Oceláři předvedli parádní obrat. Třinec zdolal Liberec 4:1 a ve finále zase vede

22. 4. 2019 19:56
Hokejisté Třince porazili ve finále play off extraligy Liberec 4:1 a v sérii vedou 2:1. Bílí Tygři sice ve vyprodané Werk Areně po gólu Marka Kvapila udeřili jako první, Oceláři ale zásluhou branek Davida Ciencialy a Martina Růžičky v závěru druhé třetiny vývoj utkání otočili. Ve třetí části poté jejich vítězství potvrdili Martin Adamský a při power play Jiří Polanský.
Útočník Jiří Polanský slaví gól, kterým pečetil vítězství hokejistů Třince ve třetím finále extraligy proti Liberci | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Úvodní nápor Ocelářů podpořilo Hudáčkovo vyloučení, brankář Tygrů Will tak byl od počátku v permanenci. Svůj tým ale podržel. Jeho protějšek Hrubec si první zákrok připsal až v 8. minutě a v polovině první třetiny inkasoval. Kvapil vystihl Gernátovu rozehrávku a brejk zakončil úspěšně.

Vzápětí mohl vyrovnat Michal Kovarčík, na Willa si ale nepřišel. Domácí se neprosadili ani v přesilových hrách, 56 sekund přitom hráli i ve čtyřech proti třem.

Obraz hry se nezměnil ani po první přestávce, Třinec byl nadále aktivnější, Liberec se soustředil hlavně na pozornou obranu a čekal na šanci. Zvýšit vedení hostů mohl v 31. minutě Vlach, ale neuspěl stejně jako později Ordoš.

V 36. minutě se tak domácím podařilo vyrovnat, když se po samostatné akci prosadil Cienciala a Oceláři se tak dočkali prvního gólu ve finálové sérii při hře pět na pět. Náladu ve vyprodané aréně navíc ještě 95 sekund před koncem druhé části zlepšil Růžička, jenž se prosadil v početní výhodě a využil Ševcova vyloučení.

Hned na začátku třetí třetiny se navíc do brejku dostal Adamský a střelou pod horní tyčku přiblížil Slezany výhře. A s Tygry mohlo být ještě hůř. Gernát ale nedokázal usměrnit puk za brankovou čáru, Vránu v gólové šanci vychytal Will.

Domácí to ale mrzet nemuselo, zápas totiž bez větších problémů dovedli do vítězného konce. Při power play hostů se navíc ještě prosadil Polanský. Série hraná na čtyři výhry pokračuje v úterý opět na ledě Třince.

Finále play off hokejové extraligy - 3. zápas:

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 36. Cienciala (Galvinš, Hrubec), 39. Martin Růžička (P. Vrána, Marcinko), 42. Adamský (Svačina), 58. Polanský (Svačina) - 10. M. Kvapil. Rozhodčí: Hodek, Kika - Ondráček, D. Hynek. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 5400 (vyprodáno). Stav série: 2:1.

Třinec: Hrubec - Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Husák - Martin Růžička, P. Vrána, Chmielewski - Hrňa, Marcinko, Werek - Dravecký, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Svačina - Cienciala. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.

Liberec: Will - Kolmann, Derner, Hanousek, Šmíd, Stříteský, Ševc, Doherty - Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok - Lenc, L. Hudáček, Birner - J. Valský, Filippi, M. Kvapil - Ordoš, Redenbach, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Augusta.