Boleslav po odvolání Čiháka rozstřílela Kometu. Debakl schytalo i Kladno s Jágrem

6. 1. 2023 20:42
Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v 35. kole extraligy pod vedením dočasného hlavního trenéra Petra Haken a asistenta Václava Pletky Brno 7:3. Kladno obdrželo šest gólů v Olomouci, Pardubice v přestřelce zdolaly Karlovy Vary. Gestem fair play se v Třinci blýskl litvínovský brankář Denis Godla.
Ondřej Najman slaví gól Mladé Boleslavi.
Ondřej Najman slaví gól Mladé Boleslavi. | Foto: ČTK

Bruslaři zabrali po sérii pěti porážek, po kterých byl odvolán kouč Ladislav Čihák. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci k tomu přispěl obránce Martin Pláněk. Brňané prohráli devátý z posledních jedenácti duelů.

Mladá Boleslav nastoupila i s ofenzivními posilami Danielem Přibylem a Davidem Dvořáčkem ze Sparty a Kellym Klímou z Hradce Králové, na střídavý start z prvoligového Přerova se zařadil do sestavy Bruslařů obránce František Hrdinka.

Do první šance se dostal v 5. minutě Dvořáček, který při Závorově trestu ujel v oslabení, ale bekhendovým blafákem Čiliaka nepřekonal. S koncem přesilovky ale skórovali hosté. Raškovu střelu z hranice levého kruhu nešťastně tečoval do branky Štich.

V polovině první třetiny při Hollandově trestu vyrovnal tečí Lintuniemiho střely Najman. Za 27 sekund domácí otočili stav. Pýcha našel před brankou Fořta, který usměrnil puk za Čiliaka.

Ve 14. minutě vedl Středočeši už o dvě branky díky Přibylově teči Pláňkovy střely. Kometa se vrátila do hry 104 sekund před koncem první třetiny, kdy se z úniku prosadil Flek.

Hned na startu druhé části mohl odpovědět Söderlund, ale ztroskotal na Čiliakovi. Kometa se ubránila při Dufkově pobytu na trestné lavici a ve 26. minutě se dostal do sólového nájezdu Dvořáček, brněnského gólmana ale neprostřelil. Vzápětí se už ale domácí radovali po střele Pláňka, kterou tečoval za slovenského gólmana spoluhráč Koblížek.

Novotný si v oslabení za svůj vlastní faul poradil ve 33. minutě s Flekovým pokusem. Na druhé straně nevyžili možnost na snížení Kratochvíl a Kollár. Kometa se dočkala v přesilovce při Bernadově trestu, při kterém se trefil od modré čáry exmladoboleslavský Zbořil.

Na začátku závěrečného dějství mohl opět zvýšit Fořt. Na druhé straně se ocitl ve 45. minutě sám před Novotným Kollár, zakončení se mu však nepodařilo. Vzápětí se dočkal Bruslařský klub pojistky, když se z pravého kruhu trefil Pláněk. Zkorigovat stav mohl Holík, který zkoušel Novotného překvapit efektním zakončením s hokejkou mezi noha, ale neuspěl. V 55. minutě dovršil výsledek Šťastný, který po Fořtově střele doklepl puk do prázdné branky.

Godla v klíčových chvílích odvolal faul

Třinečtí hokejisté zdolali na svém ledě Litvínov 3:2 v prodloužení, zápas rozhodl v čase 64:04 Andrej Nestrašil. Obhájce titul vedl už v sedmé minutě 2:0 po gólech Marka Daňa, který se dotáhl na lídra tabulky střelců a spoluhráče Martina Růžičku. Oba mají na kontě 19 tref. Hosté vyrovnali brankami Matúše Sukeľa a Andreje Kudrny. Verva prohrála popáté v řadě, během série získala dva body.

Oceláři v zápase prohýřili dvouminutovou přesilovou hru pět na tři, během které zaujal Godla gentlemanským gestem. Z obou trestů uplynulo 21 sekund, když rozhodčí signalizoval vyloučení Marcinka za sekání do chráničů brankáře Litvínova, který ale přiznal, že nešlo o faul.

Godla byl za fair play hru odměněný, i díky obětavosti spoluhráčů přežil těžké chvilky a navíc jej ve třetí třetině dvakrát zachránila tyč po střelách Romana v oslabení a Voženílka.

Poslední Kladno v Olomouci bez šance

Olomouc deklasovala poslední Kladno v sestavě s Jaromírem Jágrem 6:2 a uspěla po třech porážkách. Gól a tři asistence si připsal kapitán Jiří Ondrušek, dvě branky vstřelil Karel Plášek. Hosté se prosadili až za stavu 0:6. Olomouc se vrátila na čtvrté místo tabulky.

Pardubice přestřílely Karlovy Vary 7:4. Dynamo jasně ovládlo úvodní třetinu 4:0, ale Energie zápas zdramatizovala, když během necelých sedmi minut druhé třetiny vstřelila tři góly. Vedoucí Pardubice vyhrály potřetí za sebou, Karlovy Vary naopak na dvě předchozí výhry nenavázaly. Hattrickem se pod výhru Východočechů podepsal Tomáš Vondráček, ještě na začátku sezony kapitán Energie.

Vítkovice vyhrály v Českých Budějovicích 2:0 a porazily Motor i potřetí v sezoně. Čtvrté čisté konto udržel brankář Aleš Stezka, gól a asistenci si připsal Dominik Lakatoš. Jihočeši prohráli potřetí za sebou a i nadále jsou předposlední, Vítkovice jsou druhé.

Liberec na třetí pokus poprvé v sezoně obral o body Spartu, když vyhrál na ledě Pražanů 5:2. Zpočátku se přitom zdálo, že Sparta směřuje za čtvrtou výhrou v řadě, po první třetině vedla už 2:0. Pátý z posledních šesti zápasů ale vyhráli po obratu Bílí Tygři. Po dvou gólech dali v dresu Liberce Michal Birner a Tomáš Filippi, jenž přidal i asistenci. Tři body za nahrávky nastřádal další útočník vítězů Martin Faško-Rudáš.

35. kolo hokejové extraligy:

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 7:3 (3:2, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. O. Najman (Lintuniemi, Lantoši), 12. Fořt (Pýcha, Šťastný), 14. Přibyl (Pláněk, Söderlund), 26. Pláněk (Jánošík, M. Beránek), 33. Šťastný (Bernad), 46. Pláněk (O. Najman), 55. Šťastný (Fořt) - 6. Raška (Kučeřík, K. Pospíšil), 19. Flek (Gulaši), 37. A. Zbořil (Holík). Rozhodčí: Mrkva, Úlehla - J. Svoboda, Hynek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 3522.

Sestavy:

Mladá Boleslav: F. Novotný - Pláněk, Pýcha, Lintuniemi, Jánošík, Hrdinka, Bernad, Štich - Lantoši, Přibyl, Söderlund - Šťastný, Fořt, J. Stránský - Kelly Klíma, O. Najman, Kantner - Dvořáček, Závora, M. Beránek. Trenér: Haken.

Brno: Čiliak - Kundrátek, Ščotka, Holland, Kučeřík, Gulaši, Hrbas, Ďaloga - Koblížek, Holík, Flek - K. Pospíšil, A. Zbořil, Raška - Kratochvíl, Strömberg, Zaťovič - Kollár, Malý, Dufek. Trenér: P. Martinec.

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Daňo (Nestrašil, Zahradníček), 7. Daňo (L. Hudáček), 65. Nestrašil - 11. M. Sukeľ (Hlava, Š. Stránský), 43. Kudrna (D. Zeman, Estephan). Rozhodčí: Hradil, Stano - Gebauer, Synek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 4571.

Sestavy:

Třinec: Mazanec - Marinčin, Havránek, J. Jeřábek, Jaroměřský, Čukste, Zahradníček - M. Růžička, Marcinko, D. Voženílek - Daňo, L. Hudáček, Nestrašil - Hrehorčák, M. Roman, Chmielewski - Kurovský, Dravecký, Buček - Hrňa. Trenér: Moták.

Litvínov: Godla - D. Zeman, Zile, Wesley, Freibergs, Jaks, Demel, Strejček - P. Zdráhal, M. Sukeľ, Š. Stránský - Abdul, Estephan, Kudrna - Hlava, Gut, P. Straka - Chalupa, Jurčík, Šalda. Trenér: Mlejnek.

HC Olomouc - Rytíři Kladno 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. Plášek (Kunc, P. Musil), 14. Bambula (Orsava, Ondrušek), 24. Kusko (Ondrušek, Navrátil), 27. Ondrušek (Navrátil), 34. A. Rutar (Kunc, Ondrušek), 42. Plášek (Kunc, P. Musil) - 44. Kubík (Cibulskis), 59. Slováček (Plekanec, Babka). Rozhodčí: Hejduk, Vrba - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Sestavy:

Olomouc: Konrád - T. Černý, Ondrušek, Dujsík, Mareš, Švrček, Řezníček, A. Rutar - Bambula, J. Knotek, Orsava - P. Musil, Kunc, Plášek - Navrátil, Kusko, Klimek - Matašovský, Anděl, M. Tomeček. Trenér: Tomajko.

Kladno: Brízgala (27. Bow) - Dotchin, Kehar, Sotnieks, Slováček, Babka, Cibulskis - Jágr, Plekanec, Kubík - Brodecki, Filip, Michnáč - Indrák, Pytlík, M. Procházka - Melka, Zikmund, Beran. Trenér: Vejvoda.

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 7:4 (4:0, 0:3, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. T. Zohorna (Čerešňák, R. Kousal), 6. Vondráček, 13. Vála (Hrádek, Paulovič), 18. Hrádek (R. Kousal), 43. Sedlák (T. Dvořák, Říčka), 57. Vondráček, 60. Vondráček (Radil, T. Zohorna) - 22. Hladonik (Kofroň, Juusola), 23. Redlich, 28. Hladonik (Juusola, Havlín), 46. O. Beránek (Koblasa, Černoch). Rozhodčí: A. Jeřábek, Pilný - Axman, Rampír. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 8672.

Sestavy:

Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, J. Kolář, T. Dvořák, Hrádek, Vála, Chabada - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Hyka, Sedlák, Cienciala - Vondráček, A. Musil, Říčka - Rohlík, Poulíček, Paulovič. Trenéři: Král a Zadina.

Karlovy Vary: Habal (21. Hamalčík) - Pulpán, Huttula, Bartejs, Stříteský, Havlín, Dlapa, A. Rulík - Kohout, Černoch, Koblasa - Koffer, Gríger, Rachůnek - Kofroň, Hladonik, Juusola - O. Beránek, Jiskra, Redlich. Trenér: Bruk.

HC Motor České Budějovice - HC Vítkovice Ridera 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Lakatoš (Kotala), 28. L. Krenželok (Lakatoš, Mikuš). Rozhodčí: Květoň, Hribik - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 5497.

Sestavy:

České Budějovice: Strmeň - Vráblík, Štencel, Percy, Šenkeřík, Hovorka, Bindulis - Gulaš, Pech, Čachotský - Valský, M. Hanzl, Dzierkals - Karabáček, Vopelka, Strnad - Tomeček, Toman, Koláček. Trenér: Čermák.

Vítkovice: Stezka - Grman, Mikuš, Raskob, Koch, J. Stehlík, Gewiese - Mueller, Krieger, Roberts Bukarts - Lakatoš, L. Krenželok, Kotala - Bernovský, Chlán, Fridrich - Lednický, Dej, R. Půček. Trenér: Holaň.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 2:5 (2:0, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 7. Mikliš (M. Forman, Sobotka), 16. M. Jandus (R. Horák) - 24. Balinskis (A. Najman, Faško-Rudáš), 38. Birner (Filippi, M. Ivan), 43. Birner (Ordoš, Melancon), 47. Filippi (Faško-Rudáš, Melancon), 54. Filippi (Faško-Rudáš). Rozhodčí: Jaroš, Pražák - Frodl, Lhotský. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 9833.

Sestavy:

Sparta: Jakub Kovář - Krutil, Kempný, M. Jandus, Němeček, Mikliš, Moravčík, T. Tomek - Řepík, Sobotka, M. Forman - Tomášek, R. Horák, E. Thorell - Safin, D. Vitouch, Buchtele - P. Kousal, G. Thorell, Konečný. Trenéři: Hořava a Wallson.

Liberec: Kváča - Nedomlel, Balinskis, Melancon, M. Ivan, Štibingr, Kolmann, J. Šedivý - Faško-Rudáš, Filippi, Birner - Flynn, A. Najman, Ordoš - Rychlovský, P. Jelínek, J. Vlach - A. Dlouhý, J. Šír, Jenčovský. Trenér: Augusta.