Jágr už trénuje s Kladnem. Chybí nám hráči, vysvětluje padesátiletá legenda

Sport ČTK Sport, ČTK
11. 11. 2022 14:33
Padesátiletý útočník Jaromír Jágr se v reprezentační přestávce zapojil do přípravy hokejistů Kladna, kteří jsou zatím na posledním místě extraligové tabulky.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Roman Mareš/Rytíři Kladno

"Na led chodím proto, že nám chybí hráči. Někteří jsou zranění, další nám odjeli na reprezentační akci dvacítky. Chodím proto, aby se doplnil počet," vysvětlil Jágr.

"Jestli se cítím lépe? Necítím a ani to není potřeba. Neplánuju, že bych se v brzké době vrátil," odmítla slavná osmašedesátka, že by se blížil její návrat do zápasů.

Svůj případný návrat do extraligy Jágr podmiňuje kvalitním tréninkem. "Musel bych cítit, že jsem v mužstvu platný. A je jedno, zda budu ve třetí nebo čtvrté pětce. Pokud to nebudu cítit, tak není potřeba, abych hrál," podotkl.

Nejproduktivnější Evropan v historii NHL si uvědomuje si, že naskočit po reprezentační přestávce by bylo ideální, ale nestane se tak. V minulosti několikrát uvedl, že by se chtěl připravit na utkání pod širým nebem Winter Hockey Games, jeho konání je ale nejisté. "Bude tisková konference, na které uslyšíte víc," nechtěl Jágr komentovat aktuální situaci akce, na jejímž pořádání se podílí.

Původně plánované zápasy ve Špindlerově Mlýně byly v předešlých dvou letech odloženy kvůli pandemii koronaviru a vládním opatřením. Jisté je, že se neuskuteční na dojezdu sjezdovky ve Svatém Petru, jak se plánovalo.

Kladno je v extralize poslední, podle majitele klubu ale není situace kritická. "Dostávali jsme dost gólů, ale celkově je liga vyrovnaná. Je spousta týmů, které to mají nahoru dolů a jsou to možná daleko kvalitnější týmy než my. Taky mají problém s nevyrovnaností výkonů a dostávají se do krizí," řekl Jágr.

Poukázal na výsledky Liberce, Českých Budějovic, Sparty nebo Mladé Boleslavi. "Jsme poslední, ale máme šest bodů na sedmé místo," připomněl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Země EU podpořily dobrovolné omezení spotřeby plynu do března 2024

Země Evropské unie o rok prodlouží dobrovolné patnáctiprocentní omezení spotřeby plynu, aby si zajistily jeho dostatečné zásoby na příští topnou sezonu. Shodli se na tom dnes ministři energetiky členských států, kteří podpořili návrh Evropské komise (EK) na prodloužení loni zavedených úspor do března příštího roku. Komisařka pro energetiku Kadri Simsonová uvedla, že je to nejlepší způsob, jak předejít riziku nedostatku plynu v době, kdy bude nejvíce potřeba.

Evropský blok se v reakci na omezování dodávek plynu z Ruska kvůli invazi na Ukrajinu poprvé rozhodl snížit spotřebu loni v červenci za českého předsednictví. Pravidla spojená mimo jiné se snižováním teplot ve veřejných budovách platí od loňského srpna do tohoto pátku.

"Fungovalo to dobře a je to nejlepší způsob, jak zaručit dosažení odpovídající úrovně zásob," řekla Simsonová. Místo plánovaných 15 procent podle ní unie dokázala spotřebu snížit do ledna o více než 19 procent.

Někteří experti se však obávají, že omezovat poptávku po plynu bude složitější v nadcházejících teplých měsících, kdy se tato surovina nepoužívá k vytápění, ale zejména v průmyslu. Proti návrhu dnes byli ministři z Maďarska a Polska, což ale jeho přijetí na ministerské úrovni nezabránilo. Členské země návrh písemně schválí v příštích dnech.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Německý antimonopolní úřad zkoumá vliv Microsoftu na hospodářskou soutěž

Německý antimonopolní úřad zkoumá vliv americké softwarové společnosti Microsoft na hospodářskou soutěž. Podle agentury Reuters může tento postup vést k vyšetřování obchodních praktik podniku a k zákazu těchto praktik v případě, že se prokáže poškozování hospodářské soutěže.

"Úřad dnes zahájil řízení proti Microsoftu, aby zjistil, zda má firma mimořádný význam pro hospodářskou soutěž napříč trhy," píše se v tiskové zprávě úřadu. "Takové zjištění by nám umožnilo praktiky ohrožující hospodářskou soutěž včas zachytit a zakázat," prohlásil prezident úřadu Andreas Mundt.

Microsoft má podle Mundta díky svým produktům Windows a Office dlouhodobě velmi silnou pozici v oblasti operačních systémů a kancelářského softwaru. Mundt rovněž poukázal na rostoucí význam cloudových služeb Microsoftu a úspěch komunikační platformy Teams. "Navíc Microsoft působí také v dalších oblastech, včetně videoher," dodal.

Společnost Microsoft v reakci na oznámení úřadu uvedla, že jako velká technologická firma si uvědomuje svou zvýšenou zodpovědnost za zdravé konkurenční prostředí. "Budeme konstruktivně spolupracovat s úřadem, který se snaží porozumět naší roli na digitálních trzích," dodal americký podnik.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Vyšetřovatelé v Paříži zjišťují v bankách okolnosti podvodů s dividendami

Vyšetřovatelé dnes v Paříži navštívili kanceláře několika velkých bank, zjišťují okolnosti podvodů při výplatě dividend a jejich zdanění. Byli v bance BNP Paribas, HSBC a také v Société Générale, která je vlastníkem české Komerční banky. Informovala o tom agentura Reuters. Jde o součást vyšetřování, které zasahuje více evropských zemí.

Société Générale návštěvu vyšetřovatelů potvrdila, žádné podrobnosti k tomu ale sdělit nechtěla. Ostatní banky se k tomu bezprostředně nevyjádřily.

Národní finanční prokuratura (PNF) uvedla, že vyšetřování souvisí s kauzou označovanou "cum-ex" týkající se výplaty dividend. Při této strategii banky a investoři obchodují akcie firem kolem data rozhodného pro určení nároku na dividendu a následným prodejem mezi sebou se snaží znepřehlednit, kdo je v rozhodný den skutečně vlastníkem. Účastníci těchto obchodů následně žádají po státu vrácení daně z dividend, na což ale nemají nárok.

Finanční prokuratura také uvedla, že vyšetřování se týká i firem Exane, což je součást BNP, a Natixis, což je investiční banka spadající do francouzské bankovní skupiny BPCE. I kanceláře těchto firem navštívili vyšetřovatelé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy