Litvínov přestřílel Zlín a je v desítce, Vítkovice oslavily výročí skolením Sparty

Vítkovice vyvěsily při oslavách Černíkův dres, Plekanec hrál naposled před odletem
Brněnská Kometa se vrátila před domácí fanoušky po dlouhých čtrnácti dnech. Poslední dva zápasy odehrála na hřištích soupeřů.
V sestavě nechyběli ani Martin Erat ...
... a Tomáš Plekanec. Ten však před utkáním uvedl, že na Vánoce odlétá do Kanady za svými syny a angažmá v Brně i na Kladně je tak nucen do ledna přerušit.
Kometě doposud pomohl jen dvěma asistencemi. Na první gólovou trefu stále čeká.
21. 12. 2018 19:36
Hokejový Třinec porazil ve 28. kole Olomouc 4:2. Zápas se mu podařilo zlomit ve druhé třetině, kdy se prosadili po nahrávkách Martina Růžičky Ondřej Kovařčík a Marian Adámek.

Hokejisté Litvínova porazili v utkání 28. kola extraligy Zlín 5:3. Berani počtvrté za sebou prohráli, Litvínov se radoval z teprve třetí výhry za posledních devět odehraných duelů. Za stavu 3:3 rozhodl zápas bek Jan Ščotka, třemi body za dva góly a nahrávku se pod výhru podepsal útočník Lukáš Válek.

Úvod zápasu byl z obou stran poměrně opatrný. První střelecký pokus si připsal ve třetí minutě Petružálek, ale jeho střela z první Sedláčka pouze vystrašila. Na druhé straně se zapotil i domácí brankář Janus, který po Řezníčkově střele zakročil betonem. V polovině první části našlápl do protiútoku Fořt, krásně zakončil do horního růžku a hosté šli do vedení.

V 15. minutě se o vyrovnání postaral Lukeš, který proměnil trestné střílení chytrou střelou na stojnou nohu zlínského brankáře. Domácí ihned ožili a již za dvě minuty se po krásném Válkově pasu dostal do šance Hübl, pohrál si se Sedláčkem a pohodlně bekhendem zakončil do prázdné branky. Když už se oba týmy chystaly do kabin, vystřelil pouhé dvě vteřiny před sirénou z mezikruží Lakatoš a srovnal skóre na 2:2.

První šanci druhého dějství měl hostující útočník Okál, Janus si chytře povyjel a zmenšil tak střelecký úhel. V 27. minutě vyslal na Sedláčka bombu od pravého mantinelu Lukeš, hostující brankář měl plné ruce a nohy práce, aby puk zastavil před brankovou čárou. V další šanci trefil Válek zblízka pouze výborně chytajícího Sedláčka.

Na druhé straně byl opět aktivní Okál, který se řítil sám na Januse, ten se opět vyznamenal. V 38. minutě Poletín krásnou zadovkou zpoza branky našel Honejska, jenž zblízka nedokázal vstřelit vedoucí branku a tak na druhé straně trestal Válek, který si rychle našel odražený puk od hrazení a Litvínovští šli opět do vedení.

V úvodu závěrečné třetiny hráli hosté 64 vteřin přesilovou hru pěti proti třem, avšak Janus skvělými zákroky svůj tým podržel. V 49. minutě byl už krátký na Fořtovu střelu zblízka a bylo opět srovnáno. Nerozhodný stav vydržel pouhé čtyři minuty - Kašpar geniální zadovkou našel volného Ščotku a ten bez problémů poslal puk do sítě.

Za další tři minuty vyslal Lukeš do šance Válka, ten prokázal zabijácký instinkt a s přehledem zvýšil na rozdíl dvou branek. Litvínov si už cenné tři body pohlídal a navrch se posunul před dnešního soupeře.

Hradec porazil tápající Chomutov

Hokejisté Hradce Králové rozdrtili ve 28. kola extraligy předposlední Chomutov 5:0. Mountfield tak bodoval s Piráty podvanácté za sebou a z toho devětkrát vyhrál. Gól a dvě asistence si připsal Petr Koukal a tři přihrávky zaznamenal Radek Smoleňák. Gólman Jaroslav Pavelka udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Hokejisté Liberce porazili ve 28. kole extraligy na svém ledě Pardubice 3:1 a připsali si devátou domácí výhru v řadě. Bílí Tygři uspěli ve vzájemných zápasech poprvé po třech porážkách a drží se na druhém místě tabulky. Naopak poslední Dynamo prohrálo už dvanáctý zápas v řadě.

Hokejisté Brna porazili ve 28. kole extraligy Plzeň těsně 3:2. Kometa porazila Plzeň počtvrté za sebou. Západočeši přišli o sérii tří vítězství. Vyhecovaný duel přinesl vedle pěti gólů také 90 trestných minut. Rozhodla ho trefa Martina Dočekala z 29. minuty, kdy domácí forvard zvyšoval na 3:1.

Hokejisté Vítkovic oslavili výročí 90 let založení klubu vítězstvím 4:2 v dnešním utkání 28. kola extraligy proti Spartě. Domácí hrající v historických retro dresech byli celé utkání gólově popředu a rozdílovou branku zaznamenal Jan Schleiss, který si připsal i jednu asistenci. Vítkovice přehrály Spartu i potřetí v sezoně a proti pražskému klubu zabodovaly pojedenácté v řadě.

28. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Svačina (Krajíček, Polanský), 27. O. Kovařčík (Martin Růžička, Krajíček), 36. Adámek (Martin Růžička, Marcinko), 47. Dravecký (Chmielewski) - 24. Škůrek (B. Mráz, J. Knotek), 59. B. Mráz (Skladaný). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Gebauer, Lučan. Vyloučení: 4:4, navíc Marcinko - Handl oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5044.

Třinec: Hrubec - Krajíček, Gernát, Kundrátek, Galvinš, Roth, D. Musil, Adámek - Martin Růžička, Marcinko, Hrňa - Svačina, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, Mikulík, Roberts Bukarts - Dravecký, Š. Novotný, Chmielewski. Trenéři: M. Zadina a Raszka.

Olomouc: Konrád - Hlaváč, Ondrušek, Švrček, Staněk, Škůrek, Jaroměřský, Dajčar - V. Tomeček, Strapáč, Burian - Handl, J. Knotek, Ostřížek - Jergl, Nahodil, Holec - B. Mráz, Skladaný, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 40. O. Beránek (Skuhravý, Kohout) - 9. Pacovský (D. Šťastný, Žejdl), 27. Pláněk (Vondrka, Kotvan), 58. T. Knotek (Kotvan, Vondrka). Rozhodčí: Jeřábek, R. Svoboda - Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:5, navíc Sičák (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3338.

Karlovy Vary: F. Novotný - Šenkeřík, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Kozák, Sičák, Šafář - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Roman Vlach, T. Mikúš - Gorčík, Skuhravý, Stloukal - Kohout, Balán, Lapšanský. Trenéři: Pešout a Mariška.

Mladá Boleslav: Krošelj (41. Kantor) - Pláněk, Kotvan, Němeček, Bernad, Eminger, Dlapa, Hrdinka - Skalický, T. Knotek, Vondrka - M. Látal, P. Musil, Pacovský - D. Šťastný, Žejdl, L. Pabiška - P. Kousal, Najman, Flynn. Trenéři: M. Hořava st., Patera a Rulík.

HC Verva Litvínov - PSG Berani Zlín 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 15. F. Lukeš z trestného střílení, 17. V. Hübl (Válek, L. Doudera), 39. Válek (Baránek), 53. Ščotka (Kašpar, J. Petružálek), 56. Válek (F. Lukeš) - 10. Fořt (J. Ondráček), 20. Lakatoš (Okál, Herman), 49. Fořt (Kubiš). Rozhodčí: Pešina, Kika - Kis, Rampír. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 5176.

Litvínov: Janus - Porseland, Ščotka, L. Doudera, Baránek, Suchánek, Romančík - J. Petružálek, J. Mikúš, Kašpar - Válek, V. Hübl, F. Lukeš - Myšák, Gerhát, Trávníček - D. Tůma, M. Hanzl, Jurčík. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

Zlín: J. Sedláček - Nosek, Freibergs, Řezníček, Žižka, Gazda, Valenta, M. Zbořil - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Okál, Lakatoš, Herman - Fryšara, P. Sedláček, Popelka - E. Kulda, Honejsek, Poletín. Trenéři: R. Svoboda a Martin Hamrlík.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Mueller (Zaťovič), 9. R. Zohorna (M. Erat), 29. Dočekal - 11. Jones (Stach, Kratěna), 33. D. Kindl (V. Němec, D. Kindl). Rozhodčí: Hodek, Šír - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:9, navíc Mallet 10 min. a do konce utkání - Preisinger 10 min., asistent trenéra Špaček do konce utkání. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Brno: Vejmelka - O. Němec, Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec - Mueller, P. Holík, Zaťovič - M. Erat, Plekanec, R. Zohorna - Vondráček, L. Čermák, Dočekal - Köhler, J. Hruška, Mallet. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Oslizlo a Horáček.

Plzeň: D. Frodl - Jones, J. Kindl, Kaňák, Allen, Vráblík, Pulpán - Gulaš, Jan Kovář, Indrák - Kratěna, Kracík, Stach - D. Kindl, Preisinger, V. Němec - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Kantner. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík, J. Špaček a Pejchar.

Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. M. Zachar (Stříteský), 24. P. Jelínek (Doherty, Filippi), 25. Filippi (Redenbach) - 27. Hovorka (Bubela, Trončinský). Rozhodčí: Bejček, Pražák - L. Kajínek, K. Zavřel. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:1. Diváci: 6291.

Liberec: Will - Stříteský, Derner, Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc - L. Hudáček, Redenbach, Birner - Lenc, Filippi, M. Kvapil - Valský, P. Jelínek, L. Krenželok - Ordoš, J. Vlach, Zachar. Trenéři: Pešán a Augusta.

Pardubice: Kacetl - Holland, J. Mikuš, Trončinský, Děrvuk, Cardwell, Hrabal, Nedbal - Hovorka, Bubela, Rolinek - Horký, Marosz, Kusý - P. Sýkora, Dušek, Skokan - Mandát, Poulíček, Perret. Trenéři: Lubina, Čáslava a R. Král.

Mountfield Hradec Králové - Piráti Chomutov 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Dragoun (Rosandič, F. Pavlík), 22. Vincour (Cibulskis, R. Pavlík), 28. Koukal (Smoleňák), 44. M. Chalupa (Smoleňák, Koukal), 48. Vincour (Smoleňák, Koukal). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Pešek, Malý. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 5165.

Hradec Králové: J. Pavelka - Zámorský, Linhart, Graňák, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel - Smoleňák, Koukal, M. Chalupa - Vincour, Dragoun, R. Pavlík - Miškář, Bičevskis, Rákos - Vopelka, Cingel, Bezúch. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Chomutov: Peters - Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich, Trefný - T. Svoboda, V. Růžička ml., Koblasa - J. Stránský, Kevin Klíma, J. Sklenář - Duda, Vantuch, Tomica - J. Havel, Klhůfek, Marjamäki. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.