Jágr se 100. gólu za Kladno nedočkal. Rytíři prohráli, ale oslavy jim to nepokazilo

21. 4. 2019 20:54
Hokejisté Kladna při oslavách před domácím publikem po pátečním postupu do nejvyšší soutěže podlehli v 11. kole baráže o extraligu Chomutovu 1:2 v prodloužení. Obrat dovršil v čase 61:02 Petr Koblasa.
Jaromír Jágr slaví s fanoušky postup hokejistů Kladna do extraligy
Jaromír Jágr slaví s fanoušky postup hokejistů Kladna do extraligy | Foto: Milan Kammermayer

Piráti, jejichž sestup po čtyřech letech z extraligy zpečetila páteční výhra Rytířů v Českých Budějovicích, přijeli do Kladna bez hlavního kouče Vladimíra Růžičky staršího. Tým vedli asistenti Petr Martínek a Jan Šťastný.

Ve čtvrté minutě mohl navázat na čtyřbrankové představení z jihu Čech Jágr, ale Pavlát zasáhl a nedovolil legendě světového hokeje 100. soutěžní branku za Kladno. Na druhé straně po Chrpově dorážce pomohla Brízgalovi levá tyč.

Pavlát si poradil s Kautovým zakončením z dobré pozice. Chomutov se ubránil při trestu Trefného a v oslabení ještě zahrozil Klhůfek. Při plném počtu hráčů na ledě musel kladenský gólman krýt Chrpův pokus. Po vyloučeních Kováře a Blahy měli Rytíři 67 sekund výhodu pěti proti třem, ale nevyužili ji.

V druhém dějství se Kladno nejdříve ubránilo při vyloučeních Plekance a Bláhy, v 29. minutě v přečíslení po Strnadově přihrávce minul Vampola. V čase 30:53 už se domácí radovali, Pavláta překonal z pravého kruhu Redlich. Další možnosti ale hostující gólman i Brízgala pochytali.

Skóre se dlouho nezměnilo ani v třetím dějství, v kterém měl nejdříve v 47. minutě šanci Bláha. Vzápětí neuspěl proti Brízgalovi Koblasa. Za domácí mohli zvýšit Redlich a Jelínek, který v třetí třetině naskočil místo Jágra.

Necelé tři minuty před koncem se zranil při zákroku kladenský gólman Brízgala, který při vytížení jedničky Cikánka chytal poprvé od závěrečného kola základní části první ligy 26. února, a musel střídat. Při power play nevyužil šanci pojistit výhru Bláha a na druhé straně Cikánek kapituloval. Po Chloubově akci doklepl puk do prázdné branky Šťovíček. V nastavení rozhodl střelou z pravého kruhu Koblasa.

11. kolo baráže o hokejovou extraligu:

Rytíři Kladno - Piráti Chomutov 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Redlich (Plekanec, J. Říha) - 59. Šťovíček (Chlouba, Huml), 62. Koblasa (Blaha). Rozhodčí: Hribik, Veselý - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:3, navíc Trefný, Štich (oba Chomutov) oba 10 min. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Kladno: Brízgala (58. Cikánek) - J. Říha, Zelingr, B. Nash, Zajíc, A. Lakos, P. Hořava - Jágr, Plekanec, Zikmund - Redlich, Vampola, J. Strnad - Melka, Machač, Svedlund - Hajný, T. Kaut, Š. Bláha - od 41. navíc Š. Jelínek. Trenéři: D. Čermák, Lidický a Kregl.

Chomutov: Pavlát - Flemming, L. Kovář, Knot, Štich, Trefný, L. Blaha, D. Zeman - J. Stránský, Huml, Tomica - T. Svoboda, Klhůfek, Koblasa - Chlán, Šťovíček, A. Dlouhý - Ouřada, Chlouba, Chrpa. Trenéři: J. Šťastný a Martínek.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 14. Vydarený (Dančišin), 24. M. Heřman (M. Čermák, R. Přikryl), 34. P. Novák (Kachyňa), 46. M. Beránek (M. Novák, P. Novák), 49. Vydarený (M. Novák, Babka) - 44. Schaus (L. Horký, Poulíček), 58. J. Zdráhal (Dušek, Pochobradský). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:6, navíc M. Heřman (České Budějovice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 6362.

České Budějovice: Kváča - M. Jandus, Vydarený, Babka, Kachyňa, V. Prospal ml., V. Doktor - M. Heřman, R. Přikryl, M. Čermák - J. Doktor, Gilbert, M. Novák - Z. Doležal, Bradley, M. Beránek - P. Novák, Dančišin, Šimánek. Trenéři: V. Prospal st., Totter a S. Hrubec.

Pardubice: Vlk - Schaus, Mert, Hrádek, Budík, J. Zdráhal, M. Kratochvil - L. Horký, Poulíček, Machala - J. Kloz, Machač, Dušek - Pochobradský, Matýs, Daniel Voženílek. Trenéři: Lubina, Čáslava a R. Král.