Bizár v extralize. Hradec rozštípal soupeři hokejky, naštvaný Liberec žádá náhradu

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
12. 1. 2023 13:42
Úterní utkání hokejové extraligy mezi Hradcem Králové a Libercem nabídlo dramatický a vyhrocený průběh. Ovšem scénu, jakou předvedla střídačka domácího Mountfieldu, česká nejvyšší soutěž snad nepamatuje. Bílí Tygři nazvali nesportovní chování soupeře ostudou.
Zápas Hradce s Libercem vyostřila vedle štípání hokejek také bitka Bohumila Janka a Lukáše Dernera. | Foto: ČTK

O co šlo? Liberec na Twitteru zveřejnil video, na kterém hráči Hradce úmyslně lámou hokejky soupeřů. Na začátku videa jeden z hráčů v bílém dresu při příchodu na střídačku zlostně rozštípe hůl a hodí ji směrem ke středu ledové plochy.

Později jsou v hlavních rolích domácí asistent kapitána Jakub Lev, obránce Radek Pilař a náhradní brankář Jan Růžička. Třináctinásobný reprezentant Lev přiváží další hokejku a spolu s Růžičkou a Pilařem ji lámou ve škvíře mezi dvířky na střídačku a mantinelem.

Na dalším záběru se Lev snaží zlomit ještě jednu hůl v rukách. Jeho počínání po celou dobu přihlíží část realizačního týmu a někteří spoluhráči.

"Chování střídačky Hradce Králové je ostudou pro celou extraligu. Máme alespoň poslat fakturu?" tázali se na Twitteru rozzlobení Bílí Tygři.

Zanedlouho jim odpověděl oficiální účet soupeře: "Mountfield Hradec Králové odsuzuje nesportovní chování některých jednotlivců A-týmu. Vedení hradeckého klubu uvedená záležitost mrzí a Bílým Tygrům se za tuto událost omluvilo. Klub bude věc s dotyčnými řešit interní cestou."

V diskusi na sociálních sítích kroutili hlavou nad zkratem hradeckých hráčů fanoušci obou táborů. Jedni psali o tom, že takové chování by čekali jedině v krajské lize. Druzí zmiňovali vysokou cenu hokejek.

Vedle zmíněného incidentu přinesla dohrávka 27. kola také ostrou bitku mezi domácím Bohumilem Jankem a libereckým Lukášem Dernerem nebo devět branek.

Lukáš Cingeľ zvyšoval vteřinu před koncem druhé třetiny na 3:1 pro Hradec, ale Liberec se ve třetí části zmátořil. Vyrovnal na 3:3, pak sice znovu prohrával, nicméně v poslední minutě vystřelil Michael Frolík prodloužení.

Konečné vítězství 5:4 v prodloužení zajistil Hradci jeden z lamačů holí Pilař a Mountfield se v tabulce z osmého místa dotáhl na rozdíl tří bodů za šestý Liberec.

Už teď je jasné, že případná série těchto týmů v play off by měla grády.