Chomutov se s Dudou zvedl a vyhrál, Sparta vyhrála po přestřelce v Třinci na nájezdy

12. 10. 2018 18:47
Zápas v Třinci ve druhé třetině nabídl sedm branek. Nakonec rozhodly nájezdy. Piráti se vzchopili, Duda si připsal asistenci.
Michal Vondrka
Michal Vondrka | Foto: ČTK

Chomutov - Hokejisté Chomutova prolomili v 9. kole extraligy sérii nezdarů, když porazili Mladou Boleslav 3:2 a připsali si první body v ročníku. Na vítězství se podílel premiérovým gólem po návratu Radek Duda, jenž přidal i asistenci. V dresu hostů odehrál 800. zápas v nejvyšší soutěži ještě v minulé sezoně kapitán Pirátů Michal Vondrka.

Utkání začalo v tempu, ale ani jeden celek si nemohl vytvořit kloudnou útočnou akci. Po polovině první části Huml nevyužil nadějnou šanci. Středočeši měli následně výhodu přesilové hry, ve které brankář Lukeš nejdříve vychytal Pacovského.

Čtyři vteřiny po návratu vyloučeného Humla na led ale domácí brankář nestačil na střelu Žejdla. Severočeši ale dokázali odpovědět, v 18. minutě vyrovnal v přesilovce obránce Knot.

Na začátku druhé třetiny měli Piráti minutu a 27 vteřin výhodu přesilovky pět na tři a Duda toho využil. Nedávná posila Chomutova si tak připsala první trefu v novém dresu.

Na začátku 28. minuty Krošelj přepustil místo Kantorovi, jehož po třech minutách překonal po přečíslení dva na jednoho Koblasa. V dalším průběhu ani jeden tým nevyužil početní výhodu.

Chomutovský kapitán Tomica hned z prvního střídání ve třetí části nastřelil horní tyč a pak v oslabení odrazil spolu s týmem nápor hostů. O chvíli později mohli zvýšit vedení domácích Knot s Vantuchem, které ale vychytal dobrými zákroky Kantor. Bruslaři v závěru neuspěli v přesilovce, když byl ale v 58. minutě vyloučen Klhůfek, odvolal trenér Kýhos i brankáře a při hře šest na čtyři snížil Orsava. Vyrovnat už ale hosté nestihli.

Hokejisté mistrovské Komety Brno porazili v 9. kole extraligy Litvínov 3:1 a sesadili Severočechy z prvního místa v tabulce. Verva po třech výhrách na ledě soupeře vyšla poprvé bodově naprázdno. Naopak Brňané doma vyhráli čtyři z pěti utkání a získali v nich 12 bodů. Dva góly Komety vstřelili obránci Jan Štencel a Michal Barinka, třetí přidal Alexandre Malllet.

Olomouc porazila v 9. kole extraligy Plzeň 3:1 a ukončila sérii tří porážek. Vítěznou branku vstřelil ve 28. minutě obránce Jiří Ondrůšek, při závěrečné power play si poté sedmou branku v sezoně připsal Zbyněk Irgl. Plzeň nebodovala po šesti zápasech a v tabulce klesla na šesté místo, Olomouc je osmá.

Hokejisté Karlových Varů porazili Vítkovice 5:2 a ukončili sérii sedmi porážek. Na druhé výhře Energie v sezoně se dvěma góly a asistencí podílel útočník Ondřej Beránek. Domácí se třikrát prosadili v přesilových hrách.

Hokejisté pražské Sparty zvítězili na ledě Třince 5:4 po samostatných nájezdech. Atraktivní duel rozhodl Andrej Kudrna, který se v rozstřelu trefil třikrát, ale jedna jeho trefa nebyla uznána, protože v prvních pěti kolech nastoupil k nájezdu dvakrát. Hosté celé utkání dotahovali, čtyřikrát se trefili ve druhé třetině. V dresu Ocelářů si připsal tři body Roberts Bukarts, brankou se uvedla ve svém prvním startu kanadská akvizice Ethan Werek.

Hokejisté Hradce Králové porazili 3:2 v prodloužení. Branky začaly padat až po polovině základní hrací doby, tu vítěznou zaznamenal v čase 62:35 obránce Petr Zámorský. Oba góly hostů dal útočník Michal Bulíř, který je s 12 brankami nejlepším střelcem soutěže. Východočeši se vrátili do čela tabulky, k čemuž jim pomohla porážka Litvínova v Brně 1:3. Verva však odehrála o zápas méně.

9. kolo hokejové extraligy:

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Knot (Duda, Vantuch), 25. Duda (V. Růžička ml., Knot), 31. Koblasa (Havel) - 15. Žejdl (Orsava, Jan Hanzlík), 60. Orsava (M. Látal). Rozhodčí: Šír, Roman Svoboda - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 7:5, navíc Voráček (Ml. Boleslav) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 3522.

Chomutov: Š. Lukeš - J. Mrázek, Jank, Knot, Štich, Buchtela, Dietz, Valach - Tomica, V. Růžička ml., Duda - Sklenář, Huml, Marjamäki - Koblasa, Klhůfek, Havel - A. Dlouhý, Vantuch, J. Stránský. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Mladá Boleslav: Krošelj (28. Kantor) - Pláněk, Bernad, Říha, Jan Hanzlík, Kurka, Voráček, Kotvan - D. Šťastný, Žejdl, Orsava - Vondrka, Klepiš, M. Procházka - Skalický, P. Musil, Pacovský - M. Látal, Najman, L. Pabiška. Trenéři: Kýhos, V. Čermák a Žabka.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 24. T. Mikúš (Kovačevič, Podlipnik), 35. Skuhravý (O. Beránek, Lapšanský), 36. O. Beránek (Podlipnik, T. Mikúš), 57. O. Beránek (Roman Vlach, Podlipnik), 60. Kohout - 5. Tybor (O. Roman), 57. Tybor (O. Roman, D. Květoň). Rozhodčí: M. Petružálek, A. Jeřábek - J. Svoboda, O. Polák. Vyloučení: 2:5. Využití: 3:0. Diváci: 2859.

Karlovy Vary: Novotný - Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnic, M. Rohan, Vágner, Sičák, Šafář - Flek, Balán, T. Rachůnek - O. Beránek, Roman Vlach, T. Mikúš - Gorčík, Skuhravý, Lapšanský - Kohout, Kverka, Stloukal. Trenéři: Pešout a Mariška.

Vítkovice: Bartošák - D. Krenželok, Výtisk, Baranka, Hrbas, De la Rose, Šidlík - Schleiss, Lev, Szturc - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Pytlík, Hudeček, Dej - P. Zdráhal, Š. Stránský, Kucsera. Trenéři: Petr a Trnka.

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Štencel (P. Holík, Zaťovič), 40. Mallet (J. Hruška), 54. Barinka (R. Zohorna, O. Němec) - 56. J. Černý (M. Hanzl, J. Petružálek). Rozhodčí: Hribik, Mrkva - Lederer, Lužan. Vyloučení: 4:6, navíc Baránek (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Brno: Vejmelka - O. Němec, J. Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Mallet, J. Hruška, Plášek - Horký, R. Zohorna, Kašpar - Köhler, L. Čermák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný a Oslizlo.

Litvínov: Janus - Hunkes, Šesták, L. Doudera, Ščotka, Romančík, Baránek, Strejček - J. Petružálek, J. Mikúš, J. Černý - Myšák, V. Hübl, F. Lukeš - D. Tůma, M. Hanzl, Trávníček - Havelka, Jurčík, Matoušek. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Jaroměřský (Strapáč, Skladaný), 28. Ondrušek (Holec), 60. Irgl - 14. Gulaš (P. Straka, J. Kindl). Rozhodčí: Pražák, Obadal - Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 4212.

Olomouc: Konrád - Vyrůbalík, Škůrek, J. Galvas, Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Dujsík - V. Tomeček, J. Knotek, Ostřížek - Irgl, Kolouch, Burian - Strapáč, Nahodil, Skladaný - Jergl, Holec, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.

Plzeň: Frodl - Čerešňák, J. Kindl, Kaňák, Allen, Jones, Vráblík, Pulpán - Gulaš, Nedorost, Kantner - Kratěna, Preisinger, Stach - V. Němec, Kracík, D. Kindl - Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a J. Špaček.

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Rákos (Koukal, Piché), 42. Vincour (Cingel, R. Pavlík), 63. Zámorský (R. Pavlík) - 42. Bulíř (M. Kvapil), 60. Bulíř (P. Jelínek, M. Kvapil). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Kis, Rampír. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 5080.

Hradec Králové: Maxwell - Zámorský, Rosandič, Cibulskis, Graňák, Piché, Linhart, Nedomlel - Paulovič, Koukal, Rákos - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Chalupa, Bičevskis, Miškář - Vopelka, Dragoun, Bezúch. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Liberec: Will - Doherty, Šmíd, Kolmann, Derner, Havlín, Ševc - Valský, Redenbach, L. Hudáček - Lenc, Bulíř, M. Kvapil - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Jeník, Lakatoš, Zachar. Trenéři: Pešán a Augusta.

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 3:4, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Roberts Bukarts (Martynek), 29. Marcinko (Roberts Bukarts, Krajíček), 32. Marcinko (Roberts Bukarts, Hrňa), 39. Werek (Svačina, D. Musil) - 24. Forman (Kumstát), 36. P. Vrána (M. Beran, Smejkal), 38. Buchtele (P. Vrána), 40. Tomáš Dvořák (Sill), rozhodující nájezd Kudrna. Rozhodčí: Hradil, Kika - Bryška, Gebauer. Vyloučení: 10:11, navíc Polanský (Třinec) a M. Beran (Sparta) 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4563.

Třinec: Hrubec - Krajíček, Gernát, D. Musil, Galvinš, Matyáš, M. Doudera - Martynek, Marcinko, Roberts Bukarts - Chmielewski, Werek, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala - Hrňa. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.

Sparta Praha: Machovský - Blain, Kalina, Gregorc, T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Delisle, Piskáček - M. Beran, Sill, Smejkal - Kudrna, P. Vrána, Říčka - Forman, Pech, Kumstát - Rousek, Klimek, Buchtele. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.