Jágr pod širým nebem táhne. Máme skoro vyprodáno, raduje se hrající majitel Kladna

Sport ČTK Sport, ČTK
9. 9. 2020 16:49
Program hokejových zápasů, které jsou naplánovány před polovinou prosince pod širým nebem ve Špindlerově Mlýně, by se mohl za příznivých okolností rozšířit. Nahrává tomu velký zájem o akci, diváci již skoupili většinu vstupenek.
Jaromír Jágr se poprvé v Česku představí pod širým nebem
Jaromír Jágr se poprvé v Česku představí pod širým nebem | Foto: Tomáš Liška

Dosud bylo potvrzeno, že ve čtvrtek 10. prosince odstartují mimořádnou akci zápasy juniorů. Den poté se mají o prvoligové body utkat Kladno s Vrchlabím (12:00), poté mohou fanoušci sledovat duel českých a slovenských legend (16:00). V sobotu je na programu v poledne souboj stejných zemí v parahokeji a od 16 hodin extraligová bitva Mountfieldu Hradec Králové s pražskou Spartou.

Na pondělní tiskové konferenci prozradil svůj velký zájem zúčastnit se akce také Vsetín. A toužil by hrát ideálně proti Kladnu. "Varianty a nápady jsou. Zvlášť poté, co jsme viděli, že ten zájem lidí byl obrovský. Tři měsíce před akcí máme skoro vyprodáno. Oslovujeme různé kluby, jsou různé varianty. Pokud by ale bylo všechno v normálu, tak věřím, že se tam ještě něco přidá," uvedl hrající majitel Rytířů Jaromír Jágr.

Vstupenky z předprodeje velmi rychle mizí. "Jsme mile překvapení, že v dnešní těžké době mají lidé zájem o hokej a akce podobného typu. Na pátek je k dispozici už jen pár lístků, o moc více jich nezbývá ani na sobotu. Věřím, že do konce září bude úplně vyprodáno," přiblížila spolumajitelka pořádající agentury Eniva Andrea Bársony.

Projekt získal významného partnera v podobě firmy D+D Real, společnosti nového majitele pardubického hokejového klubu Petra Dědka. "Mám velkou radost z toho, že se Andrea s Jaromírem do takového projektu pustili. Ne všichni chtějí organizovat projekt, který přináší starosti a nemusí přinést zisk. V regionu bydlím a podnikám, takže mi přišlo logické se s tím projektem spojit. Je mi velkou ctí ho podpořit," podotkl Dědek.

"Je to pro nás takové razítko, že Petr Dědek věří, že půjde o úspěšnou akci," řekl Jágr, který je spoluorganizátorem akce. "Pro nás je tohle strašně důležité. Snažili jsme se najít partnera, kterému je blízký ten region. Jsme moc rádi, že ho nyní máme," doplnila Bársony. Již dříve uvedla, že rozpočet akce se pohybuje okolo 33 milionů korun.

Provizorní stadion s tribunami pro 7500 diváků bude postaven přímo pod sjezdovkou ve Svatém Petru. Organizátoři věří, že zápasy pod širým nebem nezhatí ani zásah vyšší moci v podobě další vlny pandemie koronaviru.

"Jsme připravení na všechny možné varianty," ujistila Bársony. "Tím, že prodáváme vstupenky přes internet, víme, kdy si kdo kupoval kterou vstupenku. Pokud by došlo na omezení počtu diváků, těm posledním zájemcům v pořadí by se to pak na základě toho vracelo," dodala.

Jágr si obavami dopředu hlavu nezatěžuje. "Beru to tak, že to je nepříjemná situace, ale my ji nemůžeme nijak ovlivnit. Můžeme jen čekat a doufat, že ta nařízení celý projekt nijak výrazně neovlivní. Byla by to obrovská škoda. Věřím, že se vše začne víc a víc zlepšovat a postupně tady budeme mít život, jaký jsme měli před covidem," řekl Jágr.

Osmačtyřicetiletá legenda se těší na čtvrtý duel pod širým nebem. V roce 2009 hrál Jágr v Utkání hvězd KHL na Rudém náměstí v Moskvě, o tři roky později nastoupil ve Winter Classic v NHL za Philadelphii proti Rangers a v roce 2014 za New Jersey opět proti Rangers.

Sparta již letos pod širým nebem hrála. V Drážďanech na fotbalovém stadionu Dynama před návštěvou 32.009 diváků, jež znamenala nový rekord soutěže, porazila Litvínov 3:2. Šlo o čtvrtý extraligový duel pod otevřenou oblohou.

V lednu 2016 se právě Pražané představili v Brně za Lužánkami proti domácí Kometě, o pět dnů dříve hráli Brňané s Plzní. V roce 2011 se hrál hokej na plochodrážním stadionu ve Svítkově, kde Pardubice hostily Brno.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Při potopení lodi ve východním Karibiku zahynuli tři lidé, 13 se pohřešuje

Tři lidé zahynuli a 13 dalších se pohřešuje ve východní části Karibského moře, kde se v úterý potopila loď s 32 osobami na palubě. Šestnáct z nich se podařilo zachránit, informovala agentura AP. Příčina potopení lodi není známá.

Neštěstí se odehrálo v ranních hodinách místního času asi 60 kilometrů západně od Antiguy. Zatím není jasné, kam loď plula, řekl místním médiím šéf obranných sil Antiguy a Barbudy, plukovník Telbert Benjamin.

"Loď se potopila na relativně dost hluboké vodě, takže její vytažení může být poměrně náročné," dodal.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nizozemský dárce spermatu čelí žalobě, podle níž je otcem stovek dětí

Nizozemský muž, který byl dlouhá léta velmi agilním dárcem spermatu, čelí žalobě, podle které se stal biologickým otcem stovek dětí, čímž dalece překročil pravidla dárcovství. Napsal o tom list The Times. Na soud se obrátily rodiny, kterým 41letý Jacob Meijer pomohl k narození potomka. Podle nich neuváženým chováním podstatně zvýšil riziko náhodných příbuzenských svazků, incestu a vzniku psychických problémů u dětí, které zjistí, že mají stovky sourozenců.

Meijer, hudebník z Haagu, který nyní žije v Africe, postupně daroval sperma 13 klinikám pro léčbu neplodnosti a nabízel sperma i soukromě na sociálních sítích. Není jasné, kolik dětí nese jeho genetickou výbavu, on sám ale ve vzkazu jedné z matek připustil, že má asi 500 biologických potomků.

Podle pravidel se nesmí v Nizozemsku sperma od jednoho dárce využít u více než 12 matek a jeden muž smí za pomoci umělého oplodnění zplodit nanejvýš 25 potomků. Meijer tuto kvótu ale dalece překročil, a to zejména kvůli tomu, že klinikám poskytoval nepravdivé informace a vystupoval pod pseudonymy.

Jednou z žalujících je i žena, která vystupuje pouze pod křestním jménem Eva. Meijera si jako dárce vybrala na základě inzerátu na sociálních sítích v roce 2018, tady rok poté, co Nizozemec dostal oficiální varování, když se stal otcem 102 dětí. "Kdybych věděla, že už je otcem více než stovky dětí, tak bych si takového dárce nikdy nevybrala," tvrdí Eva. "Když si uvědomím, jaké to může mít pro moje dítě důsledky, tak se mi dělá zle od žaludku. Obrátit se na soud byl jediný způsob, jak můžu svoje dítě ochránit," dodala.

Sdružení DonorKind, které žalující zastupuje, tvrdí, že jedině rozhodnutí soudu může Meijera zastavit, aby v dárcovství nepokračoval.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Do klubu primátora Ostravy Macury vstoupili všichni, kdo opustili klub ANO

Do nově vzniklého zastupitelského klubu ostravského primátora Tomáše Macury (dříve ANO) už vstoupili všichni zastupitelé, kteří opustili klub hnutí ANO. V krajské metropoli začala i první jednání o podobě nové koalice. Původní koalice tvořená hnutím ANO, uskupením Spolu a Piráty se rozpadla poté, kdy se začal štěpit klub ANO a koalice přišla o většinu hlasů v pětapadesátičlenném zastupitelstvu. Macura vidí možností řešení situace několik, vyjednávat nechce s SPD a Ostravskou levicí. První jednání má za sebou uskupení Spolu, druhý nejsilnější klub zastupitelstva Ostravy po hnutí ANO. ANO plánuje schůzky po středečním sněmu.

Problémy v ostravské buňce ANO odstartovala volba prezidenta. V ní Macura, podobně jako moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák, veřejně podpořil Petra Pavla na úkor stranického šéfa Andreje Babiše. Oba moravskoslezští politici pak hnutí opustili. V případě Macury následovalo jeho vyloučení z klubu ostravských zastupitelů. Stejně tak klub vyloučil i náměstkyni primátora Zuzanu Bajgarovou. Následně klub opustili náměstkyně Kateřina Šebestová a zastupitelé Robert Čep, Ondřej Němeček a Maxim Pachomov. Počet členů klubu ANO tak klesl z 21 na 15.

Zdroj: ČTK
Další zprávy