Jágrova hříva za šest tisíc. Platit ale musí legenda disciplinárce

24. 9. 2019 14:50
Hokejový klub Rytíři Kladno dostal pokutu v celkové výši 6000 korun za to, že se Jaromír Jágr zúčastnil rozbruslení před pátečním zápasem v Karlových Varech a nedělním domácím duelem s Vítkovicemi bez povinné hráčské helmy. Sankce od disciplinární komise za první porušení pravidel činila 2000 korun a za opakovaný přestupek byla dvojnásobná.
Jaromír Jágr už může jezdit prostovlasý jen na exhibicích.
Jaromír Jágr už může jezdit prostovlasý jen na exhibicích. | Foto: Lukáš Caha

"Povinnost účastnit se předzápasového rozbruslení stejně jako vlastního utkání v hráčské helmě, speciálně vyrobené pro lední hokej a s řádně upevněným řemínkem pod bradou, je stanovena v článku 34 pravidel ledního hokeje," upozornil předseda disciplinární komise Viktor Ujčík.

"Uvedené opatření IIHF je odůvodněno nutností chránit zdraví hráčů nejen v průběhu utkání, ale i během rozbruslení, kdy může dojít při zásahu hlavy pukem i k vážným zdravotním následkům," doplnil Ujčík.

Sedmačtyřicetiletý Jágr v pátečním 3. kole nastoupil po svalovém zranění v sezoně poprvé a zažil obnovenou premiéru v nejvyšší domácí soutěži po více než šesti letech. Předtím naposledy hrál extraligu při výluce v NHL 8. ledna 2013.

Jágr v pátek v Karlových Varech jednou brankou nezabránil porážce 4:7. Ve 42. minutě snížil na 4:6 a stal se ve 47 letech a 218 dnech nestarším střelcem extraligy. Překonal Martina Ručinského, který skóroval v české extralize 21. dubna 2015 v dresu Litvínova proti Třinci ve věku 44 let a 41 dnů. Při nedělní prohře s Vítkovicemi 2:3 v prodloužení, která znamenala pro Rytíře první bodový zisk v sezoně, Jágr nebodoval.