Pardubice sviští extraligou. Proti Českým Budějovicím přidaly desáté vítězství v řadě

17. 11. 2022 19:52
Hokejisté Pardubic zvítězili v předehrávaném zápase 20. kola extraligy na ledě Českých Budějovic 4:2 a připsali si desátý triumf v řadě. Dvěma góly a asistencí se na vítězství Dynama podílel útočník Tomáš Zohorna. Pardubice si upevnily vedení v tabulce, na druhé Vítkovice mají náskok devíti bodů, České Budějovice jsou jedenácté.
Tomáš Zohorna.
Tomáš Zohorna. | Foto: ČTK

"Je fajn, že jsme první zápas po (reprezentační) pauze vyhráli, protože ty většinou nebývají lehké. Jsem rád, že jsme po dlouhé době odehráli skvěle první třetinu," řekl Zohorna na klubovém webu. Čtyřiatřicetiletý útočník se posunul na druhé místo v produktivitě soutěže. "Hraje se mi dobře, protože se daří týmu. Je to fajn," uvedl člen elitní formace hostů.

V sestavě Dynama na jihu Čech stále chyběli potrestaní Adam a David Musilové, po zranění se ale do hry vrátil obránce Kolář.

Hosté byli aktivnější a šli do vedení. Paulovič a Matýs své šance neproměnili, ale v 9. minutě Východočeši využili hned první přesilovou hru. Košťálkovu střelu tečoval Zohorna a dal desátý gól v sezoně.

Pardubice se poté bez problémů ubránily v oslabení a v závěru první třetiny svůj náskok zvýšily. Na konci vydařené kombinace prvního útoku Dynama byl Radil.

Východočeši byli i nadále střelecky aktivnější, výraznější šance jim ale chyběly. V polovině utkání se do větší příležitosti dostal i Motor, Toman ale po akci Čachotského brankáře Frodla nepřekonal.

Ve 37. minutě zápas skončil pro Koláře, kterého zasáhl puk po Gulašově střele do obličeje a pardubický bek hned odjel na vyšetření do českobudějovické nemocnice.

Na začátku třetí třetiny mohl z brejku snížit Gulaš, Frodl ale jeho samostatnou akci i s pomocí Košťálkova zákroku hokejkou zlikvidoval. Českobudějovický kapitán reklamoval faul na svou osobu, za protesty však dostal sám dvouminutový trest. Dynamo ale druhou přesilovku nevyužilo.

Ve 47. minutě se hosté třetí branky dočkali a zasloužil se o ni Zohorna. V 52. minutě měli domácí šanci duel zdramatizovat, 24 sekund dlouhou přesilovku pět na tři ale i kvůli pozornému Frodlovi nevyužili. Definitivu výhře Pardubic dal kapitán Poulíček, jenž potrestal Šenkeříkovu chybu v rozehrávce.

Třetí čisté konto v sezoně nakonec Frodl neudržel. Hosté v závěru dvakrát inkasovali v oslabení, nejprve v 58. minutě snížil na 1:4 Přikryl, poslední slovo měl 39 sekund před koncem Valský. Více ale České Budějovice nedokázaly, nenavázaly na předešlé čtyři domácí výhry a poprvé v sezoně doma nebodovaly.

"Už ve druhé třetině jsme poztráceli hodně puků a dostali Motor do hry. Po zápase jsme si vše vyříkali a řekli si, že tohle nemůžeme dělat a musíme hrát 60 minut. Pořád to byl ale zápas s dobrým koncem," dodal Zohorna.

20. kolo hokejové extraligy:

HC Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 58. F. Přikryl (Vráblík, Štencel), 60. Valský (Vráblík, Štencel) - 9. T. Zohorna (Košťálek, Říčka), 19. Radil (T. Zohorna, R. Kousal), 47. T. Zohorna (R. Kousal, Košťálek), 56. Poulíček (Koffer). Rozhodčí: Pražák, Šindel - Brejcha, Zíka. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. Diváci: 6358.

Sestavy:

České Budějovice: Strmeň - Vráblík, Štencel, Hovorka, Bindulis, Marcel, Šenkeřík, od 30. navíc Kachyňa - Valský, M. Hanzl, Holec - Gulaš, Pech, Dzierkals - F. Přikryl, Toman, Čachotský - Karabáček, Koláček, Tomeček. Trenér: Modrý.

Pardubice: Frodl - Košťálek, T. Dvořák, Bučko, Vála, Hrádek, J. Kolář (41. Chabada) - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Matýs, Cienciala, Říčka - Koffer, Poulíček, Paulovič - Urban, Rákos, Rouha. Trenér: Rulík.

1. Pardubice 20 12 4 3 1 66:37 47
2. Vítkovice 19 10 2 4 3 63:48 38
3. Olomouc 18 9 3 0 6 47:36 33
4. Brno 17 8 4 0 5 53:44 32
5. Třinec 17 8 1 4 4 51:38 30
6. Karlovy Vary 19 7 2 2 8 51:64 27