Mertl vystřílel Plzni výhru v Pardubicích, Západočeši zůstávají první. Sparta opět prohrála

5. 11. 2017 17:14
Hokejisté Plzně zvítězili na ledě Pardubic 4:0 a zůstávají na čele extraligového pelotonu. Vítězství Západočechů zařídil dvěma brankami a asistencí útočník Tomáš Mertl. Olomouc zvítězila ve Zlíně 3:1. Litvínov doma opět prohrál, nestačil na Třinec. Kometa zvítězila 2:0 v Jihlavě. Sparta prohrála domácí zápas s Hradcem Králové v prodloužení 1:2, o bonusovém bodu pro hosty rozhodl Červený.
Tomáš Mertl v dresu Škody Plzeň
Tomáš Mertl v dresu Škody Plzeň | Foto: ČTK

Pardubice - Hokejisté Plzně vyhráli v 20. kole extraligy na ledě Pardubic 4:0 a mohou si i v první reprezentační pauze v sezoně užívat vedení v tabulce.

Třemi body za dvě branky a asistenci zařídil výhru Indiánů čerstvý majitel pozvánky na turnaj Karjala Tomáš Mertl. Gólman Miroslav Svoboda udržel počtvrté v sezoně čisté konto, neinkasoval ve třetím duelu v řadě a drží neprůstřelnost 181 minut a 34 vteřin.

Hosté si v závěrečném dějství drželi bezpečný náskok, který vybudovali v prvních dvou třetinách utkání. Domácím nepomohly ani přesilovky při trestech Mertla a Schleisse. Druhou z těchto výhod přerušil trest pro pardubického kapitána Rolinka, který následně neudržel nervy a dostal trest na 10 minut i do konce utkání. Svoboda o čistý štít nepřišel ani v dalších oslabeních, naopak 82 vteřin před koncem dovršil výsledek z trestného střílení Kodýtek.

Hokejisté Olomouce vyhráli na ledě Zlína 3:1 a přeskočili svého dnešního soupeře v tabulce. Hanáci o své výhře rozhodli ve třetí třetině, ve které se střelecky prosadili Vilém Burian a Jakub Herman. Domácí Zdeněk Okál měl v 57. minutě šanci vyrovnat z trestného střílení, ale brankáře Branislava Konráda nepřekonal.

Hokejisté Třince vyhráli ve 20. kole extraligy na ledě Litvínova 3:2 a po dvou prohrách se tak radovali ze zisku tří bodů. Gólem a asistencí se na úspěchu Ocelářů podílel kapitán Lukáš Krajíček. Třinec je tak v tabulce i nadále třetí, Litvínov zůstal poslední.

Brna vyhrálo na ledě Jihlavy 2:0 a bodovalo tak v pátém utkání v řadě. Brankář Marek Čiliak udržel podruhé v sezoně čisté konto, střelecky se prosadili Alexandre Mallet a Leoš Čermák. Kometa se udržela na druhém místě tabulky, kterou vede díky lepšímu skóre Plzeň.

Vítkovice zvítězili v utkání 20. extraligového kola na ledě Mladé Boleslavi 4:1. V polovině duelu rozhodl dvěma góly během necelých osmi minut útočník Ondřej Roman. Ostravané vyhráli pátý z posledních šesti zápasů a venku počtvrté za sebou neztratili ani bod. Při své úspěšné sérii v arénách soupeřů navíc pokaždé vstřelili minimálně čtyři góly.

Hokejisté Sparty podlehli extraligy doma Hradci Králové 1:2 v prodloužení a připsali si pátou porážku za sebou. Kouč František Výborný, který nahradil odvoleného Jiřího Kalouse, dosáhl i ve druhém utkání po návratu na lavičku Pražanů na bod. Domácí premiéra pro něj dopadla stejně jako páteční duel na ledě Komety Brno, kde Sparta prohrála 2:3 v prodloužení. Výhru Mountfieldu dnes zařídil trefou v čase 64:59 Rudolf Červený.

Hokejisté Liberce vyhráli na ledě Chomutova 4:3 v prodloužení a oplatili tak soupeři porážku z první čtvrtiny základní části. Utkání rozhodl v 64. minutě Michal Bulíř. Chomutov v utkání vedl po první třetině 2:0, ale hosté dokázali i díky dvěma gólům Dominika Lakatoše otočit stav na 3:2. Dávid Skokan v 58. minutě vyrovnal a duel se tak musel prodlužovat.

20. kolo hokejové extraligy

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Mertl (D. Kubalík), 16. Mertl (Stach, Gulaš), 25. Moravčík (Mertl, Hollweg), 59. Kodýtek z trestného střílení. Rozhodčí: Hradil, T. Horák - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 6:9, navíc Rolinek (Pardubice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6856.

Pardubice: Klouček - Cardwell, Wishart, Ščotka, Mojžíš, Holland, Trončinský - J. Sýkora, Marosz, Rolinek - P. Sýkora, Tomášek, S. Treille - M. Beran, Poulíček, Starý - Perret, Bojko, M. Kaut - od 41. navíc Vondráček. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Plzeň: M. Svoboda - Jones, J. Kindl, Čerešňák, Kvasnička, Kaňák, Moravčík - Gulaš, Mertl, Schleiss - Indrák, Stach, D. Kubalík - M. Chalupa, Kracík, P. Straka - Hollweg, Preisinger, Kodýtek. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Jiří Hanzlík a Čihák.

Aukro Berani Zlín - HC Olomouc 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 33. Fořt (Okál, O. Veselý) - 16. J. Knotek, 53. Burian (Herman, Skladaný), 58. Herman (Ondrušek, Houdek). Rozhodčí: Hejduk, Kika - Hlavatý, V. Hanzlík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0.

Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Petran, Žižka, Řezníček - Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Okál, Fořt, O. Veselý - Popelka, Fryšara, Klhůfek. Trenéři: Robert Svoboda, M. Hamrlík a Hrazdira.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas - Eberle, J. Knotek, Laš - Skladaný, Sundher, Burian - Ostřížek, Mráz, Strapáč - Buc, Herman, Roman Vlach. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 34. V. Hübl (Kubát, Ihnacak), 58. Gerhát (Trávníček, Gula) - 9. Krajíček (Martin Růžička, Mikulík), 30. Linhart (Jank, Cienciala), 49. Chmielewski (Martin Růžička, Krajíček). Rozhodčí: Úlehla, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4468.

Litvínov: Petrásek - Sörvik, Kubát, Gula, L. Doudera, K. Pilař, Baránek, Dietz - Jánský, V. Hübl, J. Černý - Vandas, Ihnacak, Matoušek - M. Hanzl, Gerhát, Trávníček - Jurčík, Šimeček, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Třinec: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, Adámek, D. Musil, Jank, Linhart - Martin Růžička, M. Kovarčík, Chwielewski - Irgl, Marcinko, Mikulík - Dravecký, Polanský, Adamský - Cienciala, Rákos, Svačina. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 3:4 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávka: 10. Flemming (Chlouba), 13. Vondrka z trest. střílení, 58. Skokan (Vondrka, Valach) - 22. Bakoš (Ševc, Jašek), 49. Lakatoš, 53. Lakatoš (Ordoš, J. Stránský), 64. Bulíř. Rozhodčí: Hodek, Souček - Pešek, Zíka. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 4089.

Chomutov: Š. Lukeš - Valach, Mrázek, Flemming, Dlapa, Slovák, L. Chalupa, Grman - Vondrka, Skokan, Tomica - Havel, Huml, Poletín - Lauko, Šťovíček, Koblasa - Tomeček, Chlouba, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Liberec: Will - Havlín, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner - Jašek, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, Redenbach, Lakatoš - J. Stránský, Bulíř, Ordoš - Bartovič, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

HC Dukla Jihlava - HC Kometa Brno 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Mallet (V. Němec), 52. L. Čermák (Dočekal). Rozhodčí: Mrkva, Roman Svoboda - Kis, Rampír. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 6500 (vyprodáno).

Jihlava: Škarek - de la Rose, Suchánek, Bryhnisveen, Ulrych, Váňa, D. Kajínek, J. Zdráhal - T. Kubalík, Skořepa, Jiránek - Čachotský, Seman, A. Zeman - Žalčík, M. Hlinka, Anděl - Diviš, R. Hubáček, Rys. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Brno: Čiliak - O. Němec, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec - M. Erat, J. Hruška, Zaťovič - Dočekal, L. Čermák, T. Svoboda - H. Zohorna, V. Němec, Mallet - Haščák, Nahodil, R. Zohorna. Trenéři: Zábranský, Pokorný a Horáček.

HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 34. A. Kudrna - 17. M. Látal (F. Pavlík), 65. Červený (Pláněk). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Lederer, D. Hynek. Vyloučení: 0:2. Bez využití: Diváci: 8465.

Sparta: Honzík - Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, J. Mikuš, Tomáš Dvořák, Švrček, Piskáček - Forman, Pech, Kumstát - A. Kudrna, P. Vrána, Rousek - Reichenberg, Klimek, Říčka - Uher, Černoch, Smejkal. Trenéři: F. Výborný a J. Nedvěd.

Hradec Králové: Rybár - Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Rosandič, Pláněk, Vydarený - Köhler, Dragoun, Jarůšek - Bednář, Džerinš, M. Látal - Cingel, Koukal, Červený - Vopelka, Kukumberg, R. Pavlík. Trenér: V. Sýkora, T. Martinec a P. Hynek.

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Ridera 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Žejdl (Klepiš) - 9. Kurovský (Jáchym, Tomi), 28. O. Roman (D. Květoň, Baláž), 36. O. Roman (D. Květoň, Baranka), 60. Szturc (Olesz, Klok). Rozhodčí: M. Petružálek, Pražák - Lhotský, D. Klouček. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 2077.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Eminger, Kotvan, Jan Hanzlík, Knot, J. Říha, Němeček, Hrdinka - Klepiš, P. Holík, Valský - Orsava, Žejdl, M. Procházka - Lenc, P. Musil, Pacovský - P. Kousal, Urban, L. Pabiška. Trenéři: Augusta, Ujčík a Žabka.

Vítkovice: Bartošák - Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk, D. Krenželok - Baláž, O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Lev, Olesz - Š. Stránský, Kolouch, Szturc - Tomi, Jáchym, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.