Třinecká jízda. Oceláři díky Slovákům deklasovali pod širým nebem Kometu

Aktualizováno 13. 1. 2023 21:33
Hokejisté Třince porazili v historicky pátém extraligovém utkání pod širým nebem - druhém mimo území České republiky - Brno 6:1.
Radost hokejistů Třince v utkání pod širým nebem proti Kometě
Radost hokejistů Třince v utkání pod širým nebem proti Kometě | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Marko Daňo vstřelil dvě branky a prosadili se i Vladimír Dravecký, Martin Marinčin a Libor Hudáček, který přidal i tři asistence. Tři kanadské body nasbíral Andrej Nestrašil. Třinec porazil Brno i potřetí v sezoně a vyhrál pátý zápas v řadě.

"Asi to tak mělo být, že jsme se prosadili doma na Slovensku. Fungovalo nám to a jsem rád, že to konečně padlo i Martinu Marinčinovi, který se v této sezoně trošku trápil," řekl Daňo a pochvaloval si i atmosféru utkání. "Byl to úžasný zápas, všichni jsme si to plnými doušky užívali a jsme rádi, že jsme dokázali vyhrát. A potěšit naše fanoušky," řekl osmadvacetiletý útočník.

Již v první minutě mohl otevřít skóre třinecký Voženílek, nezamířil však přesně. Následně začalo ve slovenské metropoli drobně pršet a hráči obou týmů se museli vyrovnat s náročnějšími podmínkami. Naštěstí déšť brzy ustal.

Skóre se poprvé změnilo v osmé minutě a pod gól Třince se podepsali slovenští krajánci. Hudáček připravil gól pro Daňa, jenž si po pohotové střele připsal 21. branku sezony.

O první vážnější akci Komety se postaral ve 12. minutě junior Šalé, brankář Kacetl byl ale připravený. O dvě minuty později nebezpečně střílel na druhé straně Marinčin, trefil ale jen tyč. Brňané byli podle statistik střelecky aktivnější, Oceláři však nebezpečnější.

Do druhé třetiny oba týmy vyměnily speciální sady dresů za klasické extraligové a více ze hry měla Kometa. Brňané se tlačili do útoku, Kacetl byl ale pozorný. Jeho spoluhráči čekali na šanci, která přišla ve 27. minutě, kdy se do rychlého protiútoku dostali další dva slovenští hráči v kádru Ocelářů Hrehorčák a Dravecký a navýšili vedení Třince.

Brno mohlo snížit v oslabení, Kollár ale samostatný nájezd při Flekově vyloučení gólově nezakončil. Třinec první přesilovku nevyužil, druhou v rychlém sledu ale ano. A opět se autorem branky stal slovenský hráč. Z dorážky se podruhé prosadil Daňo.

"V efektivitě proměňování šancí byl rozdíl. Nejsme schopni si pomoct. Kdybychom si v oslabení pomohli, tak to zvedne sebevědomí týmu a dostali bychom naše fanoušky do zápasu. Jsou to malé detaily, které se skládají. Musíme tomu jít více naproti," řekl brněnský trenér Jaroslav Modrý k nevyužité šanci Kollára a následnému gólu Třince.

Nejlepší střelec soutěže byl ve 36. minutě blízko hattricku, Furch jej ale tentokráte vychytal. Přesto se Oceláři ve druhé části ještě jedné branky dočkali, Jeřábek připravil krásnou přihrávkou gól pro Nestrašila.

Kometa měla ideální šanci snížit v přesilových hrách na začátku třetí části, kdy v Bratislavě začalo hustě pršet. Dvě výhody sice nevyužila, pět sekund po skončení druhé ale překonal Kacetla bekhendem Süss.

Ještě ve stejné minutě byl ale vyloučený Pospíšil a Oceláři získali v přesilovce čtyřbrankové vedení zpět. Po ukázkové kombinaci se trefil Hudáček, další slovenský reprezentant.

"Na začátku byly podmínky super, ale jak začalo pršet, hlavně ve třetí části, tak to bylo špatné. K takovým akcím to ale patří a museli jsme se s tím vyrovnat," řekl Hudáček.

A ze strany Slováků to nebylo vše. V 50. minutě na konci přesilové hry prostřelil Furcha od modré čáry obránce Marinčin. Oceláři následně zápas v klidu dovedli do vítězného konce, Kometa prohrála sedmý z posledních devíti zápasů.

"Třinec je na tom tabulkově i výsledkově jinak než my a pohoda do toho určitě může mluvit. Myslím si ale, že tyhle podmínky, i když jsou pro všechny stejné, mohly hrát pro nás. Třinec je momentálně techničtější mužstvo a momentální rozdíly se mohly smazat. Bohužel se tak nestalo," řekl brankář Komety Dominik Furch.

Dohrávka 18. kola hokejové extraligy - utkání pod širým nebem v Bratislavě:

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. Daňo (L. Hudáček, Nestrašil), 27. Dravecký (Hrehorčák, Chmielewski), 33. Daňo (Marcinko, Nestrašil), 39. Nestrašil (J. Jeřábek, L. Hudáček), 47. L. Hudáček (D. Voženílek, Hrňa), 50. Marinčin (L. Hudáček) - 45. Süss (Ščotka). Rozhodčí: Stano, A. Jeřábek - Lederer, Hlavatý. Vyloučení: 2:4. Využití: 3:0. Diváci: 11.367.

Třinec: Kacetl - Marinčin, Havránek, Čukste, J. Jeřábek, Roth, M. Doudera, Zahradníček - M. Růžička, Marcinko, D. Voženílek - Daňo, L. Hudáček, Nestrašil - Hrehorčák, M. Roman, Chmielewski - Hrňa, Dravecký, Kurovský. Trenér: Moták.

Brno: Furch - Kundrátek, Kučeřík, Holland, Ščotka, Gulaši, Hrbas - Horký, Holík, Pospíšil - Flek, Kollár, Zaťovič - Šalé, A. Zbořil, Raška - Koblížek, Strömberg, Süss - Vincour. Trenér: P. Martinec.

37. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - Rytíři Kladno 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Kubík (Slováček), 36. Filip (Brodecki, Voráček), 48. Plekanec (Dotchin). Rozhodčí: Hradil, Obadal - Axman, Gebauer. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 9833 (vyprodáno).

Vítkovice: Stezka - Grman, Mikuš, L. Kovář, Raskob, Sedlák, J. Stehlík, Prčík - Kalus, Krieger, Roberts Bukarts - Lakatoš, L. Krenželok, Kotala - Bernovský, Chlán, Fridrich - Půček, Dej, Lednický. Trenér: Holaň.

Kladno: Brízgala - Dotchin, Kehar, Ticháček, Cibulskis, Babka, Slováček, Voráček - Jágr, Plekanec, Kubík - Indrák, Filip, Brodecki - M. Procházka, Pytlík, M. Beran - Melka, Zikmund, O. Bláha. Trenér: O. Vejvoda ml.

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 34. Lintuniemi (O. Najman), 53. Fořt (Lantoši, Lintuniemi), 65. Söderlund (Lantoši, Pýcha) - 33. Lalancette (Perret, Jergl), 47. Blain (McCormack, Cingeľ). Rozhodčí: Pražák, Květoň - J. Svoboda, Zíka. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 3457.

Mladá Boleslav: F. Novotný - Pláněk, Pýcha, Lintuniemi, Jánošík, Hrdinka, Bernad, Štich - Lantoši, Přibyl, Söderlund - Šťastný, Fořt, J. Stránský - Kelly Klíma, O. Najman, Lunter - Dvořáček, Závora, M. Beránek. Trenér: Kalous.

Hradec Králové: Kiviaho - McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandič, P. Marcel - Lev, Cingeľ, Eberle - Pilař, Kevin Klíma, R. Pavlík - Jergl, Lalancette, Perret - Z. Doležal, Štohanzl, M. Novák. Trenér: T. Martinec.

HC Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Gulaš (Pech, Čachotský), 36. Hovorka (Pech, Kachyňa) - 2. T. Rachůnek, 4. Černoch (Pulpán), 31. Gríger, 60. Kohout (Jiskra). Rozhodčí: Hejduk, Vrba - Hynek, Klouček. Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. Diváků: 5395.

České Budějovice: Hrachovina - Vráblík, Štencel, Percy, Šenkeřík, Hovorka, Bindulis, od 30. navíc Kachyňa - Gulaš, Pech, Čachotský - Vondrka, M. Hanzl, Dzierkals - Valský, Vopelka, Strnad - V. Tomeček, M. Toman, Karabáček. Trenér: Čermák.

Karlovy Vary: Habal - Pulpán, Huttula, Bartejs, Stříteský, Havlín, Dlapa, A. Rulík - O. Beránek, Černoch, Kohout - Koffer, Gríger, T. Rachůnek - Kofroň, Hladonik, Juusola - Koblasa, Jiskra, Redlich. Trenér: Bruk.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 26. Suchý (Baránek, Pour), 39. Hrabík (Baránek), 46. Pour (Holešinský, Baránek), 59. Suchý - 2. Estephan z trest. střílení. Rozhodčí: Jaroš, Šindel - Brejcha, Malý. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4328.

Plzeň: Miroslav Svoboda - Zámorský, Baránek, A. Jiříček, Piskáček, Kvasnička, Houdek, Kaňák - Holešinský, Kodýtek, Schleiss - Rekonen, Mertl, Blomstrand - Pour, Suchý, Hrabík - Malát, Soukup, Bitten. Trenér: Kořínek.

Litvínov: Godla - D. Zeman, Zile, Strejček, Freibergs, Šalda, Demel, D. Kolář - P. Zdráhal, M. Sukeľ, Š. Stránský - Abdul, Estephan, Kudrna - Hlava, Gut, Berka - Chalupa, Jurčík, Havelka. Trenér: Mlejnek.

Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Filippi, 29. Nedomlel (Filippi, A. Dlouhý), 48. Flynn (Balinskis, A. Najman) - 1. Radil (R. Kousal, Paulovič), 24. Čerešňák (Sedlák), 40. Sedlák (Cienciala, Čerešňák), 60. R. Kousal. Rozhodčí: Kika, J. Ondráček - J. Ondráček II, Hnát. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:2. Diváci: 6102.

Liberec: Kváča - Nedomlel, Balinskis, Melancon, Kolmann, Štibingr, Derner, Aubrecht - Faško-Rudáš, Filippi, Ordoš - Flynn, A. Najman, Frolík - Rychlovský, P. Jelínek, J. Vlach - A. Dlouhý, J. Šír, Jenčovský. Trenér: P. Augusta.

Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Bučko, T. Dvořák, Vála, J. Kolář - Hyka, Sedlák, Cienciala - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - T. Zeman, Poulíček, Paulovič - Vondráček, A. Musil, Štetka. Trenér: R. Rulík.

1. Pardubice 36 19 8 4 5 108:73 77
2. Vítkovice 37 20 4 7 6 117:89 75
3. Třinec 36 18 4 5 9 114:72 67
4. Sparta Praha 35 17 4 1 13 92:79 60
5. Olomouc 37 16 4 2 15 96:88 58
6. Plzeň 38 15 3 7 13 97:100 58