Jágra vyzve v baráži o extraligu Jihlava. Vsetín porazila v šesti zápasech

ČTK ČTK
12. 4. 2022 19:49
Baráž o extraligu mezi Kladnem a Duklou Jihlava začne v neděli v chomutovském azylu Rytířů, kde bude série na čtyři vítězství pokračovat i v pondělí. Na Vysočinu se přesune na čtvrtek 21. dubna a následný pátek.
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Foto: Luboš Vácha

Nejpozději se o čtrnáctém účastníkovi nejvyšší soutěže, kterou opustil poslední Zlín, může rozhodnout na severu Čech v pátek 29. dubna.

Kladno se loni vrátilo do nejvyšší soutěže díky výhře ve finále první ligy právě na Jihlavou 4:3 na zápasy. Nyní bude hájit postavení mezi elitou jako 14. tým základní části. Na boj o záchranu čeká klub hrajícího majitele Jaromíra Jágra od 8. března, kdy skončil základní část. Baráž absolvují Rytíři poprvé od roku 2019, kdy se hrála ještě ve čtyřčlenné skupině. Kladno tehdy postoupilo ze druhého místa.

Jihlava dnes dovršila postup do baráže výhrou nad Vsetínem 1:0 v šestém finále první ligy, sérii ovládla 4:2 na zápasy. Baráž hrála naposledy v roce 2018 také ve čtyřčlenné skupině a po ročním působení mezi elitou se vrátila do druhé nejvyšší soutěže.

Finále play off první hokejové ligy - 6. zápas:

HC Dukla Jihlava - VHK Robe Vsetín 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 18. F. Seman (Menšík, V. Brož). Rozhodčí: Pešina, Wagner - Polonyi, Zídek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 5024. Konečný stav série: 4:2.

Jihlava: Žukov - L. Mareš, Bilčík, Dundáček, Kachyňa, Eliáš, Kowalczyk, Valenta - T. Havránek, Skořepa, Čachotský - Helt, M. Zadražil, T. Harkabus - V. Brož, Menšík, F. Seman - P. Čermák, M. Juda, Cachnín. Trenér: Ujčík.

Vsetín: J. Málek - Ondračka, Smetana, Jerofejevs, Š. Jenáček, Štach, J. Jenáček - Hořanský, R. Pšurný, Jonák - A. Zeman, Roman Vlach, Berger - Rob, Venkrbec, Gago - Klímek, D. Březina, Vítek. Trenér: Stantien.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy