Jágra čeká boj s nadváhou. Mám 121 kilo, tři měsíce jsem nic nedělal, říká

ČTK ČTK
23. 7. 2019 16:38
Sedmačtyřicetiletý útočník Jaromír Jágr se dnes poprvé zapojil do tréninku hokejistů Kladna, s nimiž coby hrající majitel klubu vybojoval v dubnu návrat do extraligy. Po dlouhé době nečinnosti se potřebuje dostat do formy, ale jinak věří, že Rytíři budou na působení mezi elitou připravení a budou hrát důstojnou roli.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Milan Kammermayer

"Samozřejmě by bylo ideální, kdybych během léta trénoval každý den, jenže já poslední tři měsíce nedělal vůbec nic. Takže po prvním tréninku s mužstvem na ledě se cítím přesně tak, jak jsem počítal. Teď jde jen o to, jak rychle se do toho dostanu," řekl Jágr pro sport.cz.

Už 30. července čeká Středočechy první z jedenácti přípravných zápasů. Jágr je chce odehrát všechny, pokud bude zdravý. "Ale žádné velké plány si nedělám, všechno se může z minuty na minutu změnit," podotkl Jágr.

"Pochopitelně vím, že když jsem se na to poslední tři měsíce vykašlal, o to to teď budu mít náročnější. O únavu ale nejde, tu jsem nikdy neřešil. Jde jen o to, aby vydrželo zdraví. Když vydrží, v pohodě se přinutím. Tu vůli jsem měl vždycky, když byla kritická situace," uvedl Jágr.

Tréninkové dřiny se neobává. "Jsou daleko náročnější zaměstnání než hokej. Když z toho ale v pokročilém věku vypadneš, je daleko těžší zase naskočit. Vlastně jsem rád, že mi po prvním tréninku bylo špatně. Horší by bylo, kdybych se cítil dobře. To bych si začal myslet, že jsem Superman."

Mimo jiné ho čeká boj s nadváhou. "Mám 121 kilo. Optimální by bylo 105 až 107. Doufám, že se k tomu do začátku sezony dostanu," řekl Jágr.

Kladno hrálo extraligu naposledy v roce 2014, Jágrova odmlka je ještě delší. V extralize působil při výluce v NHL v úvodu sezony 2012/13 a před návratem do zámoří si připsal v 34 zápasech oslnivých 57 bodů (24+33).

"Teď jdu ale do neznáma, stejně jako většina našich hráčů. Neznamená vůbec nic, že jsem extraligu hrál před sedmi lety, kdy jsem měl natrénováno z NHL a hrál v NHL v té době ještě obstojnou roli. Neříkám, že tehdy pro mě byla extraliga snadná. Určitě ale byla jednodušší, než bude teď. Sedm let je strašně dlouhá doba. Mám k nejvyšší soutěži obrovský respekt, ale ne obavy," uvedl olympijský vítěz z Nagana.

Svému týmu věří. "Věřil jsem našim hráčům už letos v baráži, i když všichni říkali, že absolutně nemáme šanci se do ní byť jen dostat. A ta víra tam je pořád," zdůraznil dvojnásobný šampion Stanleyova poháru.

"Když jsi bohatý klub, můžeš si koupit hráče. Jen to ti ale nic nezaručí. Hladovější hráči, kteří chtějí něco dokázat, sice možná nejsou tak talentovaní, ale víš, co od nich můžeš čekat. Věřím, že v ní budeme hrát důstojnou roli, i když nám nikdo nedává šanci. Takové názory respektuju, ale neztotožňuju se s nimi," doplnil Jágr.

Nic na tom nezměnil ani odchod Tomáše Plekance do Brna. Jágr mu ho ani v nejmenším nezazlívá. "Když se loni vracel z NHL, byla určitá dohoda mezi třemi stranami - Kladnem, Brnem a Plekym. Nikdo ji neporušil, takže nesouhlasím s některými reakcemi, že nás teď Pleky zradil. Tak to v žádném případě není. Pomohl nám v té nejdůležitější fázi sezony, v baráži. A přece mu teď nemůže nikdo zazlívat, že chce na vysoké úrovni hrát dál. Nikde není řečeno, že se k nám po určité době nemůže vrátit," řekl Jágr.

O hře Rytířů mezi elitou má jasno. Spoléhat chce hlavně na poctivou práci. "Budeme tvrdě makat. Je jedna věc, že nás soupeři můžou porážet. Já ale můžu zaručit, že se suchým trikem z Kladna nikdo neodjede. Bude je to bolet," prohlásil Jágr.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Polovina kontrolovaných e-shopů v prvním čtvrtletí porušila zákon, zjistila inspekce

Polovina internetových obchodů, které kontrolovala v letošním prvním čtvrtletí Česká obchodní inspekce (ČOI), porušila předpisy. Nejčastěji se zjištěná pochybení týkala zákona o ochraně spotřebitele a inspekce za ně uložila pokuty za téměř 1,5 milionu korun. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla ČOI, která ve sledovaném období, poznamenaném epidemií nemoci covid-19, provedla meziročně šestkrát více kontrol e-shopů. Vzhledem k uzavření mnohých kamenných prodejen kvůli protikoronavirovým opatřením se totiž prodej přes internet výrazně zvýšil.

"Výsledky kontrol v 1. čtvrtletí 2021 potvrzují, že u internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování spotřebitelské legislativy," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný. Podle něj e-shopy často neinformují zákazníky o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo o jejich právech týkajících se reklamace zboží. Dopouští se i nekalých obchodních praktik a často poskytují lživé či neúplné údaje o výrobku, dodal.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 21 minutami

Dálnice uzavřená kvůli popraskané vozovce způsobuje na Olomoucku dopravní komplikace

Dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu je uzavřena kvůli nehodě nákladního a osobního auta. Nehoda se stala na 279. kilometru, všechny nájezdy ve směru na Ostravu jsou uzavřeny, informoval mluvčí policie Libor Hejtman. Provoz je podle Ředitelství silnic a dálnic odkloněn na exitu 276 Holice. Okolnosti nehody se vyšetřují.

Dálnice je uzavřena od 275. kilometru. "Všechny nájezdy na 276. kilometru exit Holice ve směru na Ostravu jsou uzavřené a to od Olomouce i od Přerova. Řidiči mohou zpět na dálnici D35 najet na 290. kilometru exitu Velký Újezd," uvedl mluvčí policie.

Komplikace na dálnici D35 zkomplikoval o víkendu také teplem poškozený povrch a to v úseku mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem. Dálnice D35 je nyní v úseku od 281. kilometru do 290. kilometru zcela uzavřena v obou směrech. Kvůli zvlněné vozovce tam poté havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice.

před 30 minutami

Německo zadrželo ruského univerzitního vědce, podle prokuratury byl špionem

Německo zadrželo ruského vědce působícího na jedné z německých univerzit, který přinejmenším od října 2020 pracoval pro ruské tajné služby. V pondělí to oznámila spolková prokuratura s tím, že Rusa policie zadržela v pátek ihned po získání zatykače.

Prokuratura bez bližších podrobností uvedla, že ruský občan Ilnur N. pracoval jako vědecký zaměstnanec na katedře přírodovědně-technického zaměření nejmenované německé univerzity. "Mezi říjnem 2020 a červnem 2021 se nejméně třikrát sešel s jedním příslušníkem ruské zpravodajské služby," uvedla prokuratura v prohlášení. V něm dále sdělila, že nejméně na dvou schůzkách zadržený Rus předal informace získané na univerzitě, za což jako odměnu dostal peníze v hotovosti.

Prokuratura rovněž uvedla, že u ruského vědeckého pracovníka podnikla domovní prohlídku a že prohledala také jeho pracoviště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy