Lídr z Třince vyhrál i v Plzni. Z domácích týmů slavil jen Liberec, porazil Kometu

2. 12. 2018 21:58
Hokejisté Liberce porazili ve 24. kole extraligy na svém ledě úřadujícího mistra Brno 5:2. Jinak vyhrávali jen hosté. Lídr z Třince triumfoval 4:1 v Plzni stejně jako Olomouc v Pardubicích. Karlovy Vary vyloupily poměrem 3:1 Chomutov, Zlín si odvezl tři body za vítězství 3:2 v Mladé Boleslavi a Hradec Králové udolal Vítkovice 5:4 v prodloužení.
Ethan Werek dal vítězný gól Třince v Plzni
Ethan Werek dal vítězný gól Třince v Plzni | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Hokejisté Třince vyhráli na ledě Plzně 4:1 a prodloužili svou vítěznou sérii na deset utkání. Na západě Čech vedoucí tým soutěže dlouho držel hubené vedení z první třetiny, které definitivně pojistil dvěma trefami během tří minut ve třetí dvacetiminutovce. Trápící se Západočeši celý zápas bojovali s koncovkou a prohráli pátý domácí zápas v řadě.

Domácí vstoupili do utkání aktivně a častou střelbou dostali soupeře pod tlak. Oceláři se ovšem postupně zvedli a vyrovnali hru. Marcinko ještě v páté minutě Frodla z mezikruží neprostřelil, ale o chvíli později útočný výlet Rotha zakončil pro plzeňského gólmana nechytatelným bekhendem Martin Růžička. Vzápětí mohl zvýšit Adamský, zaváhání defenzivy Indiánů ale z dobré pozice nepotrestal. Poté se na ledě přiostřilo a tempo mírně opadlo.

Plzeňští hráči se probrali paradoxně ve vlastním oslabení, když v 17. minutě Straka napálil horní tyč. Podobně se vedlo po pauze i Stachovi, jenž krátce po skončení přesilovky zakončil krásnou individuální akci ranou do levé tyče. Táhlou střelu Kantnera zase vyrazil pozorný Hrubec.

Hosté si připravili velkou šanci v polovině zápasu, kdy po Polanského přihrávce zpoza branky nekrytý Bukarts neprostřelil Frodla. Vyznamenal se i jeho protějšek Hrubec, který zlikvidoval bombu Jakuba Kindla z levého křídla. V závěru prostřední části promarnili domácí 90 vteřin trvající přesilovku pět na tři. Gólové šance nevyužili Stach s Gulašem.

Na začátku závěrečné třetiny naopak při třinecké početní výhodě Svačina místo odkryté branky trefil z voleje jen boční síť. Směrem dopředu se za vyrovnáním tlačili Indiáni, ale hosté ujížděli do brejků. Z přečíslení dvou na jednoho ještě neskóroval Hrňa, ale ve 48. minutě svůj průjezd útočným pásmem zakončil přesnou střelou z levého kruhu Werek.

O tři minuty později navíc po dalším rychlém protiútoku zvýšil Kovařčík i s trochou štěstí na 3:0. Zlomení Indiáni se již na větší odpor nezmohli. Od ještě vyšší porážky je uchránil Frodl. Čestný plzeňský gól zaznamenal z dorážky v 59. minutě Stach, ale do konečné podoby upravil stav bekhendovou trefou přes celé hřiště do opuštěné branky Svačina.

Bílí Tygři zdolali Kometu stejným výsledkem jako v říjnu na jejím ledě, v sezoně jí nepřenechali ještě ani bod a potvrdili, že se jim před svými fanoušky daří - připsali si šestou domácí výhru v řadě. V tabulce si tak Severočeši upevnili druhou pozici, Brno naopak zůstává mimo elitní šestku. Dva body za nahrávky si připsal domácí lídr bodování soutěže Marek Kvapil.

Hokejisté Olomouce vyhráli na ledě Pardubic 4:1 a připsali si pátou výhru za sebou. Hanáci k vítězství nakročili už v první části, kterou po brankách Davida Ostřížka a Lukáše Nahodila vyhrála 2:0. Dynamo dokázalo jen v závěru druhé třetiny snížit na 1:3, na obrat ale nemělo síly a připsalo si už osmou porážku v řadě. Z toho posledních pět utkání Východočeši nebodovali.

Chomutov podlehl Karlovým Varům 1:3. Piráti nevyužili při prohře Pardubic s Olomoucí další možnost odlepit se ode dna tabulky a prohráli potřetí za sebou. Energie dala naopak zapomenout na dvě vystoupení bez bodového zisku, z nichž jedním bylo sobotní domácí utkání se Spartou.

Zlína porazil Mladou Boleslav 3:2 a po třetí výhře v řadě se posunul na sedmé místo tabulky. Hostům k výhře pomohly dvě branky a asistence obránce Daniela Gazdy, výborný výkon předvedl gólman Jakub Sedláček. Středočeši nedosáhli na body ani přes dvě branky v podání kapitána Michala Vondrky a jsou i nadále dvanáctí.

Hokejisté Hradce Králové porazili Vítkovice 5:4 po samostatných nájezdech. Ostravané brzy prohrávali po gólech Daniela Rákose a Lukáše Vopelky, pak skóre čtyřmi góly točili. Mountfield však dokázal díky útočníkovi Mateji Paulovičovi zápas zachránit v čase 59:52, sám Paulovič poté v osmé sérii rozhodl i nájezdy.

24. kolo hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 59. Stach (J. Kindl, Gulaš) - 5. Martin Růžička (Roth), 48. Werek (M. Doudera), 51. O. Kovařčík, 59. Svačina. Rozhodčí: Hradil, Pavlovič - Pešek, Špringl. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 3553.

Plzeň: D. Frodl - Jones, J. Kindl, Čerešňák, Pulpán, Vráblík, Allen, Kaňák - Gulaš, Stach, Indrák - V. Němec, Kracík, D. Kindl - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Pour, Preisinger, Kantner. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Pejchar.

Třinec: Hrubec - Adámek, Gernát, D. Musil, Galvinš, Roth, M. Doudera - Martin Růžička, Marcinko, Hrňa - Svačina, Polanský, Adamský - Dravecký, Werek, Roberts Bukarts - O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Valský (L. Krenželok, Hanousek), 11. Doherty, 23. Lenc (Birner, M. Kvapil), 29. Stříteský (Redenbach, L. Hudáček), 54. Filippi (M. Kvapil) - 27. Bartejs (Štencel), 41. Zaťovič (P. Holík, Štencel). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 6945.

Liberec: Will - Stříteský, Derner, Hanousek, Šmíd, Ševc, Doherty - L. Hudáček, Redenbach, Birner - Lenc, Filippi, M. Kvapil - Valský, P. Jelínek, L. Krenželok - Ordoš, J. Vlach, Zachar. Trenéři: Pešán a Augusta.

Brno: Vejmelka (21. Kašík) - O. Němec, Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Mallet, J. Hruška, R. Zohorna - Plášek, L. Čermák, Dočekal - Köhler, Střondala, Horký. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný a Oslizlo.

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 38. Bubela (Poulíček, Mandát) - 12. Ostřížek (J. Knotek), 19. Nahodil (Holec, Jergl), 38. Jergl (Dujsík, Ostřížek), 59. Irgl. Rozhodčí: Hribik, M. Sýkora - O. Polák, Rampír. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. Diváci: 6743.

Pardubice: Hamerlík - Děrvuk, Holland, Wishart, Miromanov, Štindl, Mikuš, od 21. navíc Budík - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - Skokan, Bubela, Machala - Vondráček, Dušek, M. Procházka - Mandát, Welsh, Poulíček. Trenéři: Kopřiva, Marek a Janecký.

Olomouc: Lukáš - J. Galvas, Ondrušek, Švrček, Staněk, Jaroměřský, Dujsík - Irgl, Strapáč, Burian - Kotala, J. Knotek, Ostřížek - Jergl, Nahodil, Holec - Skladaný, Mráz, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. V. Růžička ml. (Sklenář) - 15. Sičák (T. Mikúš, Kovačevič), 39. T. Mikúš (Roman Vlach, Plutnar), 60. Flek (T. Rachůnek, Šenkeřík). Rozhodčí: A. Jeřábek, Kika - Bryška, D. Klouček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 3647.

Chomutov: Peters - Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Trefný - T. Svoboda, V. Růžička ml., Sklenář - Duda, Klhůfek, Tomica - J. Stránský, Vantuch, Marjamäki - Havel, Hanták, Koblasa. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, M. Rohan, Sičák, Kozák, Šafář - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Roman Vlach, T. Mikúš - Gorčík, Skuhravý, Stloukal - Kohout, Balán, Lapšanský. Trenéři: Pešout a Mariška.

BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Vondrka (Klepiš, Skalický), 52. Vondrka (Žejdl, Klepiš) - 23. E. Kulda (Gazda, Lakatoš), 29. Gazda, 35. Gazda (Honejsek). Rozhodčí: Hejduk, Bejček - Malý, Ganger. Vyloučení: 1:5, navíc M. Látal (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 2354.

Mladá Boleslav: Krošelj - Pláněk, Kotvan, Dlapa, Jan Hanzlík, Němeček, Bernad, Eminger - Vondrka, Klepiš, Skalický - D. Šťastný, Žejdl, Orsava - M. Látal, T. Knotek, P. Musil - Kousal, Najman, L. Pabiška. Trenéři: M. Hořava, Rulík a Patera.

Zlín: J. Sedláček - Nosek, Freibergs, Řezníček, Žižka, Gazda, Valenta, Ferenc - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Honejsek, Fryšara, Lakatoš - E. Kulda, P. Sedláček, Okál - Šlahař, Popelka, Poletín. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.

HC Vítkovice Ridera - Mountfield Hradec Králové 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 2:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Výtisk (Š. Stránský), 30. Tybor (O. Roman), 41. Tybor (O. Roman, Lev), 41. P. Zdráhal (Kucsera, Baranka) - 5. Rákos (Zámorský), 9. Vopelka (Dragoun), 52. Koukal (Smoleňák, M. Chalupa), 60. Paulovič (Zámorský, F. Pavlík), rozhodující sam. nájezd Paulovič. Rozhodčí: Mrkva, Šír - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4139.

Vítkovice: Bartošák (9. Dolejš) - D. Krenželok, Výtisk, Šidlík, Baranka, T. Černý, J. Mrázek - Szturc, Lev, Dej - Schleiss, O. Roman, Tybor - Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal - D. Květoň, Pytlík, Baláž. Trenéři: Petr a Trnka.

Hradec Králové: Maxwell - Zámorský, Linhart, Graňák, Piché, Rosandič, F. Pavlík, Cibulskis - Smoleňák, Koukal, M. Chalupa - Vopelka, R. Pavlík, Dragoun - Paulovič, Bičevskis, Rákos - Bezúch, Kukumberg, Dvořák. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.