Jágrovo Kladno si ani neškrtlo, Sparta mu dala šest gólů. Třinec vyzrál na Boleslav

5. 12. 2021 19:34
Hokejisté Sparty zvítězili v utkání 30. extraligového kola v Chomutově nad Kladnem 6:0. S nulou a polovičním počtem nastřílených gólů si poradil lídr z Třince s Mladou Boleslaví. Hradec vyhrál 3:2 v prodloužení nad Motorem, v extra čase pak Liberec 4:3 nad Vítkovicemi. Litvínov si odvezl všechny body za triumf 3:2 z Varů, Brno po vítězství 2:0 z Olomouce a Pardubice ze Zlína, který zdolaly 4:1.
Útočník Kladna Jaromír Jágr v duelu se Spartou
Útočník Kladna Jaromír Jágr v duelu se Spartou | Foto: Roman Mareš/Rytíři Kladno

Pražané rozhodli duel s Kladnem dvěma góly ve druhé třetině, vyhráli čtvrtý z posledních pěti zápasů a vrátili Rytířům domácí porážku 3:4 po nájezdech z poloviny října. Vítězný gól dal útočník David Dvořáček. Předposlední Kladno vyšlo počtvrté za uplynulých pět vystoupení bodově naprázdno. První čisté konto v sezoně vychytal Matěj Machovský.

V kladenské sestavě nechyběl dvacetiletý útočník Jaromír Pytlík, jenž se vrátil do Čech po rozvázání smlouvy s finským Kuopiem, ale místo Vítkovic, odkud odcházel během sezony 2018/19 do zámoří, dal přednost barvám Středočechů.

V úvodu byli o něco aktivnější Rytíři, měli šanci hrát brzy i početní výhodu po prohřešku Buchteleho, ale příliš se jim nepovedla. V šesté minutě se však dostali do šance legendy Jágr s Plekancem, který ale pálil mimo. Sparta přečkala i vyloučení Řepíka, při němž Beran z ideálně pozice jen těsně minul branku. V 18. minutě propálil Melka Machovského, jenže kotouč skončil opět mimo tyčky.

Zkraje druhé třetiny zazvonil Kubíkův pokus v přesilovce na brankovou konstrukci. Klíčové pro vývoj bylo období mezi 30. a 38. minutou. Před polovinou zápasu byl Machala faulovaný Martinem Jandusem, jenže Filip z trestného střílení na Machovského nevyzrál. Skóre tak otevřel ve 34. minutě Dvořáček. Ve 38. minutě navíc zvýšil po dorážce vlastní střely Matuškin.

Ve třetím dějství nejprve neuspěl Chlapík. V končící 52. minutě však vzal na sebe koncovku přečíslení tří na dva hostující kapitán Řepík a přesnou ranou zápěstím dal Pražanům - i s ohledem na obraz hry v celém utkání - takřka definitivu. Zbytek utkání už byl ze strany sparťanů exhibicí, při níž stihli přidat ještě další tři góly. Trefili se Buchtele, Thorell a Chlapík.

Třinec vyhrál v Mladé Boleslavi 3:0 a potřetí v řadě v soubojích se Středočechy neinkasoval. Páté čisté konto v sezoně, druhé proti Mladé Boleslavi, udržel Marek Mazanec.

Hradec Králové potvrdil dobrou formu a připsal si čtvrté vítězství v řadě. Proti Českým Budějovicím ztratil sice vedení 2:0, díky trefě Jakuba Lva ze čtvrté minuty prodloužení však získal dva body za výhru 3:2.

Litvínov triumfoval v Karlových Varech 3:2 a ukončil sérii tří porážek. Naopak domácí Energie si připsala třetí nezdar v řadě. Dvěma asistencemi se na výhře Vervy v podkrušnohorském derby podílel obránce Patrik Demel.

Pardubice vyhrály ve Zlíně 4:1 a potřetí za sebou v soutěži naplno bodovaly. Dvěma góly se na čtvrtém vítězství v řadě nad Berany podílel útočník Ondřej Rohlík. Poslední Zlín tak v domácím prostředí nedokázal navázat na překvapivé páteční vítězství z ledu pražské Sparty.

Liberec porazil Vítkovice 4:3 po prodloužení a po dvou porážkách se radoval z vítězství. Vítkovice prohrály podruhé v řadě, ale natáhly svou šňůru s alespoň jedním bodem na osm zápasů. Ridera pod Ještědem vedla po první třetině 2:0, Liberec ale ještě do druhé přestávky srovnal. Ve třetí třetině nejprve skóroval domácí Dávid Gríger, do prodloužení poslal duel Roberts Bukarts. V čase 64:22 rozhodl o vítězství Bílých Tygrů Jakub Klepiš.

Brno vyhrálo v Olomouci 2:0 a potřetí v řadě naplno bodovalo. Kometa se střelecky prosadila dvakrát ve druhé třetině, velkou zásluhu na její výhře měl brankář Jakub Sedláček. Jednatřicetiletý gólman, jenž začal sezonu právě v Olomouci, si připsal 30 úspěšných zákroků a podruhé v ročníku udržel čisté konto.

30. kolo hokejové extraligy:

Rytíři Kladno - HC Sparta Praha 0:6 (0:0, 0:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 34. Dvořáček (D. Vitouch, J. Strnad), 38. Matuškin (T. Pavelka), 52. Řepík (T. Pavelka), 56. Buchtele (Sobotka, Chlapík), 57. E. Thorell (Matuškin, R. Horák), 60. Chlapík (T. Pavelka). Rozhodčí: Hradil, Micka - Ganger, Malý. Vyloučení: 3:5, navíc Dotchin (Kladno) 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

Kladno: Bow - Dotchin, Kehar, Wood, Ticháček, Baránek, J. Suchánek, Donaghey - Jágr, Plekanec, Hlava - Kristo, Kubík, Indrák - Melka, Račuk, M. Beran - Pytlík, M. Filip, O. Machala. Trenér: D. Čermák.

Sparta: Machovský - Mikliš, Matuškin, M. Jandus, Polášek, T. Pavelka, R. Jeřábek - Chlapík, Sobotka, Buchtele - Řepík, R. Horák, E. Thorell - Přibyl, Konečný, T. Jandus - Dvořáček, D. Vitouch, J. Strnad. Trenéři: Jandač a Hořava.

Mountfield Hradec Králové - Motor České Budějovice 3:2 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Jergl (Perret, Jank), 19. Lamper (Pilař), 64. Lev (Jergl, Blain) - 34. J. Novotný (Holec, Piskáček), 35. Gulaš (Pech, Vráblík). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).

Hradec Králové: Kiviaho - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Jank - Oksanen, Lev, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Kelly Klíma, Lalancette, Orsava - Lamper, Koukal, Pilař. Trenér: T. Martinec.

České Budějovice: Hrachovina - Percy, Štich, Vráblík, Bindulis, Piskáček, Šenkeřík, Štencel - J. Ondráček, D. Voženílek, Vondrka - Gulaš, Pech, Holec - M. Beránek, J. Novotný, Abdul - Karabáček, M. Hanzl, Venkrbec. Trenér: Modrý.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Kundrátek (Marinčin, Nestrašil), 38. Hrňa (Chmielewski, Marcinko), 59. Daňo (M. Růžička). Rozhodčí: Šír, Horák - Kis, Šimánek. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 588 (omezený počet).

Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Pýcha, Pláněk, Bernad, Šidlík, Jánošík, Lintuniemi - Pospíšil, Fořt, Kotala - P. Kousal, O. Najman, Kelemen - Kantner, Claireaux, Lunter - J. Stránský, Bicevskis, Eberle. Trenéři: Rulík a Patera.

Třinec: Mazanec - M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský, Adámek - Daňo, P. Vrána, M. Růžička - Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík - Hrňa, Marcinko, Chmielewski - Hrehorčák, M. Roman, Dravecký. Trenér: Varaďa.

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Koblasa (Kohout), 56. Černoch (O. Beránek, M. Rohan) - 10. Estephan (Baláž), 11. Kudrna (F. Lukeš, Demel), 43. P. Zdráhal (Demel, V. Hübl). Rozhodčí: Kika, M. Sýkora - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 2:7. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).

