Hokejová tragédie: Bek Valach odmítl Chomutov, aby byl po boku manželky. Ta krátce po porodu zemřela

Sport Sport
28. 6. 2016 20:05
Obránce Juraj Valach obětoval kariéru svojí rodině. I když o něj měl hokejový Chomutov velký zájem, vrátil se domů k těhotné manželce. Šťastný konec příběhu se však nekonal.
Juraj Valach v době,kdy hrál za pražskou Slavii.
Juraj Valach v době,kdy hrál za pražskou Slavii. | Foto: ČTK

Banská Bystrica - Tragicky skončil porod manželky bývalého chomutovského hokejového obránce  Juraje Valacha. Ta zkolabovala ve vysokém stupni těhotenství po císařském řezu zemřela. Novorozená dvojčata bojují o život.

Podle informací deníku Nový Čas byla Simona Valachová v neděli odvezena do Nemocnice F. D. Roosevelta v Banské Bystrici. Lékaři byli vzhledem k jejímu kritickému stavu nucení přikročit k zákroku. Obě děti - holčička a chlapeček - jsou nyní v inkubátoru, ale jejich matka v pondělí zemřela.

Slovenský reprezentační obránce si vzal svoji lásku loni v létě, načež pár potěšila zpráva o dvojitém těhotenství.  Valach, jenž loňskou sezonu po angažmá ve Slovanu Bratislava dohrával v Chomutově,  chtěl rodině přizpůsobit i svoji kariéru. I když si ho kouč Vladimír Růžička oblíbil, s Piráty neprodloužil kontrakt a na jaře se vrátil domů, aby byl ženě nablízku. Očekávání přírůstku v rodině však skončilo tragicky.

Valach oblékl vedle Pirátů už dříve i extraligový dres brněnské komety a Slavie Praha.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 2 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy