Hradec oplácel stejnou mincí. Kometě nedovolil gól a srovnal sérii

Aktualizováno 30. 3. 2017 22:02
Hokejisté Hradce Králové oplatili Kometě porážku z prvního semifinálového zápasu a vyrovnali tak stav série na 1:1. Mountfield doma vyhrál 3:0.
Hradec Králové srovnal sérii na 1:1
Hradec Králové srovnal sérii na 1:1 | Foto: ČTK

Hradec Králové - V úterý pokračovalo semifinále play off hokejové extraligy. Hradec Králové nedovolil Brnu na domácí půdě jediný gól a po výhře 3:0 slaví srovnání série na 1:1.

Domácí rozhodli zápas v rozmezí 65 sekund ve druhé třetině, kdy se dvakrát prosadili v přesilových hrách. Kometa prohrála v play off poprvé. Série hraná na čtyři vítězství pokračuje v neděli na jihu Moravy.

"Dnešní zápas měl z naší strany úplně jiné parametry než ten první," pochvaloval si trenér domácích Václav Sýkora. "Ve středu jsme byli všude o krok pozdě, možná o dva. Dnes jsme rozjezdili nohy, byli jsme aktivnější, hladovější a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Šancí jsme měli více," doplnil ho útočník Jaroslav Bednář.

Na gól se čekalo do druhé třetiny

Do první šance se dostal již po dvaceti sekundách domácí Kukumberg, na Čiliaka v brance Komety však nevyzrál. Oba týmy poté mohly otevřít skóre ve zkrácených přesilových hrách, stejně jako o 24 hodin dříve však v první třetině gól nepadl. I proto, že ve slibné příležitosti se neprosadil Dej.

I do druhé třetiny vstoupil aktivně Hradec a tentokrát se gólově prosadil. Dragoun ve 24. minutě ještě nedokázal dorazit puk do odkryté branky Komety, vzápětí ale Čiliak poprvé v sérii inkasoval.

Na trestnou lavici postupně zamířili Malec a Gulaši a domácí početní výhodu využili. V přesilovce pět na tři na sebe vzal zakončení kapitán Bednář a po 139 minutách ukončil neprůstřelnost slovenského gólmana v play off. "Musím se přiznat, že už jsem byl hladový a chtěl jsem to urvat. Vzal jsem to na sebe a štěstí stálo při mně. Odrazilo se to snad od hokejky Ondry Němce, ani nevím jak," řekl Bednář.

O 65 sekund později vedli Východočeši již 2:0. Picard našel volného Kukumberga a téměř vyprodaná Fortuna arena explodovala nadšením podruhé. "To určilo ráz utkání. Domácím poté narostla křídla," uznal kouč hostů Kamil Pokorný.

Uklidňující třetí trefu mohl přidat Štajnoch, ale neuspěl. Brno následně v ofenzivě výrazně přidalo a činit se musel zejména Rybár. Stejně jako v předešlých duelech play off ale potvrzoval výbornou formu a měl i potřebné štěstí. Při Vondráčkově střele ve 34. minutě mu pomohla tyč.

Obě mužstva mohla změnit stav v sérii přesilových her na začátku závěrečné dvacetiminutovky. Dokázala si vytvořit tlak, Rybár i Čiliak však chytali spolehlivě. K vyrovnání série a první výhře nad Brnem definitivně posunul Hradec Králové v 54. minutě Šimánek.

Kometa sice prohrála v play off poprvé, hosté z toho ale nedělali tragédii. "Není to žádné klopýtnutí. Jsou proti nám kvalitní týmy a nikdo nečekal, že každého přejedeme 4:0. Prohráli jsme, stalo se a jedeme dál. Poslední zápas hodíme za hlavu a soustředíme se na další," řekl obránce Jakub Krejčík.

Semifinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Jaroslav Bednář (T. Knotek), 28. Kukumberg (Picard, Jarůšek), 54. Šimánek (Pláněk, Köhler). Rozhodčí: Hejduk, Souček - Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:7, navíc Zaťovič (Brno) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 6631. Stav série: 1:1.

Hradec Králové: Rybár - Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Pláněk, Vydarený, Čáp - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Dej - Jarůšek, T. Knotek, Picard - Köhler, Dragoun, Šimánek - R. Pavlík, Nedvídek, Kopta. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Brno: Čiliak - O. Němec, Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, F. Král - M. Erat, J. Hruška, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Zaťovič - H. Zohorna, Nečas, Mallet - Vincour, L. Čermák, Dočekal - Vondráček. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Haken a Pešout.