Fotbal má snazší pozici, myslí si šéf hokeje. Extraliga by se mohla rozjet v neděli

Sport ČTK Sport, ČTK
3. 11. 2020 11:57
Prezident hokejového svazu Tomáš Král věří, že extraliga opět začne v neděli. Kluby jsou podle jeho slov připraveny splnit podmínky povinného testování.
2. kolo hokejové extraligy 2020/21, Sparta - Zlín: Skrumáž před zlínským brankářem Liborem Kašíkem.
2. kolo hokejové extraligy 2020/21, Sparta - Zlín: Skrumáž před zlínským brankářem Liborem Kašíkem. | Foto: ČTK

"První termín, který přichází v úvahu, je asi neděle. Budeme to dnes řešit. Myslíme si ale, že čtyři pět dní tréninku bude stačit," řekl Král na tiskové konferenci v Praze, kde předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička společně se zástupci fotbalu, hokeje a basketbalu vysvětlovali podmínky pro obnovení profesionálních soutěží.

Profesionální sportovci mohou od středy bez omezení trénovat i uvnitř a za splnění přísnějších podmínek i hrát zápasy.

Momentálně je jisté, že hráči budou muset před každým utkáním předkládat negativní PCR test na covid-19, který nebude starší 72 hodin. Jednotlivé sporty však budou se zástupci ministerstva zdravotnictví a hlavní hygieničkou jednat o výjimkách. Hokejisté se budou snažit, aby jeden test platil pro víkend. Obvykle totiž hrají v pátek a v neděli.

"V tomhle má fotbal snazší pozici, protože jeho program není tak náročný. My hrajeme třikrát týdně, tak si musíme testování nastavit tak, aby bylo smysluplné," řekl Král s tím, že ale neočekává, že by podmínky testování extraligové kluby nesplnily.

"V extralize nemám obavy. Je otázkou, jak to bude v Chance lize, kde máme osmnáct týmů a ekonomika je složitější než v extralize. My se přizpůsobíme, jsme připraveni testovat před každým zápasem. Nebude to žádná radost pro nikoho, ale na testech to neskončí. Budeme se snažit domluvit rovnici, že otestujeme dvakrát týdně," uvedl prezident svazu.

Pokud se opravdu začne hrát koncem týdne, počítá Král s tím, že základní část extraligy bude mít podle plánu 52 kol a součástí sezony bude i play off v plánované podobě. Naopak program osmnáctičlenné první ligy bude zřejmě upraven na základní část, ve které se týmy utkají systémem doma - venku, a následné play off.

Pondělní upravení pravidel pro přípravu profesionálních sportovců Král uvítal i s ohledem na reprezentaci do 20 let, kterou na přelomu roku čeká juniorské mistrovství světa v Kanadě. Svěřenci trenéra Karla Mlejnka se již chystali začít trénovat na otevřené ledové ploše v Povrlech, teď ale budou využívat areál v Litoměřicích, kde si vytvoří takzvanou bublinu.

"Začneme již zítra. Zatím máme připravený program na pět dní. Pokud se ale začne hrát extraliga a první liga, kluci by se asi vrátili do svých klubů," řekl Král.

Zápasy hokejové extraligy se hrály naposledy v neděli 11. října, první liga o den dříve.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy