Mladá Boleslav v extralize válí. Sparta vyhrála ve Varech, Pardubice zase nebodovaly

Aktualizováno 4. 10. 2019 21:19
Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v 7. kole extraligy díky pětibrankové smršti ve druhé třetině Litvínov 5:1. Sparťané zvítězili stejným poměrem na ledě Karlových Varů, zato Pardubice v duelu mužstev ze spodku tabulky prohrály ve Zlíně. Plzeň uspěla v Olomouci a Brňané vyhráli v Hradci Králové.
Radost hokejistů Mladé Boleslavi, ilustrační foto.
Radost hokejistů Mladé Boleslavi, ilustrační foto. | Foto: ČTK

Bruslaři naplno bodovali i ve čtvrtém domácím duelu v sezoně. Shodně gólem a asistencí k tomu přispěli Oscar Flynn a Pavol Skalický, tři asistence si připsal Radim Zohorna. Litvínov popáté za sebou nebodoval.

Domácí tým začal náporem, ale ani hosté se nenechali v úvodu zápasu zahanbit. V první velké šanci se zjevil v sedmé minutě mladíček ze čtvrté boleslavské formace Flynn, ale v samostatném úniku trefil po bekhendovém blafáku jenom tyčku Janusovy branky.

První přesilovku měli hosté, ale mohli sami inkasovat z Kousalovy hole. Při druhé přesilové hře už se hosté dostali k ohrožení domácího brankoviště, ale Myšák na zadní tyči netrefil puk před odkrytou brankou.

A byla to právě čtvrtá boleslavská formace, kdo se jako první trefil ve druhé třetině. Flynn využil závaru před brankou hostů a po jeho střele se dostal k puku Kousal, který už neměl problém se podruhé v sezoně zapsat mezi střelce.

Hned vzápětí mohl srovnat skóre Jarůšek, ale nájezd z levé strany nasměroval jenom do Růžičkovy výstroje. Poté se s pukem po levém mantinelu prosmýkl Zohorna, dojel až před branku, kde práci dokončil pohotovou dorážkou na 2:0 Stránský.

Domácí byli při chuti a čtvrtý útok domácích opět posunul skóre, když se prosadil Flynn. Ještě v téže minutě ujeli Skalický se Zohornou osamoceni na Januse a brankáře hostů si náležitě vychutnali. Třetina hrůzy pro hosty ale pokračovala. Když se z dalšího útoku trefil obránce Hrbas, bylo to už o pět branek.

Růžička přišel o čisté konto sedm minut před koncem zápasu, kdy se k odraženému puku dostal Petružálek a alespoň kosmeticky upravil skóre.

Zlín má první body, Sparta po prohrách zabrala

Zlína porazil Pardubice 4:3. Berani tak poprvé v nové sezoně bodovali, Dynamo naopak počtvrté za sebou vyšlo naprázdno a právě místo Zlína se propadlo na dno tabulky. Svým druhým gólem v utkání rozhodl ve 34. minutě obránce Tomáš Žižka, jehož branka byla zároveň i poslední v celém duelu. Vedení Pardubic v týdnu avizovalo, že pokud tým nezvítězí ve Zlíně, ukončí působení Ladislava Lubiny na střídačce.

Hokejisté pražské Sparty zvítězili v Karlových Varech 5:2 a zabrali po dvou porážkách za sebou. Pražané rozhodli čtyřmi góly ve druhé třetině, v které získali vedení 5:1. Energie po úvodních třech výhrách na startu sezony počtvrté za sebou nebodovala.

Kometa Brno vyhrála nad Hradcem Králové 3:2 a potřetí za sebou naplno bodovala. Domácímu Mountfieldu nestačilo ani 41 střel na bránu a po předešlých čtyřech vítězstvích podruhé za sebou nebodoval.

Hokejisté Plzně vyhráli na ledě Olomouce 4:0. Škoda zvítězila potřetí z posledních čtyř zápasů, třemi body za gól v oslabení a dvě asistence k tomu přispěl lídr bodování soutěže Milan Gulaš. Brankář vítězů Dominik Frodl udržel potřetí v sezoně čisté konto. Dvěma góly k výhře hostů přispěl i Jakub Pour.

7. kolo hokejové extraligy:

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 5:1 (0:0, 5:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. P. Kousal (Flynn, O. Najman), 29. J. Stránský (R. Zohorna), 35. Flynn (Bernad, O. Najman), 35. Skalický (R. Zohorna), 37. Hrbas (R. Zohorna, Skalický) - 54. J. Petružálek (Gerhát). Rozhodčí: Hodek, M. Sýkora - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 3345.

Sestavy:

Mladá Boleslav: J. Růžička - Hrbas, Ševc, Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad - L. Pabiška, Žejdl, D. Šťastný - Klepiš, A. Zbořil, Vondrka - J. Stránský, R. Zohorna, Skalický - P. Kousal, O. Najman, Flynn. Trenéři: Rulík a Patera.

Litvínov: Janus (41. Honzík) - Jánošík, Kubát, J. Říha, Ščotka, Štich, Šesták - Jarůšek, V. Hübl, F. Lukeš - Myšák, M. Hanzl, L. Kašpar - Válek, Gerhát, J. Petružálek - Jurčík, Helt, Trávníček. Trenéři: Šlégr, Skuhrovec a Kotrla.

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 2:5 (1:1, 0:4, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Stříteský (Flek, T. Rachůnek), 55. O. Beránek (Šenkeřík) - 13. Pech (Řepík, Forman), 26. Kalina (Sukeľ, Buchtele), 33. Košťálek (Blain, Forman), 35. Řepík (Kalina, V. Růžička ml.), 40. Rousek. Rozhodčí: Pražák, Kika - J. Frodl, D. Jelínek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1 Diváci: 3945.

Sestavy:

Karlovy Vary: J. Bednář - Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, Eminger, M. Rohan, Kubka - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Raška, T. Mikúš - Kohout, T. Knotek, Michnáč - Vondráček, Skuhravý, Koblasa. Trenéři: Pešout a Mariška.

Sparta: Machovský - Polášek, Košťálek, Blain, Kalina, T. Pavelka, Ďaloga - Řepík, Pech, Forman - Říčka, V. Růžička ml., Smejkal - Buchtele, Sukeľ, Rousek - A. Kudrna, Černoch, Dočekal. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

PSG Berani Zlín - HC Dynamo Pardubice 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Dufek (Köhler), 13. Žižka (Okál, P. Sedláček), 22. Okál, 34. Žižka (Herman, P. Sedláček) - 14. Blümel (Holland), 20. Tybor (Mandát), 30. J. Kloz (Hovorka). Rozhodčí: Jeřábek, Kubičík - Rampír, Špringl. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 4197.

Sestavy:

Zlín: Čiliak - D. Nosek, Žižka, Ferenc, Freibergs, Buchta, Řezníček, Gazda - J. Ondráček, Honejsek, Kubiš - Okál, P. Sedláček, Herman - Dufek, Palmberg, Köhler - Šlahař, Popelka, Szturc. Trenéři: Stavjaňa a Martin Hamrlík.

Pardubice: Štěpánek - Holland, Eklund, Piché, J. Kolář, J. Zdráhal, J. Mikúš, Ivan - Tybor, R. Kousal, Mandát - Hovorka, Harju, M. Látal - Poulíček, J. Kloz, Kusý - Matýs, Blümel, Machač. Trenéři: Lubina, Bělohlav a Janecký.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Pour (Gulaš, Mertl), 20. Čerešňák (L. Kaňák, Indrák), 28. Gulaš (Moravčík, Čerešňák), 47. Pour (Gulaš, Rob). Rozhodčí: Hradil, Stano (SR) - Bryška, Rožánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci 4120.

Sestavy:

Olomouc: Lukáš - Škůrek, Vyrůbalík, Valenta, Ondrušek, Dujsík, Švrček - Kořenek, Klimek, Ostřížek - Irgl, Kolouch, Strapáč - Olesz, Nahodil, Burian - Hec, Skladaný, V. Tomeček. Trenéři: Moták a Tomajko.

Plzeň: D. Frodl - L. Kaňák, Moravčík, Vráblík, Jank, Čerešňák, M. Houdek - Gulaš, Mertl, M. Heřman - Indrák, V. Němec, Pour - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Kolda, Roman Vlach, Rob. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Pejchar.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Perret (Bičevskis, Zámorský), 31. Smoleňák (Koukal) - 4. Zaťovič (Mueller, P. Holík), 19. Mueller, 27. J. Hruška (Lev). Rozhodčí: Pešina, Šír - Lučan, Kis. Vyloučení: 4:6, navíc Rákos (Hradec) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5623.

Sestavy:

Hradec Králové: Mazanec - Zámorský, Nedomlel, Cibulskis, Gaspar, F. Pavlík, Rosandič, T. Voráček - Dragoun, Bičevskis, Perret - Smoleňák, Koukal, Červený - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Jergl, Rákos, M. Chalupa. Trenéři: T. Martinec, P. Svoboda a Krátoška.

Brno: Vejmelka - Svozil, O. Němec, Pyrochta, Štencel, Bartejs, Gulaši, Baranka - Zaťovič, P. Holík, Mueller - Plášek, Plekanec, L. Horký - Orsava, J. Hruška, Lev - Jenyš, Kusko, Kratochvíl. Trenéři: Fiala, Horáček, Pokorný a Oslizlo.