Hlinka: Ve čtvrtém utkání už jsme byli psychicky nahlodaní, Brno postoupilo zaslouženě

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
19. 3. 2017 9:30
Jaroslav Hlinka byl v základní části třetím nejproduktivnějším sparťanem s bilancí jedenácti gólů a šestadvaceti asistencí. Ve čtyřech zápasech čtvrtfinále proti Brnu zaznamenal gól a dvě přihrávky, ale to podle něho bylo málo. "Chyběly nám góly od klíčových hráčů včetně mě," uvedl sparťanský kapitán po čtvrté prohře s Kometou. Hlinku mrzelo po vyřazení především to, že Sparta nedokázala uhrát ani jeden ze tří dobře rozehraných zápasů.
Jaroslav Hlinka
Jaroslav Hlinka | Foto: Milan Kammermayer

Co bylo špatně, že čtvrtfinálové série s Kometou skončila tak rychle?

Prohráli jsme čtyři zápasy. Nedotáhli jsme tři utkání, ve kterých jsme byli lepším týmem, do vítězného konce, a proto to dopadlo takhle.

Jak těžké bylo psychicky se vyrovnat s tím, že jste ve třech zápasech vedli?

Samozřejmě je to na psychiku velmi těžké. To se ukázalo právě ve čtvrtém utkání, kdy už naše psychika byla nahlodána předchozími zápasy. Měli jsme spoustu šancí uhrát ty zápasy, ale nezvládli jsme to. Až ve čtvrtém zápase nám to tam tak napadalo a už se to těžce obracelo. Po těch našich neproměněných šancích z předchozích zápasů to asi muselo přijít. Takhle to prostě bývá.

V jaké herní činnosti vás Kometa v sérii předčila?

Tak perfektně jim zachytal gólman, fungovala jim obrana a hráli jednoduše. Ve vlastním pásmu to měli dobře zorganizované a dařilo se jim i v útoku. Je to 4:0, zaslouženě vyhráli.

Marek Čiliak měl v sezoně výkyvy, ale na play off se připravil skvěle. Souhlasíte?

Ano, byl připravený výborně a Kometu podržel. Nenašli jsme recept, jak ho překonat. Nebo když jsme jej našli, udělali jsme chyby vzadu. Ale třeba ve třetím zápase jsme mu dali venku tři góly, což není špatné, ale ani tak jsme ten zápas neuhráli.

Nechyběli vám oproti Kometě některé individuality, které by dokázaly rozhodnout zápas? V dresu Brna zářili Vojtěch Němec nebo Marcel Haščák…

Asi nám chyběly góly od našich klíčových hráčů včetně mě.

V Lize mistrů vám titul unikl, v play off jste skončili takhle brzy. Jak těžce se to kousá?

Tak Liga mistrů už je zapomenutá, to je historie. Kometa má výborný tým, co si budeme namlouvat. Každý ví, jak dobré tam mají hráče. Tím nechci omlouvat naše vyřazení, měli jsme si s tím samozřejmě poradit lépe, ale nemyslím si, že bychom byli v této sérii jasným favoritem.

Máte smlouvu na další rok, takže zkusíte ještě v příští sezoně možná poslední útok na titul?

Uvidíme.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 3 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy