Jágr gólem odstartoval dokonalý obrat. Kladno vyhrálo podruhé za sebou

Aktualizováno 29. 9. 2019 18:55
Hokejisté v neděli bojovali na pěti stadionech v zápasech šestého kola extraligy.
Jaromír Jágr.
Jaromír Jágr. | Foto: ČTK

Hokejisté Kladna porazili v 6. kole doma po dokonalém obratu Olomouc 4:3 v prodloužení a po úvodních čtyřech porážkách po návratu mezi elitu po pěti letech vyhráli podruhé za sebou.

Návrat Rytířů do zápasu odstartoval gólem ve 24. minutě za stavu 0:3 sedmačtyřicetiletý majitel Rytířů Jaromír Jágr. Dvě branky dal Ladislav Zikmund, který na konci druhé třetiny vyrovnal a v čase 61:15 i rozhodl.

V čele extraligové tabulky zůstává Liberec. Bílí Tygři porazili poslední Zlín 6:4, když o osudu zápasu rozhodli už v první třetině, kterou vyhráli jasně 3:0. Liberečtí zůstávají posledním neporaženým týmem soutěže.

Při dnešních vítězstvích Třince a Mladé Boleslavi se vrátili na první místo, kde mají náskok tří bodů. Naopak Zlín se dál trápí, prohrál i šestý zápas v sezoně a dál čeká na první bodový zisk. Dvěma góly a asistencí se na úspěchu Severočechů podílel útočník Rostislav Marosz.

Nestrašil skóroval v extraligové premiéře

Třinečtí hokejisté porazili doma Hradec Králové 4:0 a pod výhru se podepsal gólem ve své extraligové premiéře Andrej Nestrašil. Debut si naopak v obraně Ocelářů neodbude Cam Barker, který se z rodinných důvodů vrátil do Kanady.

Úřadující mistr, v jehož dresu po osmi měsících nastoupil kapitán Lukáš Krajíček, vedl o čtyři branky už v polovině utkání. Střelecky aktivnější hosté prohráli po čtyřech vítězstvích.

Mladá Boleslav dokázala získat všechny tři body na ledě Plzně, když zvítězila jasně 4:1. Domácí se sice po bezbrankové úvodní třetině v polovině utkání ujali vedení, ale hosté dokázali během necelé půlminuty vyrovnat a obrat v zápase dokonali třemi góly ve třetí třetině.

Dvěma brankami a asistencí se blýskl útočník vítězů Pavol Skalický.

Pardubice prohrály doma s Vítkovicemi 2:3. Po bezbrankové první třetině rozhodli Ostravané ve druhé části, kterou vyhráli 3:1. Dynamo zůstává doma i po třetím utkání sezony před svými diváky bez bodového zisku. Vítězný gól vstřelil obránce Petr Šidlík.

6. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. M. Stránský (Roth, Gernát), 10. Adamský (Chmielewski, Polanský), 26. Nestrašil (Roth), 30. Gernát (M. Kovařčík). Rozhodčí: Hradil, Stano (SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:5, navíc M. Chalupa (Hradec Králové) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4249.

Třinec: Bartošák (21. Kváča) - Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Krajíček - Stránský, P. Vrána, Nestrašil - Hrňa, Marcinko, Dravecký - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák - Chmielewski, Polanský, Adamský - od 45. navíc Kofroň. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.

Hradec Králové: Š. Lukeš (26. Mazanec) - Zámorský, Nedomlel, Cibulskis, Gaspar, F. Pavlík, Rosandič, T. Voráček - Miškář, Bičevskis, Perret - Smoleňák, Rákos, Červený - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Paulovič, Koukal, M. Chalupa. Trenéři: T. Martinec, P. Svoboda a Krátoška.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 35. Gulaš (Mertl, Kaňák) - 35. Skalický, 43. A. Zbořil (Skalický), 54. Skalický, 60. D. Šťastný (Žejdl). Rozhodčí: Pražák, Micka - Pešek, Malý. Vyloučení 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 5372.

Plzeň: D. Frodl - Kaňák, Moravčík, Vráblík, Jank, Čerešňák, Houdek - Gulaš, Mertl, Pour - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Indrák, V. Němec, Rob - Kantner, Roman Vlach, M. Heřman. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Pejchar.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Hrbas, Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad, Kurka - D. Šťastný, Žejdl, L. Pabiška - Vondrka, A. Zbořil, Skalický - J. Stránský, R. Zohorna, Grim - P. Kousal, Najman, Flynn. Trenéři: Rulík a Patera.

Rytíři Kladno - HC Olomouc 4:3 v prodl. (0:2, 3:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Jágr (Zelingr, Kehar), 34. Redlich, 38. Zikmund, 62. Zikmund (Austin) - 10. Nahodil (Olesz, Švrček), 13. Skladaný (Hecl), 22. Irgl. Rozhodčí: Hodek, Horák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 0:4. Bez využití. Diváci: 3625.

Kladno: Godla - B. Nash, Austin, Zelingr, Kehar, Smetana, Barinka - Jágr, Zikmund, Valský - Redlich, Stach, J. Strnad - Hajný, P. Machač, O'Donnell - Réway, T. Kaut, Š. Bláha. Trenéři: D. Čermák, Lidický a Kregl.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Valenta - Klimek, J. Knotek, Ostřížek - Irgl, Kolouch, Strapáč - Olesz, Nahodil, Burian - Hecl, Skladaný, V. Tomeček. Trenéři: Tomajko a Moták.

Bílí Tygři Liberec - PSG Berani Zlín 6:4 (3:0, 1:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 5. P. Jelínek (Zachar, Šmíd), 7. Marosz (Filippi), 18. Ordoš (J. Vlach, Kotvan), 40. Kotvan (Marosz, L. Krenželok), 41. Bulíř (L. Hudáček), 46. Marosz (Lenc, L. Krenželok) - 25. Šlahař (Popelka), 42. Szturc (Okál), 43. Köhler (Palmberg), 60. J. Ondráček. Rozhodčí: Šír, Kika - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 7095.

Liberec: Peters - Šmíd, Hanousek, Knot, Kotvan, Graborenko, Derner, Havlín - Birner, Bulíř, L. Hudáček - Marosz, Filippi, Lenc - L. Krenželok, P. Jelínek, Zachar - J. Vlach, A. Musil, Ordoš. Trenéři: Augusta a Jiří Kudrna.

Zlín: Huf - D. Nosek, Žižka, Ferenc, Freibergs, Buchta, Řezníček, Gazda - Dufek, Palmberg, Köhler - Okál, Herman, Szturc - J. Ondráček, Honejsek, Kubiš - Šlahař, Popelka, Fryšara. Trenéři: Stavjaňa a Martin Hamrlík.

HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Ridera 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Harju (Tybor), 48. Holland - 26. Schleiss (Lakatoš), 30. Kvasnička (Š. Stránský), 36. Šidlík (Trška). Rozhodčí: Hejduk, Šindel - Ganger, D. Klouček. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6388.

Pardubice: Kacetl - Holland, Eklund, Piché, J. Kolář, J. Zdráhal, J. Mikuš, Ivan - Tybor, R. Kousal, Harju - Hovorka, J. Kloz, M. Látal - Machala, Poulíček, Mandát - O. Matýs, Pochobradský, M. Machač. Trenéři: Lubina, Bělohlav a Janecký.

Vítkovice: M. Svoboda - Trška, T. Černý, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Výtisk, Bodák - Lakatoš, Š. Stránský, Roberts Bukarts - Schleiss, Vopelka, Kurovský - Mallet, E. Němec, Dej - Guman, Werbik, J. Baláž. Trenéři: Petr a Trnka.

před 2 minutami

Havárii na Českolipsku s osmi zraněnými prověřuje inspekce, firmě hrozí dvoumilionová pokuta

Okolnosti úterního neštěstí, při kterém bylo v provozovně likvidace nebezpečného odpadu společnosti Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku zraněno osm lidí, prověřuje Státní úřad inspekce práce. Speciálně sestavený kontrolní tým zahájil činnost ve středu. Kdyby zjistil závažná porušení bezpečnostních předpisů, hrozí zaměstnavateli pokuta až do výše dvou milionů korun.

Při neštěstí v Hamru byli v úterý vážně zraněni dva lidé, na místě je museli záchranáři oživovat. Muž hospitalizovaný v Liberci je podle mluvčího nemocnice Václava Řičáře ve velmi kritickém stavu.