Hokejisté Plzně znovu bodovali, deklasovali Olomouc. Debakl utržila i Sparta ve Vítkovicích

8. 12. 2017 19:51
Hokejisté Plzně deklasovali ve 29. kole extraligy Olomouc 6:0 a prodloužili svoji bodovou sérii na třináct utkání, z nichž dvanáct vyhráli. Drtivý domácí triumf předvedli i hokejisté Vítkovic, kteří si na svém ledě poradili se Spartou 7:3.
Milan Gulaš
Milan Gulaš | Foto: Lukáš Filipec

Plzeň - Hokejistům Plzně do tempa pomohla v úvodu početní výhoda, během níž sice nejprve zahrozil střelou po rychlém brejku a přečíslení dva na jednoho Strapáč, ale za chvíli už musel na druhé straně zlikvidovat pokus nekrytého Kracíka Konrád. V páté minutě už olomoucký gólman zasáhnout nestačil, když chyby v rozehrávce využil Sklenička k úspěšnému výjezdu zpoza branky.

Poté se aktivnější Indiáni dlouho nemohli prosadit do šance, až po zaváhání defenzivy hostů zamířil ve 14. minutě na brankovišti osamocený Denis Kindl po vybídnutí od Hollwega nad.

Krátce po pauze zakončení unikajícího Indráka dokázal vytěsnit Konrád mimo, ale ve 22. minutě už nedokázal zastavit tvrdou střelu Kaňáka, jenž svým prvním extraligovým gólem zvýšil na 2:0. Odpovědět mohl po ideálně načasované přihrávce Eberleho Knotek, ale jeho bekhendovou střelu gólman Svoboda vyrazil.

Následně Indiáni začali díky kombinacím ve velké rychlosti Kohouty přehrávat a ve 29. minutě po nezištné nabídce Kracíka přidal při ponechané výhodě pohodlně třetí gól Indrák a vyhnal tím Konráda z branky. Jeho náhradník Falter se uvedl skvělým zákrokem proti přesilovkovému voleji Gulaše.

Ve 35. minutě nejprve z ojedinělé akce na druhé straně ztroskotal nekrytý Holec na Svobodovi a z protiútoku skóroval Stach ranou švihem z levého kruhu. Hosté pak přečkali gólovou příležitost Petra Straky, necelé dvě minuty před druhou sirénou však Indrák tečoval nahození Jonese na 5:0.

Závěrečná třetina se odehrála spíše z povinnosti. Olomoučtí nepřekonali Svobodu ani během přesilové hry ve 46. minutě, kdy selhal mezi kruhy volný Laš. Naopak po samostatném úniku uzavřel Kratěna proti svému někdejšímu mateřskému týmu výsledek na konečných 6:0.

Vítkovické prokletí

Výhrou 7:3 prodloužili hokejisté Vítkovic vítěznou sérii se Spartou o sedmý zápas. Domácí po skvělém úvodu vedli už 4:0, Pražané se díky dvěma gólům Andreje Kudrny přiblížili na rozdíl branky, ale závěr patřil znovu Ostravanům. Ti kontrovali třemi trefami a v nejvyšší soutěži popáté za sebou naplno bodovali. Tři asistence zaznamenal obránce Ivan Baranka.

Vítkovice po sérii výher nad pražským celkem vlétly do utkání s velkým sebevědomím a to ještě podpořil rychlý gól. Stránský v 6. minutě ideálně našel v jízdě Kloka, který nekompromisní ranou pod horní tyč překonal Kváču.

Domácí mohl v úvodní ofenzivě zbrzdit exvítkovický útočník Vrána, který se sice parádně prokličkoval od mantinelu až před Bartošáka, ale ten proti jeho ráně sevřel betony. Ostravané navíc po brejku se štěstím odskočili do dvougólového vedení, když Romanovu přihrávku z úhlu pod tlakem obránce Michálek nešťastně poslal do vlastní brány.

Z pohledu Vítkovic znovu běželo všechno jako po másle. Aktivní a nátlakové pojetí na Spartu platilo a v úvodu druhé části Květoň po individuálním průniku švihem z kruhu pokořil Kváču potřetí. Hostující gólman pak v 28. minutě bravurně odvrátil takřka jistý gól po Kucserově ráně, ale po dvaceti sekundách znovu zamotal sparťany Stránský a po jeho akci a velkém důrazu na brankovišti Kurovský zvýšil na 4:0.

