Hokejisty extraligového Hradce povede jako hlavní kouč Martinec

ČTK ČTK
18. 4. 2018 19:18
Čtyřiačtyřicetiletý kouč podepíše s Mountfieldem smlouvu po návratu z mistrovství světa hráčů do 18 let, kde je asistentem Davida Bruka.
Václava Sýkoru nahradí jeho asistent Tomáš Martinec
Václava Sýkoru nahradí jeho asistent Tomáš Martinec | Foto: Lukáš Caha

Hradec Králové - Hokejisty extraligového Hradce Králové povede v příští sezoně jako hlavní kouč Tomáš Martinec, který byl dosud u týmu asistentem Václava Sýkory. Informaci webu iSport.cz potvrdil ČTK generální manažer Aleš Kmoníček.

Čtyřiačtyřicetiletý kouč podepíše s Mountfieldem smlouvu po návratu z mistrovství světa hráčů do 18 let, kde je asistentem Davida Bruka.

Hradec Králové se rozhodl po aktuální sezoně, ve které mužstvo nenaplnilo finálové ambice a vypadlo v semifinále play off s Třincem, změnit koncepci. Kádr čeká generační výměna a Východočeši chtějí dávat větší prostor vlastním mladším hráčům.

"A Tomáš Martinec jako šéftrenér mládeže je nejvhodnější osobou. Hráče zná nejlépe," řekl Kmoníček.

Martinec je hradeckým odchovancem a na kontě má více než 500 zápasů v extralize. Trénuje od roku 2012 a dosud působil výhradně v Hradci Králové. Jako šéftrenér mládeže byl zároveň tři sezony asistentem u extraligového týmu a spolupracoval tak se Sýkorou, Vladimírem Kýhosem a Peterem Draisaitlem. Sýkora po této sezoně u mužstva skončil po dvou letech, klub mu nenabídl další smlouvu.

Šéf klubu Miroslav Schön pro iSport.cz uvedl, že Martinec podepíše pětiletý kontrakt. "Souvisí to s naší vizí omlazování kádru. Byť tu zůstanou někteří starší hráči a stávající opory jako Petr Koukal, Dominik Graňák nebo Oskars Cibulskis, větší porci času dostanou mladíci, kteří na to budou mít. V horizontu pěti let by měl nový kouč vybudovat mančaft, který by měl bojovat o titul," vysvětlil Schön.

Schön zároveň potvrdil, že dosavadní kapitán Jaroslav Bednář, který po sezoně ukončil hráčskou kariéru, se stane sportovním manažerem. Klub také nebude usilovat o služby útočníka Romana Červenky, jenž skončil ve Švýcarsku a v Hradci zvažovali jeho angažování.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Česko podepíše smlouvu na nákup dvanácti amerických vrtulníků ještě letos. Vyjdou na 14,5 miliardy korun

Stvrzení kontraktu do konce roku přislíbil ministr obrany Lubomír Metnar (ANO). "Jsme ve fázi finalizace dohody. Pevně věřím, že do konce roku uzavřeme smlouvu se Spojenými státy na nákup vrtulníků. Já se budu velmi těšit na dobu, až ty vrtulníky budou mít označení a znaky Armády České republiky," řekl Metnar.

O nákupu systému H1, který tvoří osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper, ministerstvo obrany rozhodlo v srpnu. V české armádě nahradí bitevní vrtulník Mi-24/35. Metnar řekl, že ho zaujala kompatibilita obou typů helikoptér, které mají 85 procent náhradních dílů společných, a také zbraňové vybavení a univerzálnost systémů.

Náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata dodal, že dosavadní vrtulník Mi-24/35 významně zaostává v oblasti zbraňového vybavení, zbraňových systémů i systému vlastní ochrany. "Je to prostě jiná generace vrtulníků, je to zastaralé, je to něco jako Škoda 120 v porovnání s oktávkou," řekl Opata.

Vrtulníky Bell jsou podle něj velice pohyblivé s velmi významným výkonem motoru. "A hlavně mají to, co nás zajímá - komplexní zbraňový systém pro podporu pozemních sil. Na dnešním bojišti se prostě bez bojových vrtulníků nebo univerzálních neobejdete," řekl Opata.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šalamounovy ostrovy navázaly diplomatické vztahy s Čínou, Tchaj-wan už neuznávají

Šalamounovy ostrovy v sobotu navázaly diplomatické vztahy s Čínou, a to jen několik dní poté, co ukončily vazby s Tchaj-wanem. V pátek vztahy s Tchaj-pejí přerušil i ostrovní stát Kiribati. Ve světě je tak nyní už jen 15 zemí, které Tchaj-wan uznávají - většina z nich je z Jižní Ameriky, karibské oblasti a Tichomoří. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy