Hollweg: Tak pěkný gól jsem naposledy dal, když mi nahrál Jágr

ČTK ČTK
22. 3. 2018 22:31
Ryan Hollweg obvykle rozdává spíše tvrdé hity, ale v duelu s Olomoucí měl na svědomí i parádní branku.
2. čtvrtfinále play-off 2018, Plzeň - Olomouc: Ryan Hollweg
2. čtvrtfinále play-off 2018, Plzeň - Olomouc: Ryan Hollweg | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - Nečekaného kanonýra našli mezi sebou v posledních třech zápasech čtvrtfinálové série play off proti Olomouci hokejisté Plzně. Čtyřiatřicetiletý obávaný tvrďák Ryan Hollweg se prosadil v důležitém utkání číslo tři, po němž šla Plzeň v sérii poprvé do vedení, navázal pak v dnešním pátém utkání gólem na 2:0 na konci první třetiny.

Pro oko hokejového labužníka pohledná trefa po povedené kombinaci byla velkým zásahem do odhodlání Hanáků pokusit se o obrat. "Kdy jsem dal na pohled tak pěkný gól? Asi když mi na něj přihrával Jaromír Jágr," pobavil Hollweg novináře vzpomínkou na společné časy s českou legendou v dresu New York Rangers.

Důrazný útočník s 242 starty v NHL včetně play off ale okamžitě poté ocenil souhru se spoluhráči v přečíslení tři na dva. "Preisinger to tam udělal skvěle. A já měl to štěstí, že jsem byl ve správnou chvíli na správném místě. Povedla se mi střela a padlo to tam, jsem samozřejmě rád, že jsem se znovu trefil," popsal Hollweg.

Za pět utkání vyřazovacích bojů o titul tak má na kontě dva góly. Stejně jako jich zaznamenal při 41 startech v základní části sezony. "Čím to je? Já svůj styl hokeje neměním. A ten můj styl sedí hlavně na play off, v němž roste i můj výkon. Je to fáze sezony, kdy na vašem výkonu a příspěvku pro tým opravdu záleží," zdůraznil Hollweg.

Dnes mohl hrát i díky rozhodnutí disciplinární komise, že nebude Hollwega dodatečně trestat za tvrdý, ale férový zákrok na olomouckého beka Tomáše Houdka z úterního čtvrtého utkání. Jinak ale měla celá série na bitvy play off vcelku poklidný průběh.

"To možná ano, ale zároveň byla hodně náročná a rány jsem v ní nejen rozdal, ale dost jsem jich sám také inkasoval. Schytal jsem spoustu ran. Každý zápas byl velmi těžký i proto, že jsme se přetahovali a zápasy byly výsledkově těsné. Navíc v sériích, jako byla ta s Olomoucí, může být pro jejich soupeře až frustrující, když nemůžete dát góly," uvedl Hollweg.

Domnívá se, že Indiáni zasadili rozhodující direkt soupeři na jeho ledě. "Olomouc, myslím, vysálo, že jsme zvládli vyhrát na jejich ledě oba dva zápasy. Přišlo mi, že už tam dnes nebyly od nich takové emoce a energie, jak v těch zápasech předtím, které tady u nás odehráli v úvodu série," přidal Hollweg.

Bez ohledu na to, kdo z tria Brno, Pardubice, Liberec vyjde na Západočechy jako semifinálový sok, očekává další těžkou sérii. Těžší, než byla ta právě skončená ve čtvrtfinále.

"Zatím nevíme, komu budeme čelit, ale v této fázi soutěže určitě nenarazíte na lehkého soupeře. Každý večer se chystáte na ohromně těžký zápas proti silnému protivníkovi. A budete se snažit uspět, abyste postoupili zase dál," řekl Hollweg.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sudetští Němci na sjezdu udělí cenu českému exministrovi kultury Hermanovi

Sudetoněmecké krajanské sdružení (SL) na červencovém sjezdu v Mnichově udělí bývalému českému ministrovi kultury Danielu Hermanovi nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV. Ve středu to oznámilo krajanské sdružení, které zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. Mluvčí sudetských Němců Bernd Posselt v prohlášení označil Hermana za člověka, který pomáhá ostatní spojovat a usmiřovat.

Nejvyšší představitel sudetských Němců Posselt uvedl, že Herman je mimořádným křesťanským stavitelem mostů a usmiřovatelem. Cenu si Herman převezme v sobotu 17. července.

Herman navštívil sudetoněmecký sjezd v roce 2016 jako první člen české vlády. V tehdejším projevu, ve kterém sudetské Němce pozdravil oslovením milí krajané, připomněl nacistické zločiny i násilnosti Čechů při poválečném odsunu německy mluvícího obyvatelstva. Vyjádřil také lítost nad těmito událostmi. Sjezdu se Herman zúčastnil také v roce 2019, který byl kvůli pandemii nemoci covid-19 zatím poslední. Tehdy byl jedním z řečníků, kteří gratulovali dlouholeté šéfce Izraelitské kulturní obce v Mnichově a Horním Bavorsku Charlotte Knoblochové k Evropské ceně Karla IV.

Zdroj: ČTK
Další zprávy