Obrodu Pražanů paradoxně nastartovalo přesně v půli utkání dlouhé oslabení tři na pět. To už domácí za výrazného vedení sehráli na hranici bezstarostnosti a při hře čtyři na pět vdechl po vítkovické chybě trefou ze sólového nájezdu nový život hostům Kudrna.

Reichenberg pak v početní výhodě pět na čtyři v 37. minutě snížil na 2:4 a po Trškově hrubce Kudrna prostřelil Bartošáka potřetí. Mohutný rozmach Sparty ale vzápětí paralyzoval Olesz, který ještě před pauzou ze vzduchu zblízka doklepl puk za Kváčova záda popáté a domácí barvy zase uklidnil.

Místo Kváči nastoupila Sparta do poslední části v brance s Honzíkem, ale i ten po 79 sekundách lovil puk ze sítě, když ho zblízka překonal Szturc. Na vítkovické hokejky se vrátila jistota. Po Barankově přesné kolmici Lev tváří v tvář proti Honzíkovi zavěsil posedmé a dostal soupeře definitivně na lopatky.

Výhra domácích mohla být ještě vyšší, ale vyloženou možnost Stránského zmařil Honzík. Přesto je sedm obdržených gólů pro sparťany nejvyšším přídělem v sezoně.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. D. Sklenička, 22. Kaňák (P. Straka, Kratěna), 29. Indrák (Kracík, Stach), 35. Stach (Mertl, J. Kindl), 39. Indrák (Jones), 53. Kratěna. Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 6003.

Plzeň: M. Svoboda - Jones, J. Kindl, Kaňák, Moravčík, Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička - Gulaš, Mertl, Schleiss - Indrák, Kracík, Stach - M. Chalupa, Kratěna, P. Straka - Hollweg, Preisinger, D. Kindl. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Olomouc: Konrád (29. Falter) - Jaroměřský, Vyrůbalík, Rutar, Ondrušek, Staněk, J. Galvas - Eberle, J. Knotek, Laš - Skladaný, Roman Vlach, Burian - Macuh, Strapáč, J. Káňa - Jergl, Mráz, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

HC Vítkovice Ridera - HC Sparta Praha 7:3 (2:0, 3:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Klok (Š. Stránský), 15. Roman (Hrbas, Baranka), 22. D. Květoň (Baranka), 29. Kurovský (T. Jáchym, Š. Stránský), 39. Olesz (Bartovič, Lev), 42. Szturc (Roman, D. Květoň), 48. Lev (Baranka, Sloboda) - 32. Kudrna (Říčka), 37. Reichenberg (Jarůšek, P. Vrána), 39. Kudrna. Rozhodčí: Müllner (SR), Snášel - Kollár, Lederer. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 8036.

Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, Trška, D. Krenželok - Bartovič, Lev, Olesz - Szturc, Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera - Š. Stránský, T. Jáchym, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Sparta: Kváča (41. Honzík) - Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, Švrček, T. Dvořák, Nedomlel, Piskáček - Jarůšek, P. Vrána, Říčka - Forman, J. Hlinka, Reichenberg - Kudrna, Klimek, Kumstát - Uher, Černoch, Smejkal. Trenéři: Výborný a Nedvěd.

HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 3:4 (1:0, 1:2. 1:2)

Branky a nahrávky: 13. Gerhát (Hunkes, F. Lukeš), 26. J. Černý (Sörvik), 46. M. Hanzl (Hunkes, Trávníček) - 26. Červený (Köhler), 39. Cingel (Džerinš), 45. Graňák (Džerinš, Bednář), 60. Smoleňák (Bednář, Graňák). Rozhodčí: Šír, Pražák - Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:3, navíc M. Hanzl (Litvínov) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4225.

Litvínov: Petrásek - Hunkes, Kubát, Baránek, Sörvik, Gula, Z. Sklenička, L. Doudera - Gerhát, V. Hübl, F. Lukeš - Vandas, Ihnacak, J. Černý - Nejezchleb, M. Hanzl, Trávníček - Jurčík, Válek, Matoušek. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Hradec Králové: Rybár - Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík - Köhler, Dragoun, Berger - Bednář, Džerinš, Smoleňák - M. Látal, Koukal, Červený - R. Pavlík, Kukumberg, Cingel. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Aukro Berani Zlín - Bílí Tygři Liberec 4:3 (3:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Roberts Bukarts (Honejsek, Petran), 15. Ondráček (Gazda, Řezníček), 16. Freibergs (Fořt, Kubiš), 33. Okál (Roberts Bukarts, Honejsek) - 35. Kvapil (Bakoš, Redenbach), 53. L. Krenželok (Kvapil), 58. P. Jelínek (Kvapil, Šmíd). Rozhodčí: Hribik, Roman Svoboda - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 3008.

Zlín: Kašík - Žižka, Freibergs, Valenta, Řezníček, Petran, Gazda, Novotný - Okál, Honejsek, Roberts Bukarts - Kubiš, Fořt, O. Veselý - D. Šťastný, Fryšara, Ondráček - Klhůfek, P. Sedláček, Illo. Trenéři: Robert Svoboda a M. Hamrlík.

Liberec: Will (16. Janus) - Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, Maier - Ordoš, P. Jelínek, Kvapil - Bakoš, Redenbach, L. Krenželok - J. Stránský, Bližňák, Jašek - Lakatoš, D. Špaček, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

HC Dukla Jihlava - HC Oceláři Třinec 1:0 v prodl.

Branka: 62. Anděl. Rozhodčí: Hejduk, Pešina - Jindra, Rampír. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4017.

Jihlava: Volden - De la Rose, Suchánek, Stříteský, Šidlík, D. Kajínek, Ulrych, J. Zdráhal - Rys, Skořepa, Jiránek - Čachotský, A. Zeman, Dostálek - Žalčík, M. Hlinka, Anděl - Seman, R. Hubáček, Diviš. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Třinec: Hrubec - M. Doudera, Krajíček, A. Musil, Linhart, Adámek, Kovář, Jank - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Cienciala, Mikulík, Dravecký - J. Petružálek, Polanský, Adamský - O. Kovarčík, M. Kovarčík, Chmielewski. Trenéři: Varaďa a Zadina.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Mallet (R. Zohorna), 16. Süss (Vincour), 19. R. Zohorna (O. Němec), 40. Vincour (M. Erat, Krejčík) - 36. Orsava (P. Musil, Eminger). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 7072.

Brno: Čiliak - O. Němec, Barinka, Krejčík, Gulaši, Štencel, Bartejs - M. Erat, Nečas, Zaťovič - H. Zohorna, R. Zohorna, Mallet - Vincour, L. Čermák, Horký - T. Svoboda, Süss, Dočekal. Trenéři: Zábranský, Pokorný a Haken.

Mladá Boleslav: Maxwell - Kurka, Jan Hanzlík, Eminger, Němeček, Knot, Kotvan, Hrdinka - Urban, P. Holík, Orsava - Lenc, P. Musil, L. Pabiška - Pacovský, V. Němec, T. Knotek - Volf, Najman, M. Procházka. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.

HC Dynamo Pardubice - Piráti Chomutov 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. P. Sýkora (Rolinek, Čáslava), 15. Marosz (Rolinek, P. Sýkora), 17. Trončinský (P. Sýkora), 42. S. Treille (Perret), 50. S. Treille (Poulíček) - 10. Poletín (Flemming, Dietz), 51. Skokan (Valach). Rozhodčí: Fatejev (Rus.), Kika - Barvíř, Kis. Vyloučení: 5:6, navíc Tomica (Chomutov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 7037.

Pardubice: Kacetl - Trončinský, Čáslava, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Holland, Ščotka - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - Perret, Poulíček, S. Treille - M. Kaut, Dušek, M. Beran - J. Sýkora, Bojko, Vondráček. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Chomutov: J. Laco - Valach, L. Chalupa, Valach, Dietz, Flemming, Dlapa, Slovák, Grman - Vondrka, V. Růžička ml., Tomica - Tomeček, Skokan, Koblasa - Lauko, Huml, Poletín - Havel, Kůs, A. Dlouhý. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.