Gólová bouře v Hradci: Kladno vedlo 7:4, přesto padlo. Pardubice natáhly šňůru

1. 11. 2022 20:35
Hokejisté Hradce Králové zdolali v 17. kole extraligy doma Kladno 8:7 v prodloužení, přestože prohrávali už 4:7. Zabrali tak po dvou duelech bez bodu. V čase 61:29 rozhodl obránce Graeme McCormack . Rytíři venku prohráli pošesté v řadě a klesli na poslední místo o skóre za Litvínov.
Radost hokejistů Hradce Králové.
Radost hokejistů Hradce Králové. | Foto: Stanislav Souček / Mountfield HK

Od zápasu dvou týmů s dosud nejslabší koncovkou asi nikdo neočekával takovou přestřelku hned od úvodního střídání. Zachar s Jerglem se svými góly v úvodních 37 sekundách postarali o druhý nejlepší zápis do historie samostatné české extraligy - rychleji si náskok 2:0 vypracovaly pouze České Budějovice nad Olomoucí v březnu 1994.

Už do 10. minuty však Rytíři manko vymazali zásluhou Procházky a Kubíka, jenž skóroval po třítýdenní absenci v sestavě. Podobně na branku Kevina Klímy odpověděl Brodecki a domácího gólmana Růžičku nahradil Kiviaho.

Ten však nebyl o moc úspěšnější, ve druhé části totiž inkasoval tři góly z pouhých pěti střel. Mountfield strávil více než polovinu třetiny v početních výhodách, přes minutu i ve dvojnásobné, ale soupeř mu udělil lekci z produktivity.

Přesnou tečí Dotchinovy střely obrátil skóre Beran a na posměšné choreo domácích fanoušků odpověděl kladenský kapitán Plekanec, jenž po třech asistencích sám skóroval.

Snovou třetinu Rytířů zakončil 19 sekund před jejím koncem další matador Klepiš. Po snížení Lva hosty na čas uklidnil druhou trefou Švéd Brodecki, hostům však srazil vaz dvojitý trest pro Berana.

Tříbrankový náskok v posledních čtyřech minutách nevídaně ztratili. Ještě ve hře čtyř proti čtyřem skórovali Jergl s Lalancettem a v poslední sekundě vyrovnal na 7:7 znovu Lev. Jeho branka byla už třetí, kterou během večera posvětil videorozhodčí.

Neuvěřitelný obrat Mountfieldu pak dokonal ve druhé minutě prodloužení obránce McCormack.

Litvínov opustil dno tabulky

Hokejisté Litvínova vyhráli i třetí utkání pod novým hlavním koučem Karlem Mlejnkem a odlepili se ode dna extraligy, když pod sebe dostali Kladno. V dnešním utkání 17. kola doma v souboji mužstev z tabulkového suterénu přestříleli České Budějovice 6:4 a svému soupeři se přiblížili už jen na dva body.

Tým Vervy s Mlejnkem v roli šéfa střídačky získal ve třech zápasech osm bodů. Shodně gól a dvě nahrávky si připsali domácí Nicolas Hlava a hostující Lukáš Pech.

Olomouc porazila Karlovy Vary 2:0 a vyhrála tak třetí zápas za sebou. Hanáky poslal do vedení v závěru první třetiny Lukáš Nahodil, druhý gól přidal ve třetí části Jakub Orsava. Domácí brankář Jan Lukáš si podruhé v probíhající sezoně připsal čisté konto. Potřeboval na něj 27 zákroků.

Hokejisté Mladé Boleslavi prohráli na domácím ledě s vedoucími Pardubicemi 0:1. Hostující brankář Roman Will udržel první čisté konto v sezoně na místě, kde hokejově vyrostl. Mladá Boleslav naopak neskórovala ve druhém zápase po sobě, přestože na branku hostů vyslali Bruslaři 43 přesných střel.

17. kolo hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov - HC Motor České Budějovice 6:4 (3:1, 2:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 5. P. Zdráhal (Š. Stránský, Hlava), 12. Šalda (P. Zdráhal, Estephan), 15. Abdul (Zile), 23. Helt (Havelka, Zile), 33. P. Straka (Hlava), 45. Hlava (Helt) - 11. Dzierkals (M. Hanzl, Pech), 42. Vopelka, 43. Čachotský (Pech, Štencel), 57. Pech (Šenkeřík, Dzierkals). Rozhodčí: Sýkora, Šindel - Ondráček, Gerát. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 3214.

Litvínov: Godla - D. Zeman, Zile, Jaks, Strejček, Wesley, Demel, Šalda - Abdul, M. Sukeľ, Kudrna - P. Zdráhal, Estephan, Š. Stránský - Hlava, Gut, P. Straka - Havelka, Helt, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.

České Budějovice: Strmeň - Vráblík, Štencel, Kachyňa, Bindulis, P. Marcel, Šenkeřík - Karabáček, M. Hanzl, Dzierkals - Z. Doležal, Pech, Čachotský - Valský, M. Toman, Strnad - V. Tomeček, Koláček, F. Přikryl. Trenér: Modrý.

BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka a nahrávka: 38. Paulovič (Matýs). Rozhodčí: Horák, Hejduk - Kajínek, Hynek. Vyloučení: 5:9. Bez využití. Diváci: 3356.

Mladá Boleslav: F. Novotný - Pláněk, Pýcha, Stříteský, R. Jeřábek, Lintuniemi, Štich, Křepelka - Šťastný, J. Stránský, Aberg - P. Kousal, Závora, M. Beránek- Kantner, Kotala, Šmerha - Eberle, Bičevskis, Lunter. Trenér: Čihák.

Pardubice: Will - Koštálek, T. Dvořák, Chabada, D. Musil, Bučko, Vála - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Cienciala, Poulíček, Říčka - Matýs, A. Musil, Paulovič - T. Urban, Rákos, Koffer. Trenér: R. Rulík.

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Nahodil (Řezníček, Olesz), 49. Orsava (Ondrušek). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4123.

Olomouc: Lukáš - T. Černý, Ondrušek, Škůrek, Rašner, Dujsík, Řezníček, Mareš - Orsava, Nahodil, J. Káňa - Navrátil, Kusko, Klimek - Bambula, Menšík, Kunc - A. Rutar, Anděl, Olesz. Trenér: J. Tomajko.

Karlovy Vary: Habal - Plutnar, Bartejs, Dlapa, Bernad, Pulpán, Havlín, D. Mikyska - Hladonik, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Černoch, Koblasa - Kohout, Jiskra, Redlich - Kružík, Matyáš Adámek, Sapoušek. Trenér: Bruk.

Mountfield Hradec Králové - Rytíři Kladno 8:7 v prodl. (3:3, 0:3, 4:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Zachar (Kalina, Okuliar), 1. Jergl (Kevin Klíma), 13. Kevin Klíma (Okuliar), 41. Lev (McCormack, Okuliar), 57. Jergl (Okuliar, Blain), 57. Lalancette (McCormack, Cingeľ), 60. Lev (Kelly Klíma, Kevin Klíma), 62. McCormack (Lev) - 6. M. Procházka (Plekanec, Kubík), 10. Kubík (M. Procházka, Plekanec), 15. Brodecki (Slováček), 27. M. Beran (Dotchin, Plekanec), 35. Plekanec, 40. Klepiš (Michnáč, Zikmund), 45. Brodecki (Filip, Melka). Rozhodčí: Pilný, Hribik - J. Svoboda, Špůr. Vyloučení: 4:12. Využití: 1:1. Diváci: 3247.

Hradec Králové: J. Růžička (15. Kiviaho) - McCormack, Kalina, Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Huttula, Pilař - Zachar, Lev, Okuliar - Jergl, Lalancette, Kevin Klíma - Kelly Klíma, Cingeľ, R. Pavlík - Pajer, Štohanzl, Smoleňák. Trenér: T. Martinec.

Kladno: Brízgala - Slováček, Dotchin, Sotnieks, Ticháček, Cibulskis, Babka, Kehar - M. Procházka, Plekanec, Kubík - Zikmund, Klepiš, Michnáč - O. Bláha, Indrák, Melka - Brodecki, Filip, M. Beran. Trenér: O. Vejvoda ml.

1. Pardubice 17 9 4 3 1 56:33 38
2. Vítkovice 17 9 1 4 3 58:45 33
3. Brno 16 8 4 0 4 52:39 32
4. Olomouc 15 8 3 0 4 42:29 30
5. Mladá Boleslav 17 5 3 3 6 34:34 24
6. Třinec 14 6 1 3 4 40:35 23