Soukup vlastní hokejisty Chomutova. Od dosavadního majitele koupil stoprocentní podíl

Sport ČTK Sport, ČTK
26. 4. 2019 17:04
Po sestupu z extraligy změnil chomutovský hokejový klub vlastníka. Majitelem akciové společnosti Piráti Chomutov se stal Milan Soukup, který odkoupil stoprocentní podíl dosavadního majitele Jaroslava Veverky staršího. Klub to uvedl na svém webu.
Trenér Vladimír Růžička i hokejisté Chomutova mají nového majitele
Trenér Vladimír Růžička i hokejisté Chomutova mají nového majitele | Foto: Lukáš Caha

"Než proběhne převod akcií po právní stránce, budu fungovat v rámci plné moci," uvedl Soukup, majitel konsorcia firem HEROS, který se hned ujal řízení klubu. Podle webu už zároveň jednal s dalšími chomutovskými podnikateli, kteří mají zájem zapojit se do majetkové struktury hokejového klubu.

Nejbližší valná hromada společnosti odvolá Veverku z postu statutárního ředitele a jmenuje do této funkce Soukupa. Zároveň zvolí novou správní radu, jejíž složení bude ještě předmětem dalších jednání.

Na výsledcích chomutovských hokejistů se podepsaly ekonomické problémy klubu, hráči často podle neoficiálních informací nedostávali plat. Média v závěru baráže spekulovala i o odchodu trenéra Vladimíra Růžičky, který vede chomutovský tým od roku 2015.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy