Hokejisté Brna poprvé v přípravě prohráli, Pardubice dál válí

15. 8. 2017 20:52
Kometa Brno přetrhla vítěznou šňůru čtyř zápasů přesto, že na ledě Slovanu Bratislava dokázala vyrovnat z nepříznivého stavu 0:2.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Caha

Praha  - Hokejisté úřadujícího extraligového mistra Brna utrpěli v přípravě první porážku. Na ledě bratislavského Slovanu prohráli 2:3 po samostatných nájezdech. Další vítězné vystoupení si naopak připsaly Pardubice, které si odvezly výhru 4:2 z Českých Budějovic. Neporažený zůstává během přípravy na novou sezonu Hradec Králové.

Kometa přetrhla vítěznou šňůru čtyř zápasů přesto, že dokázala vyrovnat z nepříznivého stavu 0:2. K vedení dopomohl účastníkovi Kontinentální ligy jedním gólem český forvard Radek Smoleňák, jenž v minulosti nosil v reprezentaci dokonce kapitánské "céčko".

Jenže ve 42. minutě byl stav 2:2, když se dvakrát zapsal mezi střelce Martin Dočekal. V nájezdech ale uspěl jako jediný domácí exekutor Juraj Mikúš a Slovan tak vrátil svému dnešnímu sokovi porážku 0:3 z Brna ze začátku srpna.

Pardubičtí sehráli v letní přípravě dokonce již osmý zápas. A pošesté Dynamo vyhrálo, když si znovu dokázalo poradit s prvoligovými Českými Budějovicemi. Na pět dnů starou domácí výhru navázali Východočeši úspěšným výsledkem 4:2 i přesto, že na jihu Čech prohrávali po první třetině 0:2.

Ambiciózní Hradec Králové proti Olomouci rovněž nezvládl úvodní dvacetiminutovku, po níž prohrával 0:1 zásluhou trefy Františka Skladaného ze začínající sedmé minuty.

Zbývající část duelu ale vyhrál Mountfield a vítězstvím 3:1 prodloužil svou vítěznou šňůru, kterou započal třemi velmi těsnými výhrami, jež znamenaly turnajový primát na Mountfield Cupu.

Vítězně vstoupil do Zubr Cupu, jehož se účastní ještě Přerov a Slavia, Zlín, který porazil Znojmo 5:2. Po dvou domácích vysokých porážkách zabral Chomutov, jenž s velmi mladým týmem uspěl překvapivě v Plzni. Západočeši ve velmi silném složení sice dotáhli manko 0:2 po první části, jenže hned v první minutě prodloužení rozhodl Jakub Chrpa. Litvínov udolal Mladou Boleslav těsně 4:3.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Slovan Bratislava - HC Kometa Brno 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 6. Hecl, 28. Smoleňák, rozhodující sam. nájezd J. Mikúš - 33. a 42. Dočekal.

Mountfield Hradec Králové - HC Olomouc 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: 23. Köhler, 32. Gregorc, 60. Cingel - 7. Skladaný.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 2:3 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 31. Schleiss, 43. Stach - 10. J. Mrázek, 14. Grman, 61. Chrpa.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Branky: 1. Černý, 21. Jurčík, 30. Sklenička, 56. Kubát - 19. Knotek, 36. Pabiška, 58. Valský.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)

Branky: 3. Nedorost, 17. Vlček - 21. Vondráček, 35. Starý, 48. Perret, 55. Poulíček.

Zubr Cup:

Aukro Berani Zlín - Orli Znojmo 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Branky: 14. Popelka, 21. Honejsek, 25. Fořt, 34. Žižka, 60. P. Sedláček - 15. J. Pohl, 26. Yellow Horn.