Fanoušci Brna řádili s pyrotechnikou. Petardy házeli i mezi hasiče

30. 12. 2018 21:38
Pardubičtí policisté dnes odpoledne a večer v souvislosti s utkáním hokejové extraligy mezi domácím Dynamem a Kometou Brno zajistili osm lidí. Fanoušci nerespektovali městem vydaný zákaz používání pyrotechniky. Tři byli zadrženi před utkáním před vlakovým nádražím a jeden u stadionu, další čtyři později v jedné pardubické restauraci. Předvedeni byli na obvodní oddělení policie. Vyplývá to z informací policie na twitteru.
Fanoušci Brna
Fanoušci Brna | Foto: Lukáš Filipec

Policie zápasu věnovala zvýšenou pozornost. "Zápas byl vyhodnocen jako rizikový, a to i vzhledem k datu konání těsně před Silvestrem," řekla ČTK mluvčí pardubické policie Markéta Janovská. Policie do akce nasadila desítky lidí včetně policistů z krajské pořádkové jednotky.

Na brněnské fanoušky policisté dohlíželi již od nádraží, kam přijelo vlakem asi 150 příznivců Komety. Od nádraží je policisté doprovodili na stadion a po utkání zpět. "Převážná část fanoušků odjela zhruba ve 21:00 vlakem směrem Brno," uvedla policie. Dalších přibližně 450 brněnských fandů přijelo do Pardubic autobusy či auty.

"Na zákaz používání pyrotechniky byli fanoušci upozorněni ihned po příjezdu na vlakové nádraží v Pardubicích," uvedla mluvčí. Různou pyrotechniku policie u fanoušků také zajistila. Zákaz používání pyrotechniky obsahuje městská vyhláška o veřejném pořádku.

Brněnští fanoušci použili pyrotechniku i v hale, kde v poslední třetině zápasu hodili dvě petardy mezi hasiče a musela je uklidňovat pořádková jednotka. Utkání kvůli tomu bylo na několik minut přerušeno. "Chtěl bych poděkovat fanouškům - jak pardubickým, tak i brněnským - za to, jakou udělali kulisu," prohlásil přesto kouč Pardubic Ladislav Lubina, jehož celek duel prohrál 1:4.

Pardubický klub si v posledním zápase roku 2018 připomněl 95. výročí vzniku hokeje ve městě. Domácí hokejisté v první třetině hráli v modro-žlutých dresech se znakem LTC na prsou a ve druhé části v červených trikotech Tesly. Zbytek zápasu odehráli už v klasických červených dresech. Utkání sledovala vyprodaná hala, přesně 10.194 diváků.