Hokejisté Sparty uspěli venku. Zvítězili v Karlových Varech 3:1

1. 12. 2018 19:25
Hokejisté pražské Sparty zvítězili v dohrávce 23. kola extraligy na ledě Karlových Varů 3:1 a vybojovali teprve druhou výhru z uplynulých šesti zápasů.
Radost hokejistů Sparty
Radost hokejistů Sparty | Foto: Milan Kammermayer

Svěřenci trenéra Uweho Kruppa potvrdili, že se jim daří venku, a vyhráli mimo svůj led osmý z posledních devíti duelů. Energie po sérii šesti domácích výher v KV Areně podruhé za sebou nebodovala.

Pražané se dostali do vedení v šesté minutě, kdy se při Sičákově vyloučení prosadil po ideální nahrávce Pech, bývalá dlouholetá opora Karlových Varů. Pražané díky pozorné obraně ve středním pásmu dlouho nepouštěli domácí do žádných brankových příležitostí.

Výjimkou byla situace v 10. minutě, kdy Šenkeříkovo nahození zalehl Machovský těsně před brankovou čárou, což potvrdil i videorozhodčí.

Snaha hráčů Energie prosadit se přes úpornou obranu Pražanů se nedařila ani při dvou přesilových hrách. Obraz hry se změnil až v polovině utkání. Ve 31. minutě Skuhravý přebruslil obránce a bekhendovou přihrávkou vybídl Stloukala k vyrovnávací brance.

Domácím vstřelený gól dodal energii a najednou i Machovský měl plné ruce práce. Nejvíce se zapotil při tutovkách Kohouta a Lapšanského. Ve 33. minutě sice skončil puk za jeho zády, ale po konzultaci s videorozhodčím nebyla branka uznána, jelikož Gríger při zakončení puk kopl.

Za špatnou produktivitu potrestal Západočechy ve 38. minutě De la Rose, který našel skulinku mezi tyčí a ramenem Novotného a vrátil Spartě vedení.

Karlovy Vary se tlačily za vyrovnáním, ale hosté zodpovědnou defenzivou soupeře nepouštěli do větších šancí. Pojistit vedení Sparty mohl v 56. minutě po chybě Novotného Pech, ale puk směřující do karlovarské branky nepřešel celým objem čáru.

Pražané ale slavili v 59. minutě, kdy se Kumstát trefil do prázdné branky při závěrečné power play.

Dohrávka 23. kola hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Stloukal (Skuhravý) - 6. Pech (Jarůšek, Forman), 38. De la Rose (Buchtele, P. Vrána), 59. Kumstát. Rozhodčí: Šír, M. Petružálek - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 4526.

Karlovy Vary: F. Novotný - Šenkeřík, Plutnar, Podlipnik, Kovačevič, Kozák, Sičák, M. Rohan - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Roman Vlach, T. Mikúš - Gorčík, Skuhravý, Stloukal - Kohout, Balán, Lapšanský. Trenéři: Pešout a Mariška.

Sparta: Machovský - De la Rose, Tomáš Dvořák, Delisle, Piskáček, Blain, T. Pavelka, T. Voráček - Rousek, Pech, Kumstát - Forman, Sill, Jarůšek - A. Kudrna, P. Vrána, Buchtele - M. Beran, Pšenička, T. Jandus. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.