Hattrick během 201 sekund. Vítkovický Lakatoš dorazil Mladou Boleslav

29. 9. 2022 20:14
Hokejisté Vítkovic se vítězstvím 4:0 nad Mladou Boleslaví vyhoupli do čela extraligové tabulky. Hattrickem zazářil Dominik Lakatoš, který na tři góly v závěru utkání potřeboval pouhých 201 sekund. Dvakrát skóroval do prázdné branky. Vítěznou trefu si připsal ve 44. minutě Marek Kalus. Gólman Aleš Stezka poprvé v sezoně udržel čisté konto.
Radost hokejistů Vítkovic
Radost hokejistů Vítkovic | Foto: ČTK

I proti Boleslavi Vítkovice nastoupily bez amerického kanonýra Muellera. Na jeho střelecké umění mohl dát už ve druhé minutě částečně zapomenout Lindberg, který proskočil mezi beky, ale Novotný v hostující brance zakročil betonem.

Pak ale přebrali aktivitu Středočeši a dobrým pohybem si vytvářeli tlak v útočném pásmu. Po průniku Beránka se dostali i bezprostřednímu ohrožení Stezky, který však oba pokusy hostujícího útočníka kryl.

Rovněž druhé dějství otevřela šance Vítkovic. Fridrich vybídl přesnou přihrávkou Bernovského, ale přes Novotného beton znovu puk neprošel. A pak se karta opět obrátila, v boleslavské přesilovce Stezku po ráně Šťastného zachránila tyčka.

Domácí v druhé části přidali a výsledkem byla příležitost Deje, jenže i hostům po jeho střelec pomohla horní tyč. Ačkoliv se hrálo ve vysokém tempu, góly stále nepřicházely.

I start závěrečné dvacetiminutovky do třetice patřil Ostravským a tentokrát už z toho byl i gólový profit. Nenápadné Gewieseho nahození od modré čáry po Kalusově teči před brankou proklouzlo za záda Novotného a Vítkovice od 44. minuty vedly.

Hosté potom znovu zabrali a dotírali na Stezku. Ten měl napilno hlavně v boleslavské přesilovce, ale pokusy Aberga i Kousala dokázal pochytat. Patrně klíčové zákroky předvedl v 54. minutě Stezka proti Kousalovi, který se zblízka opakovaně neprosadil.

Střeleckému zmaru hostů zasadil definitivní knokaut Lakatoš, jenž se v 57. minutě protáhl podél mantinelu a ranou pod lapačku překonal Novotného. Pak hosté při vyloučení Kriegera ještě zkusili odvolat gólmana, do prázdné branky se však opět trefil Lakatoš. A protože Boleslav i za stavu 0:3 bez gólmana pokračovala, mohl Lakatoš 36 sekund před koncem zkompletovat bleskový hattrick.

Plzeň vyhrála na ledě Liberce 3:2 v prodloužení a po sérii čtyř porážek se podruhé za sebou radovala z vítězství. Utkání rozhodl v čase 60:35 svým druhým gólem obránce Petr Zámorský. Liberec hrál pošesté za sebou prodloužení, připsal si ale třetí porážku v řadě. Škoda v utkání vedla po dvou třetinách už 2:0, domácí Liberec ale díky zlepšenému výkonu ve třetí části vyrovnal.

Třinec stejně jako Plzeň po úvodní sérii čtyř porážek vyhrál. Kladno na jeho půdě porazil 2:1. V 50. minutě o tom rozhodl v přesilové hře polský útočník Aron Chmielewski, gól a asistenci si připsal Daniel Voženílek. Rytíři poprvé v sezoně nebodovali a nenavázali na poslední tři výhry.

6. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 44. Kalus (Gewiese, Mikuš), 57. Lakatoš, 58. Lakatoš (Dej, Mikuš), 60. Lakatoš (Dej). Rozhodčí: Kika, Obadal - Axman, Synek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 5025.

Vítkovice: Stezka - Urbanec, Mikuš, Prčík, L. Kovář, J. Stehlík, Gewiese, Raskob - Lakatoš, Marosz, Kalus - Bernovský, Lindberg, Fridrich - Macias, Krieger, Roberts Bukarts - Gřeš, Chlán, Dej. Trenér: Holaň.

Mladá Boleslav: Novotný - Pláněk, Pýcha, Lintuniemi, Jánošík, Stříteský, R. Jeřábek, Štich - Šťastný, Lantoši, Kantner - J. Stránský, Fořt, Lunter - Aberg, Najman, P. Kousal - Eberle, Bičevskis, M. Beránek. Trenér: Čihák.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 45. Bulíř (Birner), 54. Flynn (J. Vlach, A. Najman) -12. Zámorský (Rekonen, Kodýtek), 25. Mertl (Zámorský, Budík), 61. Zámorský (Kodýtek, Schleiss). Rozhodčí: R. Šír, Cabák - Klouček, Hnát. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 3432.

Liberec: Kváča - Melancon, Balinskis, Štibingr, Vitásek, J. Dvořák, Derner, Rosandič - Flynn, Bulíř, Birner - Frolík, Filippi, J. Vlach - Faško-Rudáš, A. Najman, Rychlovský - J. Šír, P. Jelínek, Čederle. Trenér: Augusta.

Plzeň: M. Svoboda - Zámorský, Budík, Kaňák, Piskáček, Kvasnička, Baránek, Vytaloš - Rekonen, Kodýtek, Schleiss - Hrabík, F. Suchý, Blomstrand - Adamec, Mertl, Meyer - M. Lang, Malát, A. Dvořák. Trenér: Kořínek.

Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Klepiš (Filip) - 34. D. Voženílek (M. Růžička, Marcinko), 50. Chmielewski (D. Voženílek, M. Roman). Rozhodčí: Micka, Šindel - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3532.

Kladno: Bow - Dotchin, Slováček, Sotnieks, Ticháček, Kehar, Cibulskis, Veber - M. Procházka, Plekanec, Kubík - Melka, Klepiš, Brodecki - M. Beran, Zikmund, Filip - Babka, Indrák, O. Bláha. Trenér: O. Vejvoda ml.

Třinec: Mazanec - J. Jeřábek, M. Doudera, M. Adámek, Čukste, Jaroměřský, Zahradníček, Havránek - M. Růžička, Marcinko, D. Voženílek - Hrehorčák, M. Roman, Nestrašil - Svačina, L. Hudáček, Daňo - Doktor, Dravecký, Chmielewski. Trenér: Moták.

1. Vítkovice 6 4 0 1 1 21:15 13
2. Pardubice 5 2 2 1 0 17:12 11
3. Mladá Boleslav 6 2 2 0 2 15:12 10
4. Kladno 6 2 1 2 1 15:14 10
5. Olomouc 4 3 0 0 1 9:4 9
6. České Budějovice 5 3 0 0 2 16:13 9