Pardubice otočily proti Plzni. Hradec, Brno a Liberec padli v prodloužení. Třinec zvládl nájezdy

Aktualizováno 14. 10. 2016 21:33
V rámci 12. kola extraligy přivítaly Pardubice Plzeň a v souboji týmů, kterým se v úvodu sezony příliš nedaří se po výhře 4:2 radovali domácí. Zlín porazil na svém ledě Hradec Králové po prodloužení 3:2. Třinec přetlačil doma Mladou Boleslav 4:3 po samostatných nájezdech. Litvínov hostil Liberec a domácí zvítězili 3:2 po prodloužení. Chomutov doma zvítězil nad vedoucím Brnem po prodloužení 4:3 a Vítkovice vyhrály v Olomouci 4:2.
Vítězství Pardubic řídil dvěma góly David Tomášek
Vítězství Pardubic řídil dvěma góly David Tomášek | Foto: ČTK

Litvínov - Hokejisté Litvínova zdolali v 12. kole extraligy díky třem využitým přesilovým hrám Libercem 3:2 v prodloužení. V čase 64:57 rozhodl o páté výhře Vervy za sebou útočník Viktor Hübl. Mistrovský Liberec naopak prohrál pátý z posledních šesti zápasů.

Třinec porazil Mladou Boleslav 4:3 po samostatných nájezdech a ani ve 12. kole tak neprohrál v normálním čase. Až v desáté sérii penalt rozhodl utkání Zbyněk Irgl a zajistil Ocelářům proti Mladé Boleslavi šestou domácí výhru v řadě. Hosté se dočkali alespoň bodu, k němuž jim dvěma brankami dopomohl Radan Lenc.

Zlín porazil Hradec Králové 3:2 v prodloužení. Východočeši v základní hrací době remízovali popáté v řadě, ale přišli o šňůru tří výher. Berani se naopak potřetí za sebou radovali díky trefě obránce Oldricha Kotvana v čase 61:40.

Pardubice porazily Plzeň 4:2 a díky tříbodovému zisku se v tabulce posunuly právě před Škodu, kterou poslaly na předposlední příčku. Západočeši přitom v Pardubicích dlouho vedli, ale třetí třetina byla jasně v režii Dynama, jež třemi brankami v posledních 12 minutách otočilo vývoj utkání. Po dvou gólech vstřelili domácí David Tomášek a plzeňský Dominik Kubalík.

Olomouc prohrála s Vítkovicemi 2:4 a připsala si třetí porážku v řadě. Ostravané sice inkasovali jako první, ale nakonec se mohli radovat podruhé za sebou s plného bodového zisku. Vítězný gól zaznamenal svou první trefou v sezoně útočník Petr Kolouch.

Chomutov porazil Brno 4:3 v prodloužení. Kometa prohrávala po první třetině 0:2 a ještě v úvodu třetí části 1:3, přesto uhájila neporazitelnost v základní hrací době. Piráti si ale nakonec připsali cenný skalp a posunuli se na třetí příčku, když jim druhý bod zajistil už po 47 sekundách prodloužení svou druhou dnešní trefou útočník Michal Vondrka.

Kometa stáhla manko, ale padla

Po deseti minutách hry, během nichž se ani jeden celek nedostal do větší šance, byl v dobré pozici Hruška, ale na domácího gólmana Laca nevyzrál. Úvodní branku zápasu vsítil na konci 14. minuty Vondrka. Hned o třináct vteřin později se Chomutov radoval znovu, když dostrkal puk za Vejmelku útočník Skokan.

Krátce poté nestihl zasunout kotouč do prázdné brány Vondrka. Třetina dospěla po pár strkanicích k první přestávce, v níž Piráty hřál dvougólový náskok a hostům bylo jasné, že musí hodně přidat.

Na začátku druhé třetiny využil přesilovou hru Kvapil a snížil na rozdíl jednoho gólu. Hned poté se ocitli v dobrých pozicích nejprve Kämpf a poté Kaše, ale ani jeden u nich nebyl úspěšný. V polovině základní hrací doby se za chomutovskou obranou ocitl mladík Kratochvíl, jenže svou ránu namířil jen do Laca.

Ještě před druhou přestávkou orazítkovali Růžička a Flemming brankovou konstrukci a v polovině 38. minuty z velkého tlaku vytěžil třetí branku Chomutova Poletín.

Ve 42. minutě ujel ve vlastním oslabení Růžička a znovu rozezvučel tyčku. Krátce poté Račuk hned po návratu z trestné lavice fauloval a dostal další dvě minuty, které potrestal Zaťovič a snížil na 2:3. U gólu si připsal asistenci i hostující gólman Vejmelka.

Po velké šanci Haščáka ujel na druhou stranu Skokan, ale neuspěl a stejně dopadl z druhé vlny i Huml. V 59. minutě poslal duel do prodloužení svou sedmou trefou v sezoně Kvapil.

Rozhodující branku vstřelil kapitán domácích Vondrka po přečíslení dvou na jednoho, které skvěle sehráli s Humlem.

12. kolo hokejové extraligy:

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 31. M. Rohlík (Poulíček), 49. D. Tomášek (F. Novák, H. Zohorna), 58. Nahodil (Hubáček), 59. D. Tomášek (Ovčačík) - 18. D. Kubalík, 31. D. Kubalík (Kracík, Slovák). Rozhodčí: Pražák, Hodek - Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 6018.

Pardubice: Štěpánek (31. Maxwell) - Ščotka, Čáslava, Bokroš, F. Novák, Ovčačík, Leduc - P. Sýkora (21. M. Rohlík), Nahodil, Hubáček - Mallet, D. Tomášek, Rolinek - Bárta, T. Kaut, H. Zohorna - Panna, Poulíček, Klimenta. Trenéři: V. Martinec, P. Rohlík, Mikeska a K. Beran.

Plzeň: Machovský - Čerešňák, Pulpán, Slovák, D. Sklenička, Němeček, Moravčík - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Vondráček, Kratěna, Johnson - Yellow Horn, Hrnka, T. Svoboda - Schleiss, Koreis, Lev. Trenéři: Michal Straka, Čihák a Pejchar.

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 23. J. Petružálek (Dravecký, Roth), 24. Rákos (Kreps, Dravecký), 42. Marosz (J. Petružálek, M. Růžička), rozhodující sam. nájezd Irgl - 29. Pospíšil (Trončinský, M. Látal), 33. Lenc (Vampola, M. Látal), 50. Lenc (Trončinský, Hyka). Rozhodčí: Hribik, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:2. Diváci: 4857.

Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, Galvas, od 21. navíc Jank - M. Růžička, Marosz, J. Petružálek - Dravecký, Kreps, Rákos - Irgl, Polanský, Adamský - Hrňa, M. Kovařčík, Jašek. Trenéři: Kýhos, Mucha, B. Kopřiva.

Mladá Boleslav: Lukáš - Stříteský, Voráček, Hanzlík, Kurka, Kučný, Trončinský, Štich - M. Látal, Vampola, Lenc - Ďurač, Urban, L. Pabiška - Hyka, Klepiš, Jiránek - Pospíšil, Žejdl, Jonák. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Nejezchleb (Sörvik, Lukeš), 27. M. Hořava (Trávníček, K. Reichel), 65. V. Hübl (Lukeš, Nejezchleb) - 16. D. Špaček (Ordoš, Bartovič), 40. J. Vlach (D. Špaček). Rozhodčí: Horák, Hejduk - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:6. Využití: 3:0. Diváci: 5246.

Litvínov: Janus - Gula, Strejček, T. Pavelka, Sörvik, Kokeš, Z. Sklenička - Stříbrný, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, Nejezchleb. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Mojžíš, Pyrochta - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Svačina, Bulíř, Radivojevič - Bartovič, J. Mikyska, Ordoš - J. Stránský, Vantuch, J. Vlach - D. Špaček. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 4:3 v prodloužení (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Vondrka (Huml), 15. Skokan (Kämpf), 28. Poletín (Račuk, Flemming), 61. Vondrka (Huml) - 22. M. Kvapil (M. Erat), 44. Zaťovič (O. Němec, Vejmelka), 59. M. Kvapil (M. Erat, O. Němec). Rozhodčí: Pešina, M. Petružálek - Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 9:9, navíc Poletín - Vincour oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 5077.

Chomutov: Laco - Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, J. Mrázek - Račuk, Huml, Vondrka - D. Kaše, V. Růžička ml., Tomica - Skokan, Kämpf, Poletín - Hřebejk, Šťovíček, Koblasa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, L. Zábranský ml. - M. Erat, Nečas, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Vincour, Čermák, J. Káňa - Dostálek, J. Hruška, Dočekal - Kratochvíl. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

PSG Zlín - Mountfield Hradec Králové 3:2 v prodloužení (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Bukarts (Chytil), 56. P. Holík (Bukarts, Kotvan), 62. Kotvan (P. Holík) - 5. Nedvídek (Pavlas, Potulny), 56. Džerinš (Štajnoch, Jarůšek). Rozhodčí: Šír, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváci: 4099.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Chytil - Štumpf, Podešva, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.

Hradec Králové: Rybár - Pláněk, Newton, Štajnoch, Gregorc, Pavlas, Dietz, Čáp - Jarůšek, Džerinš, Šimánek - Bednář, Potulny, Köhler - T. Knotek, Dragoun, Nedvídek - J. Veselý, Kopta. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 7. Herman (Fořt, Burian), 50. Jaroměřský (Herman, Fořt) - 26. D. Květoň, 31. Klok (Olesz), 45. Kolouch (Výtisk), 60. Olesz (Y. Stastny). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Barvíř, Blümmel. Vyloučení: 7:7, navíc Strapáč (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 4934.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Matai, Jaroměřský, Ondrušek - Strapáč, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Holec - Rác, J. Mikúš, Skladaný - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

Vítkovice: Bartošák - Urbanec, Výtisk, D. Krenželok, Klok, Sedlák, Kovář, Puzič - Olesz, Y. Stastny, Szturc - D. Květoň, O. Roman, Zdráhal - Vandas, Balán, Kolouch - Tomi, Hudeček, Iléš. Trenéři: Petr, Trnka a Prusek.