Hokejisté Třince porazili ve šlágru kola Plzeň v prodloužení. Ztráty Západočechů Kometa nevyužila

Aktualizováno 20. 10. 2017 20:38
Na pěti stadionech bojovali hokejisté v zápasech neúplného 15. kola Tipsport extraligy. Lídr tabulky z Plzně nestačil na třinecké Oceláře, podlehl jim 2:3 v prodloužení. Přesto Západočeši zůstali v čele, Kometa Brno totiž doma nestačila na Hradec Králové.
O vítězství Třince nad Západočech rozhodl gólem v prodloužení Tomáš Marcinko.
O vítězství Třince nad Západočech rozhodl gólem v prodloužení Tomáš Marcinko. | Foto: Lukáš Filipec

Praha -Třinečtí hokejisté porazili po Kometě Brno podruhé v týdnu lídra extraligy, když v 15. kole udolali Plzeň 3:2 v prodloužení. Západočeši si ale i tak udrželi vedení v tabulce, protože Kometa Brno nevyužila příležitost a doma prohrála s Hradcem Králové 1:2.

Třinec v základní hrací době vyrovnali náskok Plzeňských díky trefám Jiřího Polanského, který dal 200. gól v soutěži, a Martina Růžičky. V nastavení rozhodl v přesilové hře Tomáš Marcinko. V dresu hostí, kteří bodovali potřinácté v řadě, si udržel průměr gólu na zápas Dominik Kubalík. V plzeňské obraně debutoval Jakub Kindl, bývalý hráč Detroitu a Floridy.

Hokejisté Hradce Králové prodloužili na ledě Komety sérii bez ztráty bodu už na sedm zápasů. Naopak brněnský celek potřetí za sebou prohrál. Mountfieldu pomohl výrazně k úspěchu Jaroslav Bednář, který si připsal vítěznou branku a asistenci. Všechny góly padly v přesilových hrách.

Liberec uspěl na ledě posledního Litvínova 3:2 po samostatných nájezdech a na osmý pokus poprvé v sezoně bodoval venku. Bílí Tygři dvakrát v utkání dotáhli ztrátu a v nájezdech si připsal vítěznou branku útočník Michal Bulíř. Litvínov po dvou výhrách neuspěl a připsal si desátou porážku z posledních 12 utkání.

Pardubice vyhrály třetí z posledních čtyř zápasů, když zdolali na domácím ledě Zlín 4:3 v prodloužení. Dynamo se rychle ujalo vedení 2:0, ale Berani třemi brankami stav otočili. Ve třetí třetině dokázali pardubičtí hráči vyrovnat a utkání dospělo do prodloužení, které v čase 60:45 v přesilovce ukončil Sacha Treille. Dva góly Beranů vstřelil Antonín Honejsek.

Chomutova nestačil doma na Mladou Boleslav. Podlehl jí 2:3 po samostatných nájezdech a připsali si už šestou porážku za sebou. Piráti sice vedli díky brankám Dávida Skokana a Vladimíra Růžičky mladšího už v deváté minutě 2:0, ale ve druhém dějství vyrovnali Dominik Pacovský s Martinem Procházkou a v rozstřelu rozhodl Petr Holík.

15. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Polanský (Jank, Cienciala), 47. Martin Růžička (Marcinko, D. Musil), 65. Marcinko (Martin Růžička) - 18. D. Kubalík (Schleiss, M. Svoboda), 34. Stach (Indrák). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 4167.

Třinec: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, Roth, D. Musil, Jank, Linhart - Martin Růžička, Marcinko, Dravecký - Svačina, Polanský, Cienciala - Irgl, Rákos, Hrňa - Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.

Plzeň: M. Svoboda - Čerešňák, Moravčík, D. Sklenička, J. Kindl, Jones, Pulpán - Gulaš, Mertl, D. Kubalík - Indrák, Preisinger, Stach - P. Straka, Kracík, Schleiss - Hollweg, Kodýtek, Vracovský. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Jiří Hanzlík a Čihák.

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 20. K. Pilař (Jurčík), 48. Ihnacak (M. Hanzl, J. Černý) - 34. Kolmann (P. Jelínek), 58. L. Krenželok (Bulíř), rozhodující sam. nájezd Bulíř. Rozhodčí: Pešina, Hribik - Pešek, Gerát. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 4127.

Litvínov: Petrásek - Sörvik, Kubát, Gula, Dietz, K. Pilař, Baránek, od 29. navíc L. Doudera - Nejezchleb, M. Hanzl, F. Lukeš - Gerhát, V. Hübl, J. Černý - Jurčík, Válek, Trávníček - Matoušek, Ihnacak, Vandas. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Liberec: Will - Havlín, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner - Bulíř, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, Redenbach, Bartovič - Lakatoš, Jašek, Ordoš - J. Stránský, D. Špaček, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 2:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Skokan (Poletín, Lauko), 9. V. Růžička ml. (Skokan) - 25. Pacovský (T. Knotek, Orsava), 30. M. Procházka (P. Musil), rozhodující sam. nájezd P. Holík. Rozhodčí: M. Petružálek, Pražák - Hynek, Špůr. Vyloučení: 13:12. Využití: 1:1. Diváci: 3767.

Chomutov: Š. Lukeš - Flemming, J. Mrázek, Valach, Rašner, Slovák, Dlapa, Grman - Vondrka, Huml, Tomica - Koblasa, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, Lauko, Poletín - V. Tomeček, Chlouba, Hlava. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Mladá Boleslav: J. Růžička - J. Říha, Kotvan, Knot, Jan Hanzlík, Stříteský, Němeček, Hrdinka - Valský, P. Holík, Klepiš - Orsava, Žejdl, Pacovský - Lenc, P. Musil, M. Procházka - Urban, T. Knotek, L. Pabiška. Trenéři: P. Augusta, Ujčík a Žabka.

HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branka a nahrávky: 51. M. Erat (Krejčík) - 24. Koukal (Jaroslav Bednář, Gregorc), 55. Jaroslav Bednář (Gregorc, Köhler). Rozhodčí: Hejduk, Novák - Kis, Rampír. Vyloučení: 5:5, navíc Rybár (Hradec Králové) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 7507.

Brno: Čiliak - Štencel, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec - M. Erat, J. Hruška, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, Horký - Haščák, V. Němec, T. Svoboda - H. Zohorna, Nahodil, Mallet - Plášek. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken.

Hradec Králové: Rybár - Cibulskis, Gregorc, Rosandič, Graňák, Pláněk, Vydarený - Köhler, Dragoun, Šimánek - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Cingel - Vopelka, Koukal, Červený - Jarůšek, Miškář, M. Látal. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

HC Dynamo Pardubice - Aukro Berani Zlín 4:3 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Marosz (Rolinek, Trončinský), 11. Tomášek (Cardwell, Čáslava), 47. Holland (Dušek, M. Beran), 61. Treille (Marosz, Trončinský) - 19. Popelka (Okál, Valenta), 20. Honejsek (Freibergs, Ferenc), 24. Honejsek (Matějíček). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hradil - Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 7032.

Pardubice: Klouček - Wishart, Trončinský, Cardwell, Čáslava, Mojžíš, Holland - J. Sýkora, Marosz, Rolinek - Perret, Tomášek, S. Treille - Vondráček, Bojko, Dušek - M. Beran, Poulíček, Starý. Trenéři: Holaň, P. Marek a Janecký.

Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Petran, Žižka, Gazda - J. Ondráček, Fryšara, Kubiš - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Okál, Popelka, Rihards Bukarts - Klhůfek, P. Sedláček, Fořt. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.