Mladé hvězdy, Hronek či výpomoc odchovanců. Tak extraligu vylepší posunutá NHL

jzp jzp
Aktualizováno 16. 9. 2020 21:57
Když NHL před osmi lety zažila dosud poslední výluku, extraligu rozzářili Jaromír Jágr či Tomáš Plekanec. Teď elitní česká soutěž vyhlíží další várku hvězd, byť jich zřejmě nebude tolik. V zámoří totiž nová sezona odstartuje kvůli koronaviru nejdřív v prosinci. Podívejte se, kteří hokejisté začnou doma.

Jakub Zbořil

Jakub Zbořil, rozvojový kemp Bostonu 2015
Jakub Zbořil, rozvojový kemp Bostonu 2015 | Foto: ČTK

Obránce, 23 let, z Bostonu do Komety

Brněnský šéf Libor Zábranský si může mnout ruce nad tím, že obranu svého mančaftu vyztužil Jakubem Zbořilem, který byl před pěti lety jedním z největších talentů českého hokeje.

Na draftu obsadil celkovou 13. příčku, takže předběhl třeba Mathewa Barzala či Sebastiana Aha.

V hierarchii Bostonu, s nímž má smlouva ještě na příští sezonu, však mladý bek příliš nestoupá. Nejdřív se dvakrát vrátil do juniorky, pak strávil tři roky na farmě. Do NHL nakoukl jen ve dvou kláních. Po celou kariéru si ale udržuje solidní produktivitu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Venezuela a Kuba se v OSN pustily do USA, zkritizovaly imperialimus

Venezuelský prezident Nicolás Maduro, kterého vyšetřovatelé Rady OSN pro lidská práva obvinili z možného podílu na zločinech proti lidskosti, vyzval svět k boji proti "hegemonii" a k porážce "imperialistických myšlenek". Uvedla to v úterý agentura AFP s tím, že Maduro odsuzoval "svět hegemonie, svět imperialismu" v předem nahraném projevu, odvysílaném během Valného shromáždění OSN.

"Venezuela hájí multipolární svět a reformovaný systém OSN, který dokáže prosazovat mezinárodní právo a chránit národy světa," zdůraznil. Rovněž kritizoval americké útoky - aniž by vyslovil název Spojených států - proti Světové zdravotnické organizace (WHO). "Teď není čas urážet a vyhrožovat WHO, teď se musíme v jejím zájmu sjednotit," prohlásil podle AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy