraje brácha, tak jsem Plzeň několikrát viděl. Z tribuny jsem trochu poznal, kdo je jakým typem hráčem. Bylo to jednodušší.

Mrzí vás, že brácha Denis nebyl u té vaší obnovené premiéry? Z jakého důvodu v Třinci nehrál?

Samozřejmě ano. Ale to se stane a doufám, že bude co nejdříve zpátky. Myslím, že si udělal něco s ramenem, ale nechtěl bych to více komentovat.

U hráčů ze zámoří se obvykle probírá přechod na širší kluziště. Jak se s tím srovnáváte vy?

Říká se, že tady v Třinci je menší kluziště. Hokej to byl rychlý, nahoru a dolů, takže já jsem s tím žádný problém neměl.

Ve výlukové sezoně 2012/13 jste byl v Pardubicích trochu zklamaný z vysokých nároků fanoušků na hráče NHL. Lidé na vás pískali a bučeli. Máte z něčeho podobného obavy i teď?

Tehdy mi bylo 25 let. Teď mám na to trochu jiný názor, ale to co bylo, bylo. V Pardubicích se nám tehdy nedařilo, fanoušci k tomu důvod samozřejmě měli. Jsou tady nároční fanoušci, což ale nemyslím ve špatném slova smyslu. Už bych se k tomu nechtěl vracet, už je to pět let.

O to jednodušší asi bylo naskočit do týmu Plzně, která je na vítězné vlně, že?

Je to jednodušší, když přijdete do týmu, který šlape. Kluci mi pomohli, podrželi mě a myslím, že celý rok hrají fantasticky. Viděl jsem snad všechny zápasy a moc se mi to líbí.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib zemřelo nejméně 21 lidí

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib dnes zahynulo nejméně 21 lidí. Ostřelování uprchlického tábora na severozápadě Sýrie nedaleko turecké hranice si vyžádalo 15 obětí a nálet na povstalci držené město dalších šest mrtvých. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která získává zprávy od svých informátorů v Sýrii.

Podle SOHR stojí za útokem na uprchlický tábor syrská vládní vojska. Další množství lidí bylo při ostřelování zraněno. K útoku došlo nedlouho poté, co jiný nálet na povstalci držené město Maarat Numán rovněž v provincii Idlib usmrtil nejméně šest osob. O tomto útoku informovala organizace SOHR a rovněž dobrovolnická organizace Bílé přilby, která v povstaleckých oblastech pomáhá zraněným.

V provincii Idlib od konce srpna platí křehké příměří oznámené Moskvou. Do té doby během ofenzivy, kterou zahájila v dubnu syrská armáda, zahynula téměř tisícovka civilistů a na 400.000 lidí muselo opustit své domovy, uvedla nedávno OSN.

před 48 minutami

Spojené státy začaly udělovat licence firmám pro obchodování s Huawei

Americké ministerstvo obchodu ve středu začalo udělovat některým firmám omezené licence pro obchodování s čínskou společností Huawei Technologies. Informovala o tom agentura Reuters. Washington v květnu zařadil tuto čínskou společnost na černou listinu. V pondělí resort potřetí prodloužil takzvanou dočasnou všeobecnou licenci, která umožňuje limitované obchodování s Huawei, bez něhož se neobejdou operátoři provozující komunikační sítě na americkém venkově.

"Ministerstvo vydává tyto omezené licence, jimiž povoluje limitované a konkrétně vymezené aktivity, které nepředstavují významné riziko pro národní bezpečnost anebo pro zahraniční zájmy Spojených států," uvedl resort obchodu v prohlášení.

Zatím není jasné, které produkty mohou americké společnosti největšímu výrobci telekomunikačních zařízení na světě prodávat. Čínský technologický gigant, který je zároveň druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, především čeká, zda licenci dostane Google, který by pak mohl dodávat svůj operační systém Android a aplikace do nových přístrojů Huawei, napsala Reuters. Internetová společnost Google věc odmítla komentovat.

před 49 minutami

Jaškin bodoval v KHL už v jedenáctém utkání v řadě

Český útočník Dmitrij Jaškin bodoval v Kontinentální lize už v jedenáctém utkání za sebou a se dvěma asistencemi patřil ke strůjcům vítězství Dynama Moskva 4:3 v prodloužení na ledě Dinama Riga. Omský rodák se nejprve podílel v 57. minutě na vyrovnávacím gólu a po jeho individuální akci dokonal Vadim Šipačov obrat pouhou sekundu před koncem prodloužení.

Šestadvacetiletý Jaškin navíc už posedmé za sebou zaznamenal minimálně dva kanadské body. V povedené jedenáctizápasové sérii trvající od 19. října zaznamenal 23 bodů (8+15) a s celkovou bilancí 13+19 si upevnil druhé místo v hodnocení produktivity soutěže za Šipačovem (9+27). Dynamo vyhrálo čtvrtý zápas za sebou a je druhé v Západní konferenci s čtyřbodovou ztrátou na CSKA Moskva.

před 1 hodinou

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy