Senzace v Brně, obhájce nedal ani gól a podlehl Boleslavi. Litvínov opět nezaváhal

23. 9. 2018 20:29
Litvínov zdolal chomutovské Piráty a je jediným celkem bez ztráty bodu. Ve šlágru kola zvítězila Plzeň v prodloužení na ledě Vítkovic. Sparta porazila Pardubice doma poprvé od ledna 2017.
Jakub Klepiš korunoval výhru Mladé Boleslavi na brněnském ledě
Jakub Klepiš korunoval výhru Mladé Boleslavi na brněnském ledě | Foto: ČTK

Brno - Hokejisté Mladé Boleslavi dosáhli ve čtvrtém kole extraligy na první bodový zisk. Zvítězili v Brně na ledě mistrovské Komety 2:0 brankami Dominika Pacovského a Jakuba Klepiše. K úspěchu dopomohl hostům kromě kvalitní defenzívy také výborný výkon slovinského brankáře Gašpera Krošelje, který udržel čisté konto. Brňané utrpěli první prohru, doplatili na neproměněné přesilové hry.

"Po třech smolně prohraných zápasech, kdy jsme doplatili na individuální chyby, jsme přijeli do Brna s pokorou. Znali jsme sílu soupeře. Důležité bylo, že se nám podařilo ubránit přesilovky Brna," uvedl boleslavský trenér Vladimír Čermák.

Boleslav po předcházejících třech nezdarech proházela útočné řady. Hosté promarnili hned v úvodu zápasu možnost k otevření skóre při 101 sekund dlouhé přesilovce pěti proti třem. Čisté konto pomohl Brňanům v těchto chvílích udržet brankář Langhamer, který kryl několik střel a blýskl se zejména při dorážce Žejdla.

Kometa postupně převzala iniciativu, v útočném pásmu přehrávala soupeře kombinační souhrou. V koncovce si ale domácí hokejisté nedokázali poradit se slovinským brankářem Krošeljem.

Ve druhé třetině přidali hosté na rychlosti i důrazu. Častěji se dostávali k zakončení, nedokázali si však poradit s pozorným brankářem Langhamerem. V úvodu třetí třetiny se Kometě nabídla možnost otevřít skóre utkání při třech přesilových hrách, Boleslav se ale ubránila.

"V přesilovkách ve třetí třetině jsme si vytvořili tlak a velice solidní šance, bohužel jsme gól nedali. Potom jsme zaváhali v našem obranném pásmu. Bylo to o tom, kdo vstřelí první gól," posteskl si trenér Komety Kamil Pokorný.

V 54. minutě po akci obránců Kotvana s Dlapou prostřelil Pacovský poprvé Langhamera. "Dozadu jsme soupeři povolili více než bylo třeba. Langhamer nás dlouho držel, měl spoustu výborných zásahů. Bohužel se nám nedařilo zakončení," řekl útočník Brna Bedřich Köhler.

Kometa se ještě pokusila v závěru o zvrat, střelecky ale vyšla naprázdno. Naopak čtyři sekundy před koncem při power play soupeře pečetil boleslavskou výhru Klepiš střelou do prázdné branky.

Litvínov válí dál

Litvínov porazil Chomutov 4:1 a je jediným týmem soutěže, který ještě neztratil ani bod. Verva se udržela v čele tabulky, Piráti stále čekají na premiérové body a jsou poslední. Dvěma góly se na výhře Litvínova podílel útočník František Lukeš.

V 17. minutě se domácí dočkali odměny za aktivitu, František Lukeš ve dvojnásobné přesile nedal svému mladšímu bratrovi v brance hostů šanci zasáhnout.

Vyrovnat mohl ihned po přestávce Růžička, který vypálil z otočky, jeho šanci ale výtečným zákrokem zmařil Janus. V 23. minutě se po chybné rozehrávce hostujícího brankáře dostal k puku Hübl, nahodil ho na branku a puk proklouzl Štěpánu Lukešovi mezi betony. O tři minuty později se radoval z druhé trefy v utkání František Lukeš.

V polovině utkání přišla pro hosty branka naděje. Dlouhý ranou od modré čáry snížil a utkání tak dostalo nový náboj. Hosté vrhli všechny síly do útoku, ovšem kontaktní branku nedokázali vstřelit Huml ani Vantuch. Závěrečná třetina patřila zcela domácím, po řadě šancí uzavřel skóre zápasu až Tůma.

Vítkovice podlehly Plzni v prodloužení

Plzeň vyhrála ve Vítkovicích 2:1 v prodloužení a domácím připravila první prohru i bodovou ztrátu v sezoně. Vítkovice vedly po trefě Ivana Baranky, hosté rychle vyrovnali zásluhou Vojtěcha Němce a v prodloužení rozhodl David Stach. Oba týmy zatím dokázaly bodovat ve všech zápasech nové sezony.

Sparta porazila Pardubice 4:1. V nové sezoně si tak Pražané připsali třetí výhru, bilance jejich dnešního soka je opačná. Dynamo zatím vyhrálo jen jednou. Sparta vedla po dvou třetinách 3:0, teprve pak se prosadili i hosté, v extralize tak před svými fanoušky porazila Východočechy po dvou prohrách poprvé od ledna 2017.

Hokejisté Zlína vyhráli na ledě Karlových Varů 4:2, připsali si druhou výhru v sezoně a přeskočili svého dnešního soupeře v tabulce. Hosté o zisku tří bodů rozhodli ve druhé třetině, kdy se střelecky třikrát prosadili.

Liberec zvítězil nad Třincem 4:1 a po úvodních dvou zápasech bez bodu i bez gólu uspěl podruhé za sebou. Vítězným gólem a asistencí k tomu přispěl útočník Marek Kvapil, branku a přihrávku zaznamenal i bek Martin Ševc. Úřadující vicemistr si naopak v nové sezoně připsal třetí prohru.

Hradec Králové porazil Olomouc 4:1 a připsal si třetí výhru v řadě. Hanáci poprvé v sezoně nebodovali a klesli v tabulce za svého dnešního soupeře. Východočeši, v jejichž sestavě se poprvé objevil útočník Radek Smoleňák, jsou už třetí.

4. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 54. Pacovský (Dlapa, Kotvan), 60. Klepiš (Jan Hanzlík). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Polák, Špůr. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 7012.

Brno: Langhamer - D. Mikyska, J. Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka - Mallet, P. Holík, Zaťovič - Kašpar, J. Hruška, Plášek - Horký, Nahodil, R. Zohorna - Köhler, L. Čermák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný a Oslizlo.

Mladá Boleslav: Krošelj - Bernad, Jan Hanzlík, Pláněk, Němeček, Dlapa, Kurka, Kotvan - Klepiš, Žejdl, Orsava - Vondrka, Skalický, Pacovský - D. Šťastný, P. Musil, M. Látal - M. Procházka, Najman, L. Pabiška. Trenéři: Kýhos, V. Čermák a Žabka.

HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. F. Lukeš (J. Petružálek), 24. V. Hübl, 26. F. Lukeš (V. Hübl), 56. D. Tůma (Gerhát) - 30. A. Dlouhý (Jank). Rozhodčí: Šír, M. Sýkora - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 6011 (vyprodáno).

Litvínov: Janus - Baránek, Hunkes, Kubát, Šesták, Ščotka, L. Doudera, Romančík - J. Petružálek, J. Mikúš, J. Černý - Myšák, V. Hübl, F. Lukeš - D. Tůma, Gerhát, Trávníček - Jurčík, M. Hanzl, Matoušek. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

Chomutov: Š. Lukeš - Valach, Jank, Knot, Štich, Dietz, J. Mrázek, Trefný - Vantuch, V. Růžička ml., Sklenář - Šťovíček, Klhůfek, Tomica - J. Stránský, Huml, A. Dlouhý - Havel, Chlouba, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Baranka (Hrbas, Roman) - 16. V. Němec (Preisinger, Gulaš), 63. Stach (Gulaš). Rozhodčí: Hodek, Kubičík - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 7:9, navíc Olesz 10 minut - Gulaš 10 minut, Allen 10 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5703.

Vítkovice: Bartošák - Baranka, Hrbas, de la Rose, Šidlík, Trška, Výtisk - Tybor, Roman, Szturc - Olesz, Lev, Schleiss - Dej, Mahbod, D. Květoň - Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal - od 53. navíc Pytlík. Trenéři: Petr a Trnka.

Plzeň: Milčakov - J. Kindl, Čerešňák, Allen, Kaňák, Pulpán, Vráblík - Gulaš, Nedorost, Kantner - Indrák, Kratěna, Stach - V. Němec, Kracík, D. Kindl - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Preisinger. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík, J. Špaček a Pejchar.

HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Buchtele (Kudrna, T. Pavelka), 17. Košťálek (Blain, P. Vrána), 35. Piskáček (Jarůšek), 52. Černoch (Kalina, Sill) - 46. Marosz (P. Sýkora). Rozhodčí: Pavlovič, Pražák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 8335.

Sparta: Machovský - Blain, Kalina, Košťálek, T. Pavelka, Delisle, Piskáček, T. Dvořák - Jarůšek, P. Vrána, Říčka - Černoch, Sill, Smejkal - Forman, Pech, Kumstát - Kudrna, Klimek, Buchtele. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

Pardubice: Kacetl - Cardwell, Wishart, Trončinský, Hrabal, Budík, Čáslava, Holland - Treille, Bubela, T. Svoboda - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - Miromanov, Poulíček, Perret - Mandát, Dušek, Vondráček. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Mountfield Hradec Králové - HC Olomouc 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Vincour (Piché, Koukal), 21. Koukal (Zámorský), 27. Miškář (Zámorský, Berger), 43. Paulovič (Bičevskis, Miškář) - 52. Laš (J. Káňa, J. Knotek). Rozhodčí: Hradil, Kika - Lederer, Ganger. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 4420.

Hradec Králové: J. Pavelka - Zámorský, Piché, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel - Smoleňák, Koukal, M. Chalupa - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Berger, Bičevskis, Miškář - Paulovič, Kukumberg, Bezúch. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Olomouc: Lukáš - Škůrek, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Jaroměřský, Staněk, Dujsík - J. Káňa, J. Knotek, Laš - Irgl, Kolouch, Burian - Skladaný, Strapáč, Holec - V. Tomeček, Mráz, Ostřížek. Trenéři: Tomajko a Moták.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Bulíř (L. Krenželok, Stříteský), 34. M. Kvapil (Derner, Lenc), 45. Ševc (M. Kvapil), 50. Redenbach (Valský, Ševc) - 19. Adamský (Roberts Bukarts, Krajíček). Rozhodčí: Hribik, Horák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 5629.

Liberec: Will - Stříteský, Derner, Doherty, Šmíd, Havlín, Ševc - L. Hudáček, P. Jelínek, L. Krenželok - Lenc, Bulíř, M. Kvapil - Valský, Redenbach, Ordoš - Teplý, Lakatoš, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Augusta.

Třinec: Hrubec - M. Doudera, Krajíček, Adámek, D. Musil, Haman, Gernát - Chmielewski, Marcinko, Roberts Bukarts - Svačina, Cienciala, Adamský - Hrňa, Viedenský, Dravecký - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hladonik - Roman Vlach. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.

HC Energie Karlovy Vary - PSG Berani Zlín 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Šenkeřík (Kohout), 25. T. Rachůnek (Gríger) - 17. Kubiš (Kulda, M. Novotný), 24. Poletín (P. Sedláček, Valenta), 33. Šlahař (Ondráček, Nosek), 37. Fořt (Ondráček, Šlahař). Rozhodčí: Pešina, Veselý - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3323.

Karlovy Vary: F. Novotný - D. Krejčí, Sičák, M. Rohan, Vágner, Šenkeřík, Kovačevič, Šafář - Flek, Balán, T. Rachůnek - Kohout, Gríger, Beránek - Gorčík, Skuhravý, Lapšanský - Havránek, Kverka, T. Mikúš Trenéři: Pešout, Mariška a Kněžický.

Zlín: J. Sedláček - Nosek, Freibergs, Valenta, Žižka, Matějíček, Řezníček, M. Novotný - Kulda, Fořt, Kubiš - Ondráček, Herman, Šlahař - Poletín, P. Sedláček, Karafiát - Popelka, Fryšara, Werbik. Trenéři: Robert Svoboda, M. Hamrlík a Hrazdira.