Chceme Jágra na bankovky. Fanoušci při oslavách postupu velebili slavné číslo 68

Transparent fanoušků Kladna při oslavách postupu, na němž požadují zavedení nové bankovky s podobou Jaromíra Jágra
hokej, Kladno, oslavy návratu do extraligy, Jaromír Jágr
Zápas s Chomutovem nakonec dospěl do prodloužení, po němž se z výhry 2:1 radovali Piráti. Na jejich sestupu to ovšem nic nemění...
Nezapomínalo se ovšem ani na druhého slavného navrátilce, Tomáše Plekance.
Podívejte se na další snímky z kladenských oslav návratu do extraligy.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport, Milan Kammermayer
21. 4. 2019 22:13
V pátek čtyřmi góly vystřelil Kladnu v Českých Budějovicích návrat do hokejové extraligy, dnes si Jaromír Jágr užil oslavy postupu před vlastními fanoušky. Podívejte se, jak na kladenském zimáku juchání, v jehož středobodu bylo samozřejmě slavné číslo 68, vypadalo.
 

Právě se děje

před 47 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy