Kometa utrpěla v Třinci nejvyšší prohru sezony. Plzeň padla s posledním Litvínovem, ale jde do čela

Aktualizováno 17. 10. 2017 21:09
V úterý večer pokračovala hokejová Tipsport extraliga. Třinec přehrál brněnskou Kometu poměrem 4:1. Debakl schyl Zlín, z jehož ledu si Vítkovice odvážejí výhru 7:3. Litvínov vydřel vítězství 2:1 po prodloužení nad Plzní, přesto jdou Indiáni do čela tabulky. Mladá Boleslav uspěla v souboji Jihlavou, Olomouc porazila 5:2 Chomutov a Liberec prohrál 1:3 v Hradci.
Radost hokejistů Třince
Radost hokejistů Třince | Foto: Milan Kammermayer

Třinec - Hokejisté Třince rozehráli druhou čtvrtinu nejvyšší soutěže výhrou 4:1 nad Brnem. Zlín schytal debakl od Vítkovic, druhá Plzeň nestačila v prodloužení na poslední Litvínov, Olomouc porazila 5:2 Chomutov a Mladá Boleslav uspěla nad Jihlavou. Liberec si připsal další prohru, tentokrát v Hradci

Růžička srazil hattrickem mistra

Úřadujícího mistra v magnetu 14. kola čistým hattrickem srazil nejlepší třinecký střelec Martin Růžička a postaral se o první porážku Komety v normálním čase na ledě soupeře. Brno vyšlo bodově naprázdno po sérii deseti zápasů, poprvé od 12. září.

Třinci patřil úvod, ale jeho svižný nástup Cienciala z velké příležitosti gólově nezhodnotil. Po nevyužité šanci Hrni ale hosté srovnali tempo a přebírali aktivitu, kterou mohl zúročit Čermák. Kapitán Komety si však vylámal zuby na Hrubcovi stejně jako Zaťovič, který v závěru první dvacetiminutovky se svým pokusem narazil na levý gólmanův beton.

Svižný a zajímavý zápas přinesl změny stavu až v přesilovkách, které dnes oba týmy hrály velmi dobře. Hrňa si v 27. minutě prorazil cestu od hrazení až před Čiliaka, kterého překonal ranou na vyrážečku.

Hosté ale kontrovali parádním způsobem už po 103 vteřinách: po nádherném pasu Gulašiho na útočnou modrou čáru naservíroval v přečíslení dva na jednoho Nahodil puk Malletovi, který s přehledem zavěsil.

Třinec si ale vzal vedení zpět v další početní výhodě a zase v tom měl prsty Hrňa, který tentokrát přichystal bezchybnou přihrávkou před prázdnou branku gól Martinu Růžičkovi.

Agilní Hrňa zahrozil dokonce i v oslabení, ale Čiliak jeho výpad v 34. minutě překazil. Kometa se opět nadechla v úvodu třetí části a dvě slepené přesilovky v řadě strávila nastěhována před Hrubcem, ale permanentní tlak ve vyrovnání nevyústil. I proto, že Haščák rozvlnil z úhlu jen boční síťku odkryté branky.

Sotva se navíc Třinec vrátil do pěti, Růžička byl nejrychleji před Čiliakem u vyraženého puku, vrátil ho pohotově do sítě a zaznamenal svůj osmý gól sezony. Kometa o snížení usilovala marně. Zohorna se sice objevil ve slibné možnosti, ale bekhendem nezamířil přesně a při tlaku Brna při závěrečné power play ujel znovu Růžička a zkompletoval hattrick.

Hattrickem se blýskl i vítkovický Lev

Litvínov vyhrál nad Plzní 2:1 v prodloužení a po vedoucím Brnu tak v krátkém sledu přehrál i před zápasem druhý tým soutěže. Utkání rozhodl v čase 64:14 gólem z trestného střílení František Gerhát. Plzeň bodovala ve dvanáctém utkání v řadě a po prohře Komety se posunula do čela extraligy.

Vítkovice deklasovaly Zlín na jeho ledě 7:3 a posunuli se na sedmé místo tabulky. Hattrickem se na výhře hostů podílel útočník Jakub Lev, čtyři góly vstřelily Vítkovice v přesilových hrách. Na zlínském ledě utkaly dva celky v naprosto rozdílném rozpoložení. Zatímco Berani z posledních osmi zápasů nebodovali jen jednou, Vítkovice ze stejného počtu duelů pouze jednou vyhrály za tři body.

Hokejisté Olomouce porazili Chomutov 5:2 a připravili tak Pirátům pátou porážku za sebou. Dvěma góly se na tom podílel útočník Jakub Herman, tři asistence si připsal obránce Martin Vyrůbalík.

Mladá Boleslav uspěla v souboji s Jihlavou. Po šedesáti minutách svítil na světelné tabuli stav 3:1. Dvěma góly se na tom podílel útočník Jakub Klepiš. Dukla tak prohrála i sedmý zápas na kluzištích soupeřů v sezoně a v tabulce je i nadále předposlední. Středočeši jsou sedmí.

Hradec Králové si připsal šestou výhru za sebou poté, co porazil 3:1 Liberec. Severočeši naopak neuspěli ani v sedmém utkání na kluzištích soupeřů. Brankář Mountfieldu Patrik Rybár po třech čistých kontech v řadě dnes inkasoval v 56. minutě, jeho neprůstřelnost skončila po 245 minutách a 27 sekundách.

14. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 27. Hrňa (Marcinko, M. Doudera), 32. Martin Růžička (Hrňa, Rákos), 46. Martin Růžička (O. Kovařčík, Marcinko), 60. Martin Růžička (Rákos, M. Doudera) - 29. Mallet (Nahodil, Gulaši). Rozhodčí: Hradil, Pražák - Ganger, V. Hanzlík. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 4199.

Třinec: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, Bartko, Linhart, Adámek, D. Musil - Martin Růžička, Marcinko, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský - Irgl, Rákos, Hrňa - Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Brno: Čiliak - Štencel, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec - Erat, Hruška, Zaťovič - Vincour, Čermák, T. Svoboda - Haščák, V. Němec, Dočekal - H. Zohorna, Nahodil, Mallet. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken.

HC Olomouc - Piráti Chomutov 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Škůrek (Vyrůbalík, Laš), 13. Herman (Škůrek, Vyrůbalík), 26. J. Galvas (Mráz, L. Galvas), 27. Herman (Holec, Vyrůbalík), 58. Burian (Strapáč) - 7. Vondrka (Lauko), 45. V. Růžička (Skokan, Flemming). Rozhodčí: Šír, Lacina - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3023.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas - Eberle, J. Knotek, Laš - Skladaný, Sundher, Burian - Ostřížek, Strapáč, Mráz - Roman Vlach, Herman, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Chomutov: Laco (27. Š. Lukeš) - Flemming, J. Mrázek, Valach, Rašner, Slovák, Dlapa, Grman - Vondrka, Huml, Tomica - V. Tomeček, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, Chlouba, Poletín - Koblasa, Lauko, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

BK Mladá Boleslav - HC Dukla Jihlava 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 25. Klepiš (Valský, Kotvan), 42. Klepiš (Žejdl, P. Holík), 49. P. Musil - 42. Suchánek (Čachotský, T. Kubalík). Rozhodčí: Hribik, T. Horák - Ondráček, Gerát. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 3321.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Říha, Kotvan, Knot, Jan Hanzlík, Stříteský, Němeček, Hrdinka - Valský, P. Holík, Klepiš - Orsava, Žejdl, Pacovský - Urban, T. Knotek, Lenc - Flynn, P. Musil, L. Pabiška. Trenéři: Augusta, Ujčík a Žabka.

Jihlava: Volden - Šidlík, Váňa, Suchánek, Bryhnisveen, Zdráhal, De la Rose, Ulrych - Jiránek, M. Hlinka, Čachotský - Rys, R. Hubáček, T. Kubalík - Anděl, Seman, Žálčík - Diviš, J. Skořepa, Protasenja. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Aukro Berani Zlín - HC Vítkovice Ridera 3:7 (0:1, 1:3, 2:3)

Branky a nahrávky: 33. Kubiš (Valenta, Fryšara), 41. Honejsek (Freibergs), 42. D. Šťastný (Honejsek, Roberts Bukarts) - 10. Lev (Baranka, Sloboda), 30. P. Zdráhal (Kolouch, Hrbas), 34. Lev (Tybor, Sloboda), 35. Dej (Trška, Olesz), 53. Lev (Baranka, Sloboda), 54. D. Květoň (Trška), 56. Olesz (Kolouch). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Kis, Rampír. Vyloučení: 6:8, navíc O. Veselý (Zlín) 5 min. a do konce utkání, Lev (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:4. Diváci: 3017.

Zlín: Kašík (41. Štůrala) - Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Petran, Žižka, Gazda - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Okál, Popelka, O. Veselý - Rihards Bukarts, Fryšara, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.

Vítkovice: Bartošák - Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Dej, Lev, Olesz - P. Zdráhal, Kolouch, Szturc - Š. Stránský, Hudeček, Kurovský - Tomi. Trenéři: Petr a Trnka.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 17. J. Černý (Kubát), 65. Gehrát z trest. střílení - 14. Stach (Mertl, Gulaš). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Bejček - Polonyi, Zika. Vyloučení: 4:4. Bez Využití: Diváci: 4011.

Litvínov: Petrásek - Sörvik, Kubát, Gula, Dietz, K. Pilař, Baránek - Nejezchleb, M. Hanzl, F. Lukeš - Gerhát, V. Hübl, J. Černý - Jurčík, Válek, Trávníček - Matoušek, Jícha, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Plzeň: M. Svoboda - Čerešňák, D. Sklenička, Kaňák, Moravčík, Jones, Pulpán - Gulaš, Mertl, Schleiss - Indrák, Stach, D. Kubalík - P. Straka, Kracík, D. Kindl - Hollweg, Preisinger, Kodýtek. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Jiří Hanzlík a Čihák.

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Köhler, 24. Červený (Gregorc, Koukal), 43. Šimánek (Cingel, F. Pavlík) - 56. Redenbach (Bakoš, Derner). Rozhodčí: Hodek, Kika - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 3:4, navíc Jašek (Liberec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4410.

Hradec Králové: Rybár - Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený - Köhler, Dragoun, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Cingel - Vopelka, Koukal, Červený - Jarůšek, Berger, M. Látal. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Liberec: Stezka - Havlín, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner - Bulíř, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, Redenbach, Bartovič - Lakatoš, Jašek, Ordoš - J. Stránský, D. Špaček, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.