Karlovy Vary: Habal - Plutnar, M. Rohan, Dlapa, Parkkonen, Pulpán, T. Havlín, L. Doudera - Flek, T. Mikúš, T. Rachůnek - Immo, Kulich O. Beránek - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Hladonik, Redlich. Trenér: Pešout

Litvínov: Godla - Irving, Demel, Balinskis, Hrbas, Stříteský, Baláž, D. Zeman - Jarůšek, Estephan, P. Straka - P. Zdráhal, V. Hübl, Chalupa - F. Lukeš, M. Sukeľ, Kudrna - Válek, Gerhát, Zygmunt. Trenér: V. Růžička.

PSG Berani Zlín - HC Dynamo Pardubice 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 42. Kubiš (P. Sedláček, Köhler) - 17. Camara (Cienciala, Říčka), 28. Rohlík (Anděl, J. Mikuš), 38. Rohlík (Paulovič, Anděl), 57. Nakládal (Říčka, Blümel). Rozhodčí: Pešina, Obadal - Lederer, Rampír. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

Zlín: Kašík - Gazda, Mamčics, O. Němec, Suhrada, T. Hanousek, M. Novotný, Ferenc - Okál, Honejsek, Mallet - Köhler, P. Sedláček, Kubiš - Michasenok, Hejcman, Zabusovs - Fryšara, R. Veselý, Vopelka. Trenér: Jenáček.

Pardubice: Klouček - Nakládal, J. Mikuš, Košťálek, Robertson, Hrádek, J. Kolář - Blümel, Poulíček, Paulovič - Camara, A. Musil, R. Kousal - Hecl, Cienciala, Říčka - Rohlík, Anděl, Pochobradský. Trenér: R. Král.

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Ridera 4:3 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Klapka (Ordoš), 36. Ivan (Kolmann, Filippi), 48. Gríger (Birner, Filippi), 65. Klepiš (Rosandič) - 12. M. Kalus (L. Kovář), 20. L. Krenželok (Gewiese), 58. Roberts Bukarts (Gewiese, Lindberg). Rozhodčí: Jeřábek, Šindel - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

Liberec: J. Pavelka (21. Kváča) - Štibingr, Rosandič, Kolmann, Ivan, J. Šedivý, Derner, Aubrecht - Gríger, Filippi, Ordoš - Zachar, Klepiš, Birner - Klapka, P. Jelínek, J. Vlach - Faško-Rudáš, A. Najman, Šír. Trenér: Augusta.

Vítkovice: Stezka - R. Polák, Galvinš, J. Stehlík, Gewiese, L. Kovář, Koch, Plášil - Lakatoš, J. Hruška, L. Krenželok - M. Kalus, Lindberg, R. Bondra - Roberts Bukarts, Marosz, Dej - Fridrich, Chlán, Lednický. Trenér: Holaň.

HC Olomouc - HC Kometa Brno 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Krištof (Mueller, Holland), 32. Dočekal (R. Pavlík, Šoustal). Rozhodčí: Mrkva, Pražák - Klouček, Bohuněk. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet)

Olomouc: Lukáš - T. Černý, Ondrušek, Švrček, Rašner, Dujsík, Řezníček - Nahodil, D. Krejčí, J. Káňa - Kucsera, J. Knotek, Klimek - Navrátil, Kolouch, Strapáč. Trenéři: Moták a Tomajko.

Brno: J. Sedláček - Bartejs, Ďaloga, Holland, Kučeřík, Roth, Gulaši, D. Mikyska - Mueller, Krištof, Zaťovič - Horký, A. Zbořil, Jenyš - Kratochvíl, Rákos, Ostřížek - Šoustal, Dočekal, R. Pavlík. Trenéři: Zábranský a Kalous.

1. Třinec 28 19 2 4 3 90:52 65
2. Hradec Králové 28 16 6 1 5 91:59 61
3. Pardubice 27 13 5 3 6 87:66 52
4. Plzeň 29 14 2 4 9 92:80 50
5. Mladá Boleslav 28 12 3 2 11 63:65 44
6. Sparta Praha 28 10 4 4 10 101:87 42