Hokejová tragédie: Bek Valach odmítl Chomutov, aby byl po boku manželky. Ta krátce po porodu zemřela

Sport Sport
28. 6. 2016 20:05
Obránce Juraj Valach obětoval kariéru svojí rodině. I když o něj měl hokejový Chomutov velký zájem, vrátil se domů k těhotné manželce. Šťastný konec příběhu se však nekonal.
Juraj Valach v době,kdy hrál za pražskou Slavii.
Juraj Valach v době,kdy hrál za pražskou Slavii. | Foto: ČTK

Banská Bystrica - Tragicky skončil porod manželky bývalého chomutovského hokejového obránce  Juraje Valacha. Ta zkolabovala ve vysokém stupni těhotenství po císařském řezu zemřela. Novorozená dvojčata bojují o život.

Podle informací deníku Nový Čas byla Simona Valachová v neděli odvezena do Nemocnice F. D. Roosevelta v Banské Bystrici. Lékaři byli vzhledem k jejímu kritickému stavu nucení přikročit k zákroku. Obě děti - holčička a chlapeček - jsou nyní v inkubátoru, ale jejich matka v pondělí zemřela.

Slovenský reprezentační obránce si vzal svoji lásku loni v létě, načež pár potěšila zpráva o dvojitém těhotenství.  Valach, jenž loňskou sezonu po angažmá ve Slovanu Bratislava dohrával v Chomutově,  chtěl rodině přizpůsobit i svoji kariéru. I když si ho kouč Vladimír Růžička oblíbil, s Piráty neprodloužil kontrakt a na jaře se vrátil domů, aby byl ženě nablízku. Očekávání přírůstku v rodině však skončilo tragicky.

Valach oblékl vedle Pirátů už dříve i extraligový dres brněnské komety a Slavie Praha.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Americký Senát schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu

Americký Senát hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce soudkyně nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Je to týden před prezidentskými volbami velký úspěch prezidenta Donalda Trumpa, který ji nominoval. Jeho kandidátka posílí konzervativní většinu v devítičlenném tribunálu v poměru šesti ku třem.

Senátoři hlasovali v pondělí pozdě večer téměř výhradně podle stranické příslušnosti. Pro Coneyovou Barrettovou se jich vyslovilo 52, proti její nominaci bylo 48 členů horní komory amerického Kongresu. Proti hlasovala jediná republikánská zástupkyně - senátorka za stát Maine Susan Collinsová, která už dříve uvedla, že nemá nic proti kvalifikaci navržené kandidátky, ale nemyslí si, že je vhodné hlasovat o jejím schválení před volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy