Bitva brankářů v Litvínově. O výhře 1:0 rozhodly Pardubice v osmé sérii nájezdů

Aktualizováno 18. 10. 2022 21:25
Hokejisté Litvínova podlehli v utkání 12. kola hokejové extraligy pardubickému Dynamu 0:1 po samostatných nájezdech. Bitvu na severu Čech ozdobila především přehlídka skvělých zákroků obou brankářů Mateje Tomka a Dominika Frodla.
Hokejisté Komety Brno
Hokejisté Komety Brno | Foto: Stanislav Souček / Mountfield HK

Bezbrankové utkání nerozhodlo ani prodloužení. Vítěznou branku vstřelil v osmé sérii samostatných nájezdů hostující útočník Tomáš Zohorna. Díky dvoubodovému vítězství se Dynamo vyhouplo do čela tabulky.

"V dnešním zápase jsem viděl, že hráči dřeli, ale když nedáte gól, tak nemůžete vyhrát," naříkal trenér domácích Vladimír Růžička. "Pardubice mají silné mužstvo a nebylo to lehké utkání. Mrzí mě, že jsme zápas neurvali v prodloužení, takže máme jen jeden bod."

Brno zvítězilo nad Vítkovicemi 2:1 a vyhrálo čtvrtý domácí duel za sebou. Oba góly Komety dal Radek Koblížek, za hosty snižoval ve třetí třetině Peter Krieger. Ostravané neuspěli po třech předchozích vítězných vystoupeních.

Velkým tématem zápasu byl návrat Petera Muellera na brněnský led. Americký útočník působil v Kometě čtyři roky, v sezoně 2020/21 opanoval jako první cizinec kanadské bodování extraligy a po letošním letním přestupu do Vítkovic hrál dnes poprvé proti bývalým spoluhráčům. Na ledě strávil téměř 24 minut, čtyřikrát vystřelil na branku a asistencí se podílel na jediném gólu svého týmu.

Mladá Boleslav zvítězila na ledě Plzně 2:1 po samostatných nájezdech a připsala si třetí výhru z posledních čtyř venkovních utkání. Domácí Indiáni sice po první třetině díky trefě Sebastiána Maláta vedli, ale hosté dokázali ve druhé části zásluhou Pavla Kousala vyrovnat.

Po bezbrankové třetí třetině a prodloužení jim dva body zajistil v sedmé sérii rozhodujícím nájezdem znovu nejproduktivnější hráč Bruslařů Kousal.

Kladno v souboji trápících se týmů porazilo České Budějovice 2:1 a ukončilo sérii šesti porážek. Motor neuspěl podeváté za sebou a klesl na předposlední místo tabulky. Rytíři zápas rozhodli dvěma góly v přesilových hrách. Vítěznou branku dal Adam Brodecki, jenž se trefil v soutěži poprvé.

Oba týmy nasadily do zápasu hosty z prvoligové Jihlavy, za České Budějovice nastoupil čtyřicetiletý Čachotský, za domácí o 19 let mladší Brož.

Hradec Králové na domácím ledě poprvé od prosince 2019 porazil pražskou Spartu. Soupeř sice v utkání 12. extraligového kola vyrovnal nepříznivý stav 0:2, ale na branku Kellyho Klímy z 52. minuty už odpověď nenašel. Pražané tak vyšli naprázdno podruhé za sebou.

Karlovy Vary zvítězily na ledě Liberce 4:3 po samostatných nájezdech a vyhrály čtvrtý z posledních pěti zápasů. Tým Energie tak zvládl páté ze sedmi vystoupení v arénách soupeřů.

Liberec bodoval i v jedenáctém utkání v sezoně, podruhé za sebou však nezvládl nájezdy a v tabulce je pátý. Bílí Tygři měli na dosah třetí tříbodové vítězství v ročníku, v čase 59:27 však při závěrečné power play vyrovnal hostující Tomáš Bartjes a v nájezdech vystřelil Energii bod navíc Jiří Černoch.

12. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Koblížek (Strömberg, T. Sallinen), 44. Koblížek (Ščotka) - 52. Krieger (Raskob, Mueller). Rozhodčí: Kika, Ondráček - Komárek, Hnát. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 5819.

Brno: D. Furch - Ďaloga, Ščotka, Holland, Kučeřík, Kundrátek, Hrbas, Gulaši - Horký, Holík, Flek - Koblížek, Strömberg, Zaťovič - Šalé, A. Zbořil, Kollár - Kratochvíl, T. Sallinen, Dufek. Trenér: Pešout.

Vítkovice: Klimeš - Grman, Mikuš, Raskob, Koch, L. Kovář, Gewiese - Mueller, Krieger, Roberts Bukarts - Lakatoš, Marosz, Dej - Fridrich, Lindberg, M. Kalus - Vildumetz, Chlán, Lednický. Trenér: Holaň.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Malát (Houdek, Adamec) - 30. P. Kousal, rozhodující sam. nájezd P. Kousal. Rozhodčí: Šír, Vrba - Rožánek, Zíka. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 3629.

Plzeň: Miroslav Svoboda - Zámorský, Kaňák, Budík, Houdek, Baránek, Kremláček - Rekonen, Kodýtek, Schleiss - F. Suchý, Mertl, Hrabík - Adamec, Malát, Blomstrand - Bitten, Soukup, A. Dvořák. Trenér: Kořínek.

Mladá Boleslav: Krošelj - Pláněk, Pýcha, Stříteský, R. Jeřábek, Hanousek, Lintuniemi, Štich - Šťastný, Lantoši, Šmerha - J. Stránský, Fořt, Aberg - P. Kousal, Kotala, Kantner - Eberle, Bičevskis, Lunter. Trenér: Čihák.

Rytíři Kladno - HC Motor České Budějovice 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 30. M. Procházka (Plekanec, Dotchin), 44. Brodecki (Plekanec, Dotchin) - 42. Dzierkals (M. Hanzl). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Lučan, Hynek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 2816.

Kladno: Bow - Dotchin, Slováček, Sotnieks, Ticháček, Babka, Cibulskis - Zikmund, Plekanec, Bláha - Brodecki, Filip, Melka - Brož, Indrák, Machač - Beran, M. Procházka. Trenér: Vejvoda.

České Budějovice: Hrachovina (43. Strmeň) - Vráblík, Štencel, Bindulis, Šenkeřík, Kachyňa, L. Doudera, Marcel - Gulaš, Pech, Čachotský - Doležal, Koláček, Přikryl - Tomeček, Toman, Dzierkals - Karabáček, M. Hanzl, Strnad. Trenér: Modrý.

HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice 0:1 po sam. nájezdech

Branka: rozhodující sam. nájezd T. Zohorna. Rozhodčí: Jeřábek, Hradil - J. Svoboda, Rampír. Vyloučení: 2:5, navíc Freibergs (Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3028.

Litvínov: Tomek - Jaks, Zile, Wesley, Freibergs, Strejček, Demel, D. Zeman - Š. Stránský, M. Sukeľ, Hlava - P. Zdráhal, Estephan, P. Straka - Berka, Gut, Kudrna - Havelka, Helt, Zygmunt. Trenér: V. Růžička.

Pardubice: Frodl - D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, J. Kolář, od 21. navíc Hrádek - R. Kousal, T. Zohorna, Radil - Paulovič, Poulíček, Cienciala - Říčka, A. Musil, Matys - Koffer, Rákos, T. Urban. Trenér: R. Rulík.

Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Jergl (Kevin Klíma, Cingeľ), 12. Kevin Klíma (Okuliar), 52. Kelly Klíma (Huttula) - 31. Řepík (Krejčík), 42. M. Forman (D. Vitouch, Přibyl). Rozhodčí: Pražák, Šindel - Lhotský, Šimánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4001.

Hradec Králové: Kiviaho - McCormack, Kalina, Rymsha, Jank, Huttula, Nedomlel, Piegl - J. Veselý, Lev, Okuliar - Jergl, Cingeľ, Kevin Klíma - Kelly Klíma, Lalancette, Smoleňák - Pajer, Štohanzl, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.

Sparta: Jakub Kovář - Krutil, Krejčík, Jurčina, Polášek, M. Jandus, Graňák, Mikliš - Řepík, Sobotka, Simon - Tomášek, R. Horák, E. Thorell - Přibyl, G. Thorell, M. Forman - M. Vitouch, D. Vitouch, Konečný. Trenér: Patera.

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Filippi (Frolík, Štibingr), 35. Faško-Rudáš (Birner, J. Dvořák), 59. Ordoš (Flynn) - 34. T. Rachůnek (Gríger), 46. O. Beránek (Černoch, Plutnar), 60. Bartejs (Plutnar, T. Rachůnek), rozhodující sam. nájezd Černoch. Rozhodčí: Stano (SR), Cabák - Kajínek, Klouček. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3887.

Liberec: Kváča - Melancon, Balinskis, Štibingr, Vitásek, J. Dvořák, Derner, Rosandič - Faško-Rudáš, A.Najman, Birner - Frolík, Filippi, Flynn - Rychlovský, P. Jelínek, J. Vlach - Čederle, J. Šír, Ordoš. Trenér: P. Augusta.

Karlovy Vary: Habal - Plutnar, Bartejs, Dlapa, Bernad, Pulpán, Havlín, M. Rohan - Hladonik, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Černoch, Koblasa - Vondráček, Jiskra, Redlich - Kružík, J. Baláž, Kohout. Trenér: Bruk.

1. Pardubice 12 4 4 3 1 34:25 23
2. Vítkovice 12 6 1 2 3 37:30 22
3. Mladá Boleslav 12 5 3 0 4 28:21 21
4. Brno 12 5 3 0 4 38:32 21
5. Liberec 11 2 4 5 0 33:25 19
6. Olomouc 10 5 2 0 3 26:18 19
7. Hradec Králové 11 5 1 1 4 23:23 18
8. Třinec 10 5 0 2 3 27:25 17