Olomouc otočila v Plzni, Kometa vyhrála podruhé. Piráti musí do baráže

Aktualizováno 19. 3. 2019 22:01
Hokejisté Olomouce vyhráli v druhém čtvrtfinále play off hokejové extraligy na ledě Plzně 3:2 v prodloužení a srovnali tak stav série na 1:1. Kometa Brno vede po dvou zápase na soupeřově ledě nad Hradcem Králové 2:0.
Jan Knotek z Olomouce a brankář Plzně Dominik Frodl ve druhém čtvrtfinále play off hokejové extraligy. | Foto: ČTK

Hokejisté Olomouce vyhráli druhý zápas čtvrtfinále play off extraligy na ledě Plzně 3:2 v prodloužení a vyrovnali stav série, hrané na čtyři výhry, na 1:1. Západočeši vedli po dvanácti minutách 2:0, ale hosté dokázali ve třetí třetině vyrovnat a v čase 62:20 rozhodl svým druhým gólem večera Miroslav Holec.

Mistrovská Kometa zvítězila v Hradci Králové 5:0 a vedou v sérii 2:0. V úvodní dějství udeřili v přesilových hrách Jakub Orsava a Jan Hruška, potom se dvakrát prosadil Peter Mueller a výsledek dovršil Tomáš Vondráček. Gólman Marek Čiliak udržel poprvé v letošním play off čisté konto. Souboj bude pokračovat v pátek a v sobotu v Brně.

Chomutovští Piráti jsou po Pardubicích druhým jistým účastníkem baráže o extraligu. Karlovy Vary sice podlehly ve 4. kole skupiny o umístění Litvínovu 4:5 v prodloužení, jenže Piráti šanci na snížení manka nevyužili a prohráli doma s Dynamem 1:4. Extraligovou jistotu tak mají po Litvínovu i Karlovy Vary.

"Nemáme se nač vymlouvat, dostali jsme se do baráže sami," řekl chomutovský kouč Vladimír Růžička v rozhovoru s novináři. "A sami se z toho musíme zase dostat ven. Je třeba se na to opravdu dobře připravit," zdůraznil.

Štvalo ho, že Piráti se pořádně nepoprali o teoretickou naději na jistotu záchrany mezi elitou. Karlovy Vary měly před dneškem k dobru šest bodů, ale duel s Litvínovem ztratily v prodloužení. V případě úspěchu proti Dynamu mohl Chomutov snížit manko před pátečním vzájemných soubojem na čtyři body. Opak byl ale pravdou.

"Přistoupili jsme k utkání, jako když se vůbec nic neděje. Kdyby nezachytal brankář, dostali jsme těch gólů dneska deset. Musím říct, že soupeř vyhrál naprosto zaslouženě," připustil Růžička.

"Zavinili jsme si to ale sami celou tou sezonou. Z pěti zápasů jsme porazili Karlovy Vary jednou, oni nás čtyřikrát. Myslím, že je spravedlivé, jak to dopadlo," doplnil olympijský vítěz z Nagana.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 2:3 v prodl. (2:0, 0:0, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Pour (Jan Kovář, Gulaš), 12. Pulpán (Vráblík) - 44. Holec (Škůrek, Kolouch), 59. Jergl (Škůrek), 63. Holec. Rozhodčí: Pešina, Bejček - Kis, Lučan. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 7177. Stav série: 1:1.

Plzeň: D. Frodl - N. Jones, Moravčík, Čerešňák, Allen, Vráblík, Pulpán - Gulaš, Jan Kovář, Pour - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Indrák, Kracík, V. Němec - Stach, V. Nedorost, D. Kindl - Preisinger. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Pejchar.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Dujsík, Švrček - Jergl, J. Knotek, Ostřížek - Irgl, Strapáč, Burian - Skladaný, Nahodil, Laš - Holec, Kolouch, J. Káňa. Trenéři: Tomajko a Moták.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Orsava (J. Hruška, M. Erat), 16. J. Hruška (Štencel, M. Erat), 34. Mueller (Zaťovič), 50. Mueller (Z. Michálek), 59. Vondráček (J. Hruška, Orsava). Rozhodčí: Hradil, Hejduk - Pešek, Hynek. Vyloučení: 9:9, navíc Smoleňák, Vopelka - O. Němec všichni 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 6690. Stav série: 0:2.

Hradec Králové: Maxwell - Zámorský, Linhart, Nedomlel, Cibulskis, F. Pavlík, Graňák, Štindl - Smoleňák, Koukal, M. Chalupa - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Paulovič, Bičevskis, Miškář - Vopelka, Kukumberg, Rákos. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Brno: Čiliak - O. Němec, Baranka, Štencel, Gulaši, Z. Michálek, Bartejs, Malec - Mueller, P. Holík, Zaťovič - M. Erat, J. Hruška, Orsava - Vondráček, L. Čermák, Dočekal - Köhler, Kusko, Mallet. Trenéři: L. Zábranský, Horáček a Pokorný.

4. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:

Piráti Chomutov - HC Dynamo Pardubice 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Raška I (Chrpa, Jank) - 13. Machala (L. Horký, Eklund), 14. Perret (J. Kloz, Budík), 37. Machala (Mandát, Kacetl), 59. J. Kloz (Schaus, Perret). Rozhodčí: Hribik, Veselý - Brejcha, Malý. Vyloučení: 10:8, navíc Štich (Chomutov) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1422.

Chomutov: Peters - Flemming, Jank, Knot, L. Kovář, Štich, Dietz - Duda, V. Růžička ml., Koblasa - Klhůfek, Huml, Sklenář - J. Stránský, Vantuch, Tomica - J. Havel, Raška I, A. Dlouhý - od 21. navíc Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Pardubice: Kacetl - Holland, Eklund, Schaus, Cardwell, J. Zdráhal, Budík, od 21. navíc Nedbal - P. Sýkora, Ihnacak, M. Kratochvil - Hovorka, Mandát, Rolinek - L. Horký, Poulíček, Machala - J. Kloz, Marosz, Perret. Trenéři: Lubina, Čáslava a R. Král.

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 4:5 v prodl. (0:1, 1:2, 3:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 30. M. Rohan (Skuhravý), 45. Stloukal (Skuhravý), 53. Roman Vlach, 58. Gríger (T. Rachůnek) - 3. Jícha (M. Havelka), 25. P. Svoboda (Myšák), 38. P. Svoboda, 54. Jícha (Ščotka), 63. F. Lukeš (Trávníček). Rozhodčí: Úlehla, Pražák - Špringl, D. Klouček. Vyloučení: 0:5. Využití: 2:0. Diváci: 3074.

Karlovy Vary: J. Bednář - Šenkeřík, Plutnar, Kozák, Eminger, M. Rohan, Sičák, Šafář - O. Beránek, Gríger, T. Rachůnek - T. Mikúš, Roman Vlach, J. Černý - Lapšanský, Kverka, Stloukal - Kohout, Skuhravý, Balán. Trenéři: Pešout a Mariška.

Litvínov: Janus - L. Doudera, Ščotka, Hunkes, Strejček, Trončinský, Březák - P. Svoboda, Myšák, F. Lukeš - Válek, M. Hanzl, Trávníček - Jánský, Helt, Drašar - Jícha, M. Havelka, Jurčík. Trenéři: Šlégr, Skuhrovec a J. Beránek ml.