Jágr shodil dvacet kilo a přemýšlí o Spartě. Ale záleží na zdraví i na divácích

ČTK ČTK
21. 7. 2020 18:10
Jaromír Jágr naznačil, že by v nadcházející sezoně skutečně mohl obléknout i dres hokejové Sparty, která chce získat legendárního útočníka z Kladna na střídavé starty. Podle Jágra i generální manažerky Sparty Barbory Snopkové Haberové existuje ale ještě řada otazníků, kvůli nimž je na jakékoliv dohody příliš brzy.
Jaromír Jágr by v příští sezoně nemusel hrát jen za kladenské Rytíře.
Jaromír Jágr by v příští sezoně nemusel hrát jen za kladenské Rytíře. | Foto: Tomáš Liška

"Sparta? Nemám nic konkrétního, co k tomu říct. Všechno záleží na tom, jak se budu cítit a kdy začnu hrát. Z toho bychom měli vycházet. Věřím, že nastoupím co nejdříve. Když se budu cítit dobře, pak pravděpodobně dojde k jednáním, co dál," řekl dnes Jágr novinářům na tiskové konferenci v Praze k akci Winter Classic, která se chystá ve Špindlerově Mlýně.

Osmačtyřicetiletý majitel prvoligového Kladna uvedl, že jeho hokejovou budoucnost může ovlivnit spousta faktorů. "Hlavně moje zdraví a také, jak budu připravený, protože chci být v nejlepší kondici, v jaké můžu být. Další vlna koronaviru, kolik bude moct chodit diváků… Proto si myslím, že je zbytečné o těch věcech mluvit," prohlásil Jágr.

"Když bude všechno stoprocentní, tak ta šance tady je. To nebudu zastírat, ale všechno musí zapadat do sebe, aby to dávalo smysl pro všechny strany. Je ale zbytečné o něčem jednat, když nic moc nevíme. A těch otázek je spousta," doplnil Jágr.

"Bavili jsme o tom tady před tiskovou konferenci a Jarda říkal, že neví, jestli bude hrát a v jakém bude stavu, takže bych to nechala jako otevřené téma. Uvidíme, jak se bude cítit. Jsou tam další okolnosti, o kterých se bavíme," konstatovala generální manažerka Sparty Snopková Haberová.

Za současných okolností a omezení by do O2 areny mohlo maximálně 3000 diváků. "Řeší se, co a jak od začátku extraligy. Hlavně záleží na stavu Jaromíra Jágra. Vypadá i hubeně, říkal, že shodil dvacet kilo. Uvidíme, jak se bude cítit a jak se domluvíme. Nic konkrétního není. Neseděli jsme u stolu a nebavili jsme se o tom jinak," uvedla Snopková Haberová.

Spartě se v návštěvnosti dlouhodobě daří. Za poslední sezonu vytvořila doma rekordní průměr 10.330 diváků na zápas. Jágrův příchod by za normálních okolností bez restrikcí spojených s koronavirem mohl přinést jeho další vylepšení.

"Chceme konkurovat zábavě tady v Praze. Je to těžké a jsme na sebe za ten rok hrdí, že se podařilo překročit deset tisíc diváků a jsme osmý nejnavštěvovanější klub v Evropě," uvedla Snopková Haberová.

Nejkrásnější atletka světa se vrátila na dráhu. A hned začala provokovat fotkami | Video: Aktuálně.cz
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 52 minutami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Aktualizováno před 2 hodinami

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po druhém kole úterní tajné volby neobsazené

Křeslo šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po další tajné volbě neobsazené. Havlíček (ANO) a Okamura (SPD) neuspěli ani ve druhém kole.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kubánské úřady poprvé potvrdily, že v souvislosti s protivládními demonstracemi z loňského července stíhají stovky lidí

Oficiální místa dosud zprávy o zadržených nekomentovala, organizace na ochranu lidských práv ale referovaly o rozsáhlé represi a americké ministerstvo zahraničí mluvilo o stovkách lidí ve vězení.

Podle prohlášení, které dnes otiskl vládní deník Granma, za demonstrace bylo stíháno 790 osob. Zhruba 80 jich nakonec úřady neobvinily a 172 již bylo odsouzeno. Nejčastějšími obviněními jsou poškozování cizí věci, násilí proti úřední osobě či narušování veřejného pořádku. Zhruba 70 procent obviněných je ve vazbě. Mezi stíhanými jsou i desítky nezletilců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy