Hradec přišel o dalšího útočníka. Červený okusí v dresu Slovanu poprvé KHL

ČTK ČTK
30. 5. 2018 18:32
Rudolf Červený patřil v aktuální sezoně k nejlepším hráčům Hradce Králové. Teď se osmadvacetiletý útočník stěhuje do Bratislavy.
Rudolf Červený opouští organizaci Mountfieldu po devíti letech.
Rudolf Červený opouští organizaci Mountfieldu po devíti letech. | Foto: Milan Kammermayer

Hradec Králové - Hokejový útočník Rudolf Červený opouští extraligový Hradec Králové a bude nově hrát za Slovan Bratislava v Kontinentální lize. Východočeši na svém webu informovali, že osmadvacetiletý hráč využil výstupní klauzuli ve smlouvě a míří do KHL.

Odchovanec Českých Budějovic působil v Hradci Králové od roku 2013, kdy společnost Mountfield převedla extraligovou licenci na východ Čech. Doposud odehrál v nejvyšší soutěži 413 zápasů, ve kterých vstřelil 84 branek a přidal 77 asistencí. V základní části i play off byl v aktuální sezoně druhým nejproduktivnějším hráčem týmu.

"Pro nás jakožto klub to znamená sehnat produktivního hráče, který by ho mohl nahradit. Na tom se sportovním manažerem Jardou Bednářem intenzivně pracujeme," uvedl generální manažer Aleš Kmoníček.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy