Hradečtí hokejisté vyhráli v Českých Budějovicích a jsou pátí

2. 2. 2023 20:32
Hokejisté Hradce Králové vyhráli v předehrávaném utkání 44. kola extraligy na ledě Českých Budějovic 3:2 a po čtvrtém plném bodovém zisku za sebou se posunuli v tabulce na páté místo. Motor je i nadále předposlední. Utkání rozhodla kuriózní branka Martina Štohanzla ve 45. minutě.
Radost Hradce
Radost Hradce | Foto: ČTK

Mírně aktivnější byli v úvodu Jihočeši. Šenkeřík ani Toman ale nedokázali Kiviaha v hradecké brance překonat. Bez efektu zůstala i první přesilovka Motoru, při níž Eberle pykal za faul na Štencela. Po chybě hostů v 9. minutě mohl otevřít skóre Doležal, ale jeho bekhendový pokus zlikvidoval finský gólman.

Poprvé do kabin šly oba týmy již ve 14. minutě, kdy rozhodčí předčasně ukončili třetinu kvůli poškozené ledové ploše. Hned po návratu byl vyloučen Štencel a hosté první početní výhodu využili. Hrachovinu prostřelil obránce McCormack. Vyrovnání měl na holi Hanzl, jeho ránu z levého kruhu pokryl Kiviaho.

Druhá část pokračovala bez úpravy ledu a domácí rychle vyrovnali. V početní výhodě se prosadil tvrdou a přesnou střelou obránce Vráblík. Kiviaho poté zastavil ránu Gulaše z pravého kruhu a poradil si i s bekhendovým pokusem Rašky u levé tyčky.

Na protější straně Šenkeřík obětavým pádem zmařil soupeřovo přečíslení dva na jednoho. Vedení hostům vrátil Chalupa, jenž dovezl kotouč k brankovišti soupeře a skóroval za pomoci odrazu od chráničů Hrachoviny i nešťastného zákroku českobudějovického brankáře,

I podruhé ale dokázali Jihočeši srovnat, o což se v přesilovce postaral 34 sekund po začátku třetí třetiny kapitán Gulaš. Poté ale Motor zaplatil za nepozornost Hrachoviny, za jehož záda prošlo zblokované nahození Štohanzla z rohu hřiště.

Vyrovnat mohl opět Gulaš, ale Kiviaho si s jeho dalším pokusem poradil. Neujala se ani Percyho střela po vyhraném vhazování v 50. minutě. Hosté se soustředili na udržení výsledku, což se jim dařilo i po šanci Šenkeříka, který z mezikruží mířil příliš vysoko. Uklidnit Mountfield mohl z brejku Jergl, Hrachovina ale tentokrát tým podržel. Při závěrečné power opět došlo na souboj Gulaše s Kiviahem a opět v něm uspěl brankář.

Předehrávka 44. kola hokejové extraligy:

HC Motor České Budějovice - Mountfield Hradec Králové 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. Vráblík (Štencel, Pech), 41. Gulaš (Doležal, Čachotský) - 15. McCormack (Blain), 38. Chalupa (Kalina), 45. Štohanzl. Rozhodčí: Hribik, Jaroš - J. Svoboda, Zíka. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 5654.

České Budějovice: Hrachovina - Vráblík, Štencel, Percy, Šenkeřík, Kachyňa, Bindulis - Gulaš, Pech, Čachotský - Valský, M. Hanzl, Vondrka - Doležal, Toman, Dzierkals - Tomeček, Raška, Strnad. Trenér: Čermák.

Hradec Králové: Kiviaho - McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandič, Marcel - Lev, Cingel, Eberle - Werek, Lalancette, R. Pavlík - Jergl, Kevin Klíma, Perret - K. Lang, Štohanzl, Chalupa. Trenér: T. Martinec.

1. Pardubice 43 26 8 4 5 135:84 98
2. Vítkovice 43 22 4 9 8 131:104 83
3. Sparta Praha 42 22 5 2 13 122:95 78
4. Třinec 42 19 4 5 14 120:88 70
5. Hradec Králové 43 16 7 4 16 117:111 66
6. Liberec 43 14 6 10 13 125:111 64