Fanoušči Komety řádili v Mladé Boleslavi. V aréně po nich zůstala škoda za 70 tisíc

ČTK ČTK
1. 11. 2016 17:16
Vedení mladoboleslavského klubu vyšlo vstříc fanouškům Komety a navýšilo kapacitu sektoru pro hosty. Ti se středočeskému celku "odvděčili" poničeným vybavením haly. Škoda se vyšplhala na 70 tisíc.
Fanoušči Komety Brno.
Fanoušči Komety Brno. | Foto: Lukáš Filipec

Mladá Boleslav - Fanoušci Komety Brna patří mezi nejbouřlivější v hokejové extralize, v pátečním zápase 16. kola v Mladé Boleslavi se však předvedli v negativním světle. Ve Ško-Energo aréně zůstala podle středočeského celku po jejich řádění škoda za 70.000 korun.

Domácí klub před utkáním vyšel příznivcům Komety vstříc - rozšířil kapacitu sektoru pro fanoušky hostů a uvolnil jim prostor přímo u mantinelu. "Za což se nám dostalo poděkování v podobě poničené podlahy a zdí v důsledku použití pyrotechniky a násilného chování některých brněnských fanoušků," uvedl mladoboleslavský celek na svém webu.

Bruslařský klub po zápase dostal napomenutí od disciplinární komise extraligy za nedostatečnou pořadatelskou službu. V hokeji totiž na rozdíl od fotbalu nejsou trestány kluby za chování svých příznivců na stadionech soupeřů.

"Celou situací jsme se intenzivně zabývali, řešili ji se zástupci bezpečnostní agentury a městskou policií. Bezpečnostní složky nechtěly situaci více eskalovat případným přímým zásahem. Jejich cílem bylo situaci uklidnit a následně zajistit bezproblémový odchod boleslavských fanoušků z utkání," uvedli zástupci Mladé Boleslavi. Uznali ale, že bezpečnostní opatření musí vylepšit. "A v případě nutnosti precizovat případný zásah," napsali na klubovém webu.

 

Právě se děje

Další zprávy