Jágr gólem odstartoval dokonalý obrat. Kladno vyhrálo podruhé za sebou

Aktualizováno 29. 9. 2019 18:55
Hokejisté v neděli bojovali na pěti stadionech v zápasech šestého kola extraligy.
Jaromír Jágr.
Jaromír Jágr. | Foto: ČTK

Hokejisté Kladna porazili v 6. kole doma po dokonalém obratu Olomouc 4:3 v prodloužení a po úvodních čtyřech porážkách po návratu mezi elitu po pěti letech vyhráli podruhé za sebou.

Návrat Rytířů do zápasu odstartoval gólem ve 24. minutě za stavu 0:3 sedmačtyřicetiletý majitel Rytířů Jaromír Jágr. Dvě branky dal Ladislav Zikmund, který na konci druhé třetiny vyrovnal a v čase 61:15 i rozhodl.

V čele extraligové tabulky zůstává Liberec. Bílí Tygři porazili poslední Zlín 6:4, když o osudu zápasu rozhodli už v první třetině, kterou vyhráli jasně 3:0. Liberečtí zůstávají posledním neporaženým týmem soutěže.

Při dnešních vítězstvích Třince a Mladé Boleslavi se vrátili na první místo, kde mají náskok tří bodů. Naopak Zlín se dál trápí, prohrál i šestý zápas v sezoně a dál čeká na první bodový zisk. Dvěma góly a asistencí se na úspěchu Severočechů podílel útočník Rostislav Marosz.

Nestrašil skóroval v extraligové premiéře

Třinečtí hokejisté porazili doma Hradec Králové 4:0 a pod výhru se podepsal gólem ve své extraligové premiéře Andrej Nestrašil. Debut si naopak v obraně Ocelářů neodbude Cam Barker, který se z rodinných důvodů vrátil do Kanady.

Úřadující mistr, v jehož dresu po osmi měsících nastoupil kapitán Lukáš Krajíček, vedl o čtyři branky už v polovině utkání. Střelecky aktivnější hosté prohráli po čtyřech vítězstvích.

Mladá Boleslav dokázala získat všechny tři body na ledě Plzně, když zvítězila jasně 4:1. Domácí se sice po bezbrankové úvodní třetině v polovině utkání ujali vedení, ale hosté dokázali během necelé půlminuty vyrovnat a obrat v zápase dokonali třemi góly ve třetí třetině.

Dvěma brankami a asistencí se blýskl útočník vítězů Pavol Skalický.

Pardubice prohrály doma s Vítkovicemi 2:3. Po bezbrankové první třetině rozhodli Ostravané ve druhé části, kterou vyhráli 3:1. Dynamo zůstává doma i po třetím utkání sezony před svými diváky bez bodového zisku. Vítězný gól vstřelil obránce Petr Šidlík.

6. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. M. Stránský (Roth, Gernát), 10. Adamský (Chmielewski, Polanský), 26. Nestrašil (Roth), 30. Gernát (M. Kovařčík). Rozhodčí: Hradil, Stano (SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:5, navíc M. Chalupa (Hradec Králové) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4249.

Třinec: Bartošák (21. Kváča) - Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Krajíček - Stránský, P. Vrána, Nestrašil - Hrňa, Marcinko, Dravecký - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák - Chmielewski, Polanský, Adamský - od 45. navíc Kofroň. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.

Hradec Králové: Š. Lukeš (26. Mazanec) - Zámorský, Nedomlel, Cibulskis, Gaspar, F. Pavlík, Rosandič, T. Voráček - Miškář, Bičevskis, Perret - Smoleňák, Rákos, Červený - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Paulovič, Koukal, M. Chalupa. Trenéři: T. Martinec, P. Svoboda a Krátoška.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 35. Gulaš (Mertl, Kaňák) - 35. Skalický, 43. A. Zbořil (Skalický), 54. Skalický, 60. D. Šťastný (Žejdl). Rozhodčí: Pražák, Micka - Pešek, Malý. Vyloučení 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 5372.

Plzeň: D. Frodl - Kaňák, Moravčík, Vráblík, Jank, Čerešňák, Houdek - Gulaš, Mertl, Pour - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Indrák, V. Němec, Rob - Kantner, Roman Vlach, M. Heřman. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Pejchar.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Hrbas, Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad, Kurka - D. Šťastný, Žejdl, L. Pabiška - Vondrka, A. Zbořil, Skalický - J. Stránský, R. Zohorna, Grim - P. Kousal, Najman, Flynn. Trenéři: Rulík a Patera.

Rytíři Kladno - HC Olomouc 4:3 v prodl. (0:2, 3:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Jágr (Zelingr, Kehar), 34. Redlich, 38. Zikmund, 62. Zikmund (Austin) - 10. Nahodil (Olesz, Švrček), 13. Skladaný (Hecl), 22. Irgl. Rozhodčí: Hodek, Horák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 0:4. Bez využití. Diváci: 3625.

Kladno: Godla - B. Nash, Austin, Zelingr, Kehar, Smetana, Barinka - Jágr, Zikmund, Valský - Redlich, Stach, J. Strnad - Hajný, P. Machač, O'Donnell - Réway, T. Kaut, Š. Bláha. Trenéři: D. Čermák, Lidický a Kregl.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Valenta - Klimek, J. Knotek, Ostřížek - Irgl, Kolouch, Strapáč - Olesz, Nahodil, Burian - Hecl, Skladaný, V. Tomeček. Trenéři: Tomajko a Moták.

Bílí Tygři Liberec - PSG Berani Zlín 6:4 (3:0, 1:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 5. P. Jelínek (Zachar, Šmíd), 7. Marosz (Filippi), 18. Ordoš (J. Vlach, Kotvan), 40. Kotvan (Marosz, L. Krenželok), 41. Bulíř (L. Hudáček), 46. Marosz (Lenc, L. Krenželok) - 25. Šlahař (Popelka), 42. Szturc (Okál), 43. Köhler (Palmberg), 60. J. Ondráček. Rozhodčí: Šír, Kika - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 7095.

Liberec: Peters - Šmíd, Hanousek, Knot, Kotvan, Graborenko, Derner, Havlín - Birner, Bulíř, L. Hudáček - Marosz, Filippi, Lenc - L. Krenželok, P. Jelínek, Zachar - J. Vlach, A. Musil, Ordoš. Trenéři: Augusta a Jiří Kudrna.

Zlín: Huf - D. Nosek, Žižka, Ferenc, Freibergs, Buchta, Řezníček, Gazda - Dufek, Palmberg, Köhler - Okál, Herman, Szturc - J. Ondráček, Honejsek, Kubiš - Šlahař, Popelka, Fryšara. Trenéři: Stavjaňa a Martin Hamrlík.

HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Ridera 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Harju (Tybor), 48. Holland - 26. Schleiss (Lakatoš), 30. Kvasnička (Š. Stránský), 36. Šidlík (Trška). Rozhodčí: Hejduk, Šindel - Ganger, D. Klouček. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6388.

Pardubice: Kacetl - Holland, Eklund, Piché, J. Kolář, J. Zdráhal, J. Mikuš, Ivan - Tybor, R. Kousal, Harju - Hovorka, J. Kloz, M. Látal - Machala, Poulíček, Mandát - O. Matýs, Pochobradský, M. Machač. Trenéři: Lubina, Bělohlav a Janecký.

Vítkovice: M. Svoboda - Trška, T. Černý, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Výtisk, Bodák - Lakatoš, Š. Stránský, Roberts Bukarts - Schleiss, Vopelka, Kurovský - Mallet, E. Němec, Dej - Guman, Werbik, J. Baláž. Trenéři: Petr a Trnka.