Hradecký boj nebyl marný. Tak Mountfield vydoloval v Praze čtvrtou výhru za sebou

Hradečtí hokejisté oslavili na ledě Sparty čtvrtou výhru a posun na druhé místo.
Obě mužstva nastoupila do předehrávky 27. kola extraligy povzbuzena jednoznačnými výhrami z neděle. Petr Vrána přivedl na led domácí tým.
Trenér Uwe Krupp se divákům v Praze představil už potřetí a poprvé ztratil body.
Přitom sparťané nezačali vůbec špatně. Akce Roberta Říčky ještě ke gólu nevedla,...
... ale v desáté minutě už se Pražané radovali po gólu Jiřího Smejkala. Ten se trefil dvě sekundy po skončení sparťanské přesilovky.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Milan Kammermayer, Sport
25. 9. 2018 22:34
Hradec v prvním kole extraligy prohrál na ledě Sparty 0:4, ale od té doby sbírá jednu výhru za druhou. Tu čtvrtou v řadě vybojoval právě v Praze, se sparťany se netradičně střetl dvakrát za 11 dní. Podívejte se na fotografie z předehrávky 27. kola extraligy.
 

Právě se děje

před 21 minutami

Britský herec Terry Jones ze skupiny Monty Python daroval mozek vědcům

Jones trpěl poměrně vzácným druhem demence, která postihuje především čelní oblast mozku. Herec měl podle britského tisku v posledních letech problémy s komunikací a porozuměním.

Jeho mozek byl podle The Daily Telegraph uložen v neurologickém institutu londýnské univerzity UCL. "Výzkum mozkových tkání nám pomáhá v pochopení těchto nemocí. Darování mozku není zdaleka běžné, velice si toho ceníme," řekl Thomas Warner, který má v UCL na starosti mozkovou banku.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

V Česku pracuje víc Britů, od hlasování o brexitu jich přibyla třetina

V Česku přibylo od referenda o brexitu pracovníků z Británie. Proti červnu 2016, kdy se ve Spojeném království hlasovalo o odchodu z EU, se počet britských zaměstnanců zvedl o víc než třetinu. Vzrostl také počet Britů a Britek, kteří se rozhodli žít v ČR natrvalo. Zvýšil se o 55 procent. Vyplývá to ze statistik úřadu práce a ministerstva vnitra. Britové tvoří ve srovnání s jinými cizinci jen malou skupinu. V ČR jich je přes 8300. Počet přistěhovalců z této země rostl v posledních letech ale víc než z jiných starých zemí EU.

Česko už loni na jaře přijalo zákon, který v případě brexitu bez dohody zaručuje do konce letoška lidem z Británie stejné zacházení jako ostatním lidem z EU. Mají stejné postavení jako Češi a Češky. Další vývoj bude záviset na výsledku vyjednávání